גליון 511

בדרך לכותל

לרוץ איתה

ישראל גולדברג, מנכ"ל פרסומי ישראל וקרן אביה

ישראל גולדברג

מנכ"ל פרסומי ישראל וקרן אביה

בתמונה: משפחת הולץ עם הבת שיושבת בכסא הגלגלים שנבנה עבורה במיוחד ע״י אביה – אריה הולץ – מנצחים את כל המגבלות במרתון בירושלים ומימין מקבלי הפרס אופניים משוכללים בחסות ״אתגר פלוס״ ממעלה זיתים בפארק הזה״ב ״חמ״ד על גלגלים״ עבור משפחת קן מקריית משה

01
שבת חנוכה וראש חודש טבת הוזמנו אורחים רבים לרחבת שריד בית מקדשנו. כאן ליד מקום התרחשותו של נס גבורת וניצחון המכבים והחשמונאים אנו מקבלים כוחות לאמונה בתקומת ישראל שמתעצמת מול עיננו, בדור הזה ובימים הללו. אמרתי בהתרגשות את ההלל מתוך שכוונתי גם על הנס של קיבוץ הגלויות ובניין הארץ. לא בכדי מנורת המקדש חקוקה על סמל מדינת ישראל – ראשית צמיחת גאולתנו. הודיתי לקב״ה שאנו יכולים שוב להדליק את אור המנורה ממש מול קודש הקודשים.
המנורה שלנו היא עדיין בעלת שמונה קנים, וזאת כדי להבדיל את מנורת הדורות ממנורת המקדש – אולם היה ראוי, שגם המנורה שלנו תהיה בעלת שבעה קנים, שהרי הנס היה רק בשבעת הימים שלאחר היום הראשון, שעבורו הספיק השמן לדלוק בכל מקרה, אך כדי לא לעבור על איסור ולהדליק במנורה כדמות כלי המקדש הוחלט להדליק במנורה של שמונה קנים ולא שבעה (- עפ״י הסברו המיוחד של הראי״ה קוק זצ״ל)
02
זכיתי להשתתף בהדלקת נרות חנוכה עם הרב צבי יהודה, בפתח ביתו בשכונת גאולה בירושלים, הרב התרגש להדליק נר חנוכה. זו לא הדלקה ‘פשוטה׳, אלא פרסום הנס, כאן בירושלים. כמה חיכינו לרגע זה, שהגיע סוף סוף, לאחר 2000 שנות גלות. כל כך הרבה דורות התפללו לקיבוץ גלויות ולגאולת ירושלים. ייחלו לרגע הזה והנה הנס הגדול מתרחש מול עיננו.
אור הנס ממשיך ומאיר ביתר שאת בדור הזה, דור התקומה.
‘אז יאמרו בגויים, הגדיל ה׳ לעשות עם אלה…׳ נבואת דוד המלך בספר תהילים מתקיימת – כאן ועכשיו. כך שח לי, במעמד הדלקת הנרות, הרב צבי יהודה.
03
בדרך חזרה מהכותל צעדתי עם אריה הולץ, ידידי האהוב מבית הכרם.
אריה הוא מהנדס תעשייה שממציא ומייצר פטנטים, שמצילים חיים, כמו משאפים מיוחדים ועוד.
לאריה ורעייתו, אשת המחשבים הנמרצת, בת מיוחדת, עם צרכים מיוחדים. אריה פיתח עבור ביתו פטנט ייחודי, בדמות כיסא גלגלים, קל משקל וחזק במיוחד, שיכול לעמוד במרוצים ארוכים ובמסלולי שטח קשוחים.
במרוץ המרתון האחרון בירושלים, גמע אריה בכשעה, עשרה קילומטרים. מסלול מאתגר של ריצה מטורפת, כשהוא דוחף בידיו את כיסא הגלגלים שבנה בשתי ידיו עבור ביתו האהובה. הוא שעט בכל כוחו, עם ביתו, בסמטאות ירושלים החדשה והעתיקה, בעליות הקשות ובירידות התלולות, על מדרכות של אבן ירושלמית מחוספסת, בין המון אדם, שרצים סביבו ודוהרים קדימה אל קו הסיום בגן סאקר על רגליהם הקלות והזריזות.
