כץ ולעניין

פשוט לאהוב

שילה כץ

מנהל היחידה ללימודי חוץ גבעת ושינגטון,  יועץ זוגי ואישי

קובי בריאנט, אחד משחקני הכדורסל הטובים בעולם, שנהרג בהתרסקות מסוק בשבוע שעבר, אמר פעם באחד מראיונות הטלוויזיה שהעניק: "היה קיץ אחד כשהייתי בן 10–11 ולא הצלחתי לקלוע ולו סל אחד במהלך משחק. כל הקיץ שיחקתי עם חברים, ולא הצלחתי לקלוע לא עונשין ולא זריקה תחת שמירה, לא צעד וחצי וגם לא זריקה חופשית. חזרתי יום אחד הביתה בוכה וסיפרתי לאבי. אבי חיבק אותי ואמר לי: 'לא משנה אם אתה קולע 0 נקודות או 60 נקודות, אני תמיד אוהב אותך'". ובריאנט סיכם ואמר: 

"זה היה המשפט החשוב ביותר שיכולתי לשמוע מאבי".
כידוע, בריאנט הפך לאגדת כדורסל, ובמשחק הפרישה שלו קלע 60 נקודות.
בני זוג צריכים לחיות באותה התודעה: "לא משנה אם תצליח/י יותר או פחות, אני תמיד אוהב אותך". פשוט לאהוב.
לעיתים אנו מסתבכים וחושבים שכדי לאהוב צריך להוריד אבנים מהירח או להביא אוצרות מלב הים (ותודה לבועז שרעבי על הדימויים), אך האמת הפשוטה היא שצריך פשוט לתת את הלב. פשוט לאהוב.
זוגיות אוהבת דורשת השקעה, מחשבה, רצון, מאמץ, נתינה וזמן, אך היא אינה דורשת מעבר לכוחותינו. נולדנו יצורים חברתיים הצריכים קשר.
כולנו מבינים את חשיבות ההשקעה בחברים כדי שהחברות תישמר, כולנו מבינים את חשיבות ההשקעה בעבודה כדי שנצליח, כולנו מבינים את חשיבות ההשקעה בעצמנו כדי שנרגיש טוב וניראה טוב.
גם זוגיות מחייבת השקעה כדי שתישמר, והיא מחייבת השקעה, חשיבה מאמץ וזמן כדי שנשתדרג!
תנו לעצמכם פשוט לאהוב: תנו לבני הזוג הפתעות קטנות, עשו להם מחוות חמודות, החמיאו להם מחמאות מרגשות. הצד המקבל ייחווה התרגשות גדולה כל כך שתופתעו שהצלחתם לעשות הרבה כל כך במאמץ מועט כל כך.
תאהבו פשוט, פשוט יאהבו אתכם.

שילה כץ הוא בעל קליניקת 'מיזוג' – זוגיות. התחדשות. העצמה.
 
 מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי זוגיות. לתגובות : meezoog1@gmail.com ,054-7002069

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה