שליפות

שליפות

אבא
עלה כילד מהודו (קוצ׳ין). צנחן, חקלאי, ממייסדי שדמות מחולה בבקעה, שם גדלתי. בשנים האחרונות סיעודי ואני מתפלל שהקב״ה ישלח לו רפואה שלמה.
אימא
עלתה בילדותה ממרוקו (מרקש). מחנכת בנשמתה ומורה שנים רבות עד היום. יחד עם אבי שיחי׳ מקיימים בית של תורה, של יראת שמיים ושל אמונה גדולה. בית שבו גדלנו תשעה אחים.
החצי השני
אשת חיל ורעייתי מזה 20 שנה. אני נושא הכלים שלה, כפשוטו, כשאני מעמיס עבורה על הרכב את כלי הנגינה לפני הופעותיה בפני נשים ונערות ברחבי הארץ.
המשפחה
זכות עצומה. שבעה ילדים כן ירבו. המהר״ל כותב כי ׳בנים׳ ו׳בנות׳ נקראים כך כי הם בונים את האדם. זה ממש כך.
צרכים מיוחדים
בתנו רחל, בת שמונה, לוקה בתסמונת רט (Rett Syndrome), אילמת ונכה. ניסיון לא קל, אך אנו שליחים עבור הנשמה הגדולה שלה והאור שרחל מפיצה לכולנו.
ילדות
שדמות מחולה. אז מושב חקלאי שיתופי קטן שהוקם על ידי צה״ל בתקופת הציונות כהיאחזות נח״ל (אימי קיבלה את הדגל בטקס האזרוח מנציג הצבא). למדתי להעריך את עוצמת הקהילה הזו.
שירות צבאי
הקב״ה גלגל אותי לרבנות הצבאית מבלי שחפצתי בכך, נסתרות דרכיו. כרב בהל״ץ ראיתי את הפער בין השטח הבריא, לוחמים ומפקדים מופלאים, לבין מגמות קשות שפוגעות בצה״ל ובעם. מסלול זה תרם רבות לעשייה שלנו בתורת לחימה.
רב צבאי
תפקיד שייסד בצה״ל הרב גורן זצ״ל עם פוטנציאל אדיר להרמת המוסר, הרוח והיהדות בצה״ל. בגלל זה חישקו בשמאל את הרב הצבאי הראשי, ולשם כך הגינו בתורת לחימה את ׳חוק הרבצ״ר׳ ביוזמת השר סמוטריץ׳.
מרכז הרב
תיבת נוח אדירה של תורה גואלת ברוח הרוא״ה הדרכי. אשרי מי שמסתגר בישיבה ושוקד על תלמודו ימים ושנים, כדי לצאת אחר כך ולהשפיע טוב על ישראל. משם המשכתי לישיבת קדומים כאברך.
סירוב פקודה
הימין לא אמור לעסוק בסירוב לפקודות מניפולטיביות של השמאל, אלא לתפוס פיקוד ולתת פקודות.
דובר צה״ל
משרד יחסי ציבור, סניף מרצ. גוף חשוב שהתקלקל ומלא בשקר ובפוליטיקה - וחייבים לתקן אותו.
נשים בצה״ל
סוגיה שהפכה מצורך בקום המדינה, לדגל פמיניסטי רדיקלי כיום, תוך טשטוש מגדרי ו׳שוויון׳ סלקטיבי היכן שנוח. גיוס החובה כיום, שלא קיים בעולם מלבד בצפון קוריאה, פוגע בנשים. אפשר לעשות שינוי גדול ולהסתייע בכישורים של נשות ישראל היקרות והמוכשרות בדרכים אחרות. למשל: כיום צוותים של חרדיות בהייטק, מתכננות קסדות חכמות לטייסים.
יועצת הרמטכ״ל לענייני מגדר
גוף מיותר ומזיק. כל עוד לא ייסגר, ימשיך להזיק לצה״ל. חשפנו מסמך תפיסתי מזעזע של היוהל״ם שעליו חתם גדי איזנקוט, והצלחנו לבטלו בסייעתא דשמיא גדולה. העבודה עוד רבה.
חיל החינוך
אור וחושך משמשים בערבוביה. בצבא יש צורך קריטי במורשת קרב, מורשת ישראל, אהבת הארץ והעם. קיים גם לא מעט רעל בתכנים, בחלקו הצלחנו לטפל כמו למשל בתיק ׳עדים במדים׳ שהטיף לחיילי צה״ל שלא להיות נאצים.
חווארה
כפר מרצחים. ׳למחוק׳ במובן שעשה בן גוריון במלחמת העצמאות, שעוד לא תמה. בינתיים הפקרות יומיומית מוחלטת מצד אלוף הפיקוד, יהודה פוקס, והשר יואב גלנט, ודם יהודי נשפך.
חסימת כבישים
הבעיה איננה בחסימת כבישים, אלא בסלקטיביות של אכיפת החוק ובעיית העומק במשטרה. דין אחד לכולם.
מפלגות ערביות
כשעשיתי קורס קשרי ממשל ב׳קהלת׳ וביקרתי בכנסת, נדהמתי לראות נציגים של חיזבאללה בפרלמנט הישראלי, בחסות בג״ץ. מדובר באויב לאומני שצריך לגרש מהארץ.
ממשלת ימין על מלא
בפירוש אין לנו עדיין. יש לא מעט שרים מצוינים, אך כל עוד משרד הביטחון שבוי בידי השמאל – קשה לקרוא לממשלה ממשלת ימין.
תורת לחימה
שליחות והשפעה אדירה בתקופת הפוסט ציונות, מול כוחות פרוגרסיביים אדירים, יחד עם חברי, הרב איתי אסמן, ושותפים נוספים. יהי רצון שצה״ל יהיה צבא יהודי מנצח, וכך כל מערכת הביטחון. עד אז אנחנו כאן לייצג ציבור ענק, רוב עם ישראל הבריא שעומד מאחורינו. מוזמנים להצטרף ולתמוך. ■