המחזה הזה של אב, שדוחף בדבקות במהירות ובהתמדה, את כיסא הגלגלים של ביתו המתוקה עד קו הסיום, ריגש את הסובבים, סחט דמעות ותשואות ונתן דוגמא של חסד אמיתי, אמונה גדולה בבורא עולם, שכול מה שהוא עושה לטובה הוא עושה ומסירות אבהית ללא גבול.
רבים מהרצים הציעו לסייע, לעזור ולדחוף הכיסא. אך אריה בשלו, לא מוותר על אף דקה של ריצה ולא חוסך שנייה של מאמץ: ‘׳תסייעו לי רק בהרחקת ההמון מגלגלי הכיסא, ותפנו לי הדרך בבקשה, כדי שהגלגלים לא יפגעו במישהו חס וחלילה״
04
ביום ראשון זכינו להפיק את פארק הזה״ב – חמ״ד על גלגלים, במרומי הר הזיתים. מול הנוף היפה בעולם של ירושלים והר הבית למדנו יחד כיצד להזהר בדרכים וכיצד לכבד איש את רעהו ואישה את רעותה.
מאות משפחות עלו בהסעות המאורגנות של קרן אביה והשתתפו בחוויה בלתי נשכחת. יותר משלושים תחנות מחכימות ומהנות בנינו על הר הזיתים, במלון שבע הקשתות, ברחבות מסביב להר ובאוהל ענק שנבנה במיוחד.
שלל הצגות מרתקות בחללים שונים, סימולטורים, משחקי טריוויה על מסכי ענק, מיני קרטינג. מכונית מתהפכת, תרגול קסדות וחגורות בטיחות, מעגלי מתופפים וזומבה, תרגול קורקינטים ואופניים חשמליות, לימוד זהירות במשקפי מציאות מדומה ורבודה, 1500 סופגניות, 2500 אריזות ‘מנטוס׳, 1500 חבילות ‘פופ קורן׳ לוהט ו׳שערות סבתא׳ מתוקים ודביקים – ‘ימבמבם׳ בירושלמית.
הסבתות נהנו גם הם, יחד עם ההורים והנכדים…
האירוע הצליח ב״ה מעל ומעבר, מלא וגדוש בתכנים ערכיים ומצילי חיים. האטרקציות היו כה מהנות, עד שהילדים לא רצו ללכת הביתה. וזו לא מליצה.
תודה לכל המסייעים המעודדים והתומכים: לעריית ירושלים, למשרד לענייני ירושלים, לחברה לפיתוח מזרח ירושלים, למינהל החמ״ד, לאגף תרבות יהודית במשרד החינוך, לאל״מ עדינה (קלמי) תבור, לברוך פרויינד שנתנו כתף. לאירית ולשוטר דביר כהן וילדיהם שהפעילו את בובות הענק ואת אולם היצירה. לאבי קנטרוביץ׳, למהנדס אברהם דרור ולכל המציגים ולמפעילי הסימולטורים הרבים.
05
הקדשנו השבוע את פארק הזה״ב בהר הזיתים, לנפגעי התאונה המחרידה ליד ברוכין בה נפגעה משפחה שלמה, משפחת מעודד, בתאונה הנוראה נהרגו/נרצחו על ידי נהג/מחבל פושע, פוחז, רשע וקל דעת שלושה ילדים יקרים ואהובים, טוב-ראי, הללי והעובר בבטן אימו. נתפלל כולנו לרפואתם השלמה של – ר׳ יניב מעודד ורעייתו הודיה היקרה, שיח׳. יברך אותם ה׳ לבריאות, לאריכות ימים, ולילדים.
יחד עם בוגרי פארק הזה״ב נעלה את המודעות לזהירות בדרכים, נפיץ את אשר למדנו וניישם בשטח.
ניפגש בע״ה בשמחות ובאירועים הבאים של פארק הזה״ב.
שבת שלום. של שמחה, בריאות, ישועות ונחמות.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה