גליון 511

פארק הזה"ב

יעלי אליה מדי

כ-1,500 משפחות בילו את 'זאת חנוכה' בהפנינג המסורתי, פארק הזה"ב הענק, שנערך בחוות הנוער הציוני בירושלים. את הפארק יוזמת חברת פרסומי ישראל וקרן אביה לזכרו של אביה יהושע ז"ל גולדברג, שנספה בתאונת דרכים בשומרון ערב גיוסו לצה"ל בהיותו בן 19.
הפארק מציע מדי שנה שלל פעילויות מרתקות שעניינן בטיחות בדרכים והגברת המודעות לנהגים והולכי רגל. בשלל הפעילויות שמילאו את הפארק היו תחרויות, משחקים, הצגות וסימולטורים. ההצגות, שביצע תיאטרון מופש, הועלו פעמים רבות במהלך היום והיו מלאות עד אפס מקום. הצופים חזו בסיפורו של נער צעיר שיוצא לטיול על הסקייטבורד שלו ומתמודד עם הסכנות בדרכים. במרחבי המתחם פגשו המשתתפים בצלמי מגנטים, והם תיעדו עבור המבקרים את השתתפותם על רקע מעברי חצייה ותחנות הרכבת הקלה. ליצן הבלונים שינן לילדים כללים להתנהגות נאותה בכביש כמו "ילד עד גיל תשע לא חוצה כביש לבד", והשוטר דביר המצחיק הסביר לילדים את חוקי התנועה ודרכי הבטיחות בדרכים בדרך משעשעת וקליטה.

לא רק הילדים מצאו עניין בפארק: מגוון סימולטורים ממוחשבים המלמדים כישורי נהיגה נכונה הופעלו בהנחיית מדריכים מקצועיים למען הנהגים והנהגים שבדרך. אחת ההדמיות תרגלה את חשיבותה של חגורת הבטיחות כשהמחישה התנגשות של רכב ואת בטיחותו של הנוסע החגור.
במהלך האירוע נערכה שלב הגמר של תחרות כרזות מצילת חיים, שמזכה בפרסום. בתחרות השתתפו מאות אמנים חובבים ומקצועיים מכל הארץ. הכרזות הרבות שהגיעו למערכת נחשפו באירוע לציבור, והוא שדירג את הכרזות. הכרזה הזוכה תפורסם בע"ה בגיליון הבא. חכו בסבלנות.
הילדים נהנו משלל פינוקים: סופגניות, פופקורן, שערות סבתא, סוכריות מנטוס, ופל לואקר בכשרות מהודרת, שלל הפתעות נוספות ופרסים יקרי ערך.
נצפו באירוע נותני החסות: אתי אורלב, סגנית מנהלת החמ"ד, חגית משה, סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק החינוך והזהירות בדרכים, אריה פרומן מהאגף לתרבות יהודית, הייזמים המפעילים ישראל ורונית גולדברג מקרן אביה.
תודה רבה לנותני הפרסים ולמסייעים: חברת אתגר פלוס, מנטוס, חברת ליימן שליסל, מלון קיבוץ לביא הנפלא, האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, החמ"ד ואגף מורשת בעיריית ירושלים.
תודה לצוות פרסומי ישראל על ההתגייסות ועל ההפקה המרשימה.

גלילה למעלה