יסכה בינה

שותפה,רוטמן-לב-בינה משרד עורכי דין

יסכה בינה

שותפה,רוטמן-לב-בינה משרד עורכי דין

שותפה,רוטמן-לב-בינה משרד עורכי דין

אבא
הרב משה סעדון. איש אמת, צדקה וישר כסרגל, רב קהילה ומנהיג. לימד אותי שאין דבר העומד בפני הרצון וכי הכרת הטוב היא הבסיס לאמונה בקב"ה. אבי מהווה כל חיי, מקור כוח עצום ועמוד שדרה מוסרי.
אימא
יעל, עמוד התווך של הבית, מרפאה בעיסוק מופלאה שהצילה, כפשוטו, ילדים וילדות רבים מספור. גידלה אותנו במסירות, אהבה וחום אין קץ ונטעה בי את האמונה בטוב ממנה למדתי מהי מסירות נפש והתמדה.
אחים ואחיות
אחותי הבכורה בחברון, אח בפרדס חנה, אח בקטמון ואחות בכפר אלדד. מי שלא שמע אותנו האחים והאחיות וההורים שרים יחד שירי שבת לא שמע שירה ואחדות מימיו. מפגש בין שמים וארץ.
ילדים
שש נשמות טהורות הופקדו בידיי. ילדי פלא אחד-אחת – חכמים, נבונים, בעלי חסדים ובעלי עוצמה וחשיבה עצמאית המחוברים לקודש. הם האור והשמחה בחיי.
ילדוּת
אלון מורה, איטליה, ירושלים. חמש שנים היו הוריי שליחים בטורינו ובבולוניה, אבי כיהן כרב בקהילות היהודיות. הנסיעות התכופות על ציר איטליה-ישראל והאתגרים בניכר הובילו אותי מגיל צעיר להעריך בעוצמה את נס קיומה של מדינת ישראל ואת אהבתי לארץ הטובה הזו. לעם ישראל המתוק והמגוון שהביא עימו בכיסיו את תרבות ארץ מוצאו – כדי שנוכל להיות אור לגויים, כל אומה לפי תרבותה ומאפייניה.
אולפנה
את הבגרויות סיימתי באופן עצמאי בגיל 16 (כיתה י') באולפנת רעיה בבית אל. הערכתי עד היום לרב סולטן על גדלותו.
שליחות בפריז
בגיל השירות הלאומי יצאתי כדוברת צרפתית לשליחות צעירה מטעם הסוכנות היהודית ובני עקיבא לקהילה היהודית בפריז שם נחשפתי לקשיים האדירים עמם מתמודדים המבקשים לעלות לארץ בעיקר בנושא ההכרה בתאריהם האקדמיים. על הממשלה ליתן מענה ללא כל דיחוי לנושא הקרדינלי הזה, שכן רבים מהגרים לארצות הברית בשל כך. החמצה לדורות. עידוד וטיוב העליה והקליטה בישראל של יהודים מכל רחבי העולם, צריכה להיות בתיעדוף אסטרטגי גבוה אצל נבחרינו בכנסת ובממשלה.
עריכת דין ומדעי המדינה
בחרתי במקצוע עריכת הדין כדי לתת מענה לחלל העצום שהיה לציבור הלאומי בזירה המשפטית. במקביל עסקתי בנדל"ן בחברה יזמית עם אבי ילדיי ובהמשך הצטרפתי כשותפה במשרד רוטמן-לב-בינה שם אני מנהלת תיקי ליטיגציה אזרחית-מסחרית ובג"צים, יעוץ משפטי לחברות ועמותות והתחדשות עירונית.
'ראש נשי'
באר מים חיים עבור נשות עופרה והסביבה. בית מדרש של תורת ארץ ישראל מפי הרבנית דגנית לוין ברוח תורתו של הרב שרקי. זכיתי ללמוד תורה שבע שנים ואף לשמש כמנכ"לית.
