גליון 511

בדרך לכותל

מצע ומתן

ישראל גולדברג, מנכ"ל פרסומי ישראל וקרן אביה

בדרך לכותל | מאת ישראל גולדברג, מנכ"ל קרן אביה

 שבת חורפית בירושלים. בדרך לכותל שוטפות טיפות הגשם את לוחות המודעות העמוסים במודעות בחירות. אני צועד ברחוב יפו במהירות. כל המסרים הנקלטים בעיניי הם על בסיס אישי. קטלני. שלילי. מסרים ערכיים אינם 'איניים'. על מצע מפלגתי אין מה לדבר. גם אם יש מצע הוא לא עדכני, לא ידוע ולא מיושם. הכול 'כלאם פאדי'.
אני מאיץ את פסיעותיי. ריח האורנים והאוויר הירושלמי הצלול אינם מצננים את טרדתי. האם פסו ערכים מן הארץ? לפעמים נדמה שהערכים עולים רק כדי לתקוף אותם ולקושש עוד כמה פתקים בקלפי. לדוגמה, השיסוי התוקפני בערך לימוד התורה או בשמירת השבת נעשה במטרה ברורה של מפלגות מסוימות ללבות אש ולגרוף קולות.

אנו, האזרחים, יכולים להשפיע על החזרת הערכים לשיח הציבורי. ידוע שהבוחר הוא מלך ליום אחד. עד יום הבחירות אנו מחוזרים ומוחמאים. יום אחרי הבחירות האזרח הקטן נעשה קטנטן. פצפון. לפחות נתנחם שבשנה האחרונה אנחנו מלכים לארבעה ימים. יום בוחר מוניציפלי אחד ועוד שלושה ימים של בחירות ארציות. ולצערנו הרביעי כנראה בדרך. זה לעג לרש. אנחנו משלמים את מחיר הביזיון של המשחק המלוכלך הזה.
אז מה נבקש מנבחרינו במישור הערכי כל עוד אנו הבוחרים יכולים בע"ה להשפיע כמלכים ליום אחד?
מיגור חמאס במעשים ולא במילים. בתוכניות מסודרות ובהצבת יעדים. כי בינתיים מה שאנחנו מקבלים הוא רק הצהרות וראיונות.
גירוש מסתננים והחזרת דרום תל אביב לעם ישראל. זה מורכב ומצריך חשיבה ומציאת פתרונות יצירתיים, אבל אי אפשר להשאיר את המצב בדרום העיר כמו שהוא היום. החיים של תושבי השכונות בעיר העברית הראשונה בלתי נסבל, ונבחרי הציבור צריכים לפתור את הבעיה הזאת.
חיזוק אסטרטגי של יישובי הדרום הן בתגובה על הטרור מעזה והן כיעד ציוני של פיתוח חבלי מולדת.
חיזוק הסטטוס-קוו של שמירת השבת הקדושה במרחב הציבורי, שלצערנו מכורסם בסדרתיות בשנים האחרונות.
חיזוק מוסדות התורה ברחבי הארץ.
מלחמת חורמה בתאונות הדרכים והקצאת תקציבים למען הבטיחות בדרכים. כל שנה המספר הגדול ביותר של אנשים שמתים מוות לא טבעי הוא מספר הרוגי תאונות הדרכים. מאות אנשים מקפחים את חייהם בדרכים, וצריכה לקום תוכנית ממשלתית לטיפול בנושא הכואב הזה.
דאגה אמיתית ולא פוליטית למשפחות במצוקה והקטנת הפערים החברתיים.
חיסול הרעיון של מדינה פלסטינית בשטחי יו"ש והחלת הריבונות על היישובים ועל חבלי המולדת שלנו. הנושא הזה מקבל משנה תוקף בעקבות תוכנית טראמפ, ועלינו לדרוש ממי שרוצים מהלכים מעשיים שיבטיחו זאת.
בוודאי שכחתי כמה ערכים חשובים. מוזמנים להשלים.
שבת שלום ובחירה טובה

שתפו

גלילה למעלה