יו"ר הקליניקה המשפטית לסיוע לתושבי דרום תל אביב בפקולטה למשפטים בקריית אונו
פעלנו לסייע לשפר את התנאים הקשים של התושבים. החל מטיפול בקנסות תברואה שקיבלו, איך לא, התושבים היהודים וכלה בחוק אסתר גלילי ז"ל שנרצחה על ידי מסתנן.
התנועה למשילות ודמוקרטיה
הקטליזטור המשמעותי להכשרת הלבבות והסברה לציבור אודות העיוותים הקיימים בשיטה האנטי דמוקרטית בישראל, ובכך להבנת הצורך החיוני בתיקון שישיב את המדינה ממדינת כל משפטניה למדינת העם.
שמחה רוטמן
חבר יקר, מבריק ובקיא בחומר. דרכינו הצטלבו לפני כשמונה שנים ביוזמה להקמת מכון משפטי לאומי. מאז התחלתי לחבב סושי. מקווה שיעמוד בלחצים העצומים מכל עבר, ולא יתפשר על קולו של הציבור שנרמס שנים תחת ערכי האדם הנאור.
בית המשפט העליון
מוסד קרדינלי לכל מדינה. חובתה של המדינה כלפי האזרח לשיטת הרמב"ם היא לעשות מלחמות ומשפט. הרצון לקיומו של בית משפט איתן, עצמאי והזוכה לאמונו של הציבור עומד בלב העשייה של התנועה למשילות ודמוקרטיה. כשבית המשפט ישוב לתפקידו כמכריע בסכסוכים ומיישם את החוק הקיים, שהתגבש בהליך של שיח והסכמות בכנסת, ולא יעצב את החוק כדמותו וערכיו הוא – נזכה כולנו לחזות בתפארתו.
הרפורמה המשפטית
צודקת וחיונית. תיקון עוול של 30 שנה ובשורה דמוקרטית למדינת ישראל.
חסימת כבישים
לגיטימי כל עוד החוסם מוכן לשלם את מלוא המחיר שחובתה של כל דמוקרטיה לגבות באופן נחרץ וזהה לכלל חוסמי הכבישים לדורותיה. דין שונה, משמעו פגיעה אנושה בבסיס הדמוקרטי לפיו החוק חל על כולם – וכולם שווים בפני החוק.
הידברות
את הקרע בין יוסף ואחיו שנמשך בין ישראל ויהודה עלינו גם היום לאחות. וזהו לא פחות מאתגר הדור. אני משוכנעת באופן עמוק, כי כשנסיר את אקדחה של המערכת המשפטית מרקתו של הציבור כולו, נוכל סוף סוף לשוחח אחד עם השני, להידבר ולהגיע להסכמות ופשרות בנושאים שבנפשו של כל חלק מעם ישראל שאוחז בפיסה מהאמת הגדולה. על הרפורמה המבקשת להסיר את אותו האקדח וכיפופי הידיים, להיכנס לספר החוקים בהקדם האפשרי.
'בת חורין'
פורום נשים יהודיות וישראליות שלא מתנצלות בנשיותן. היודעות כי עוצמה נשית אינה נבחנת במדדים גבריים ומנסה להידמות להם, אלא יש בה ייחודיות, בינה ועוצמה אדירה משלה – שדבר לא יוכל לה. מול 'סיפורה של שפחה' ניצבת איתן 'בת החורין'. ■

עוד במדור זה

שליפות

שליפות

אבא איש חינוך. אומרים שהקשר לאבא משתקף בקשר עם הקב״ה…
שליפות

שליפות

אבאג׳ק סיאלום. נולד בתוניס ובהמשך היגר בגיל שמונה לצרפת עם…
שליפות

שליפות

אבאגיבור. חושב עליו בכל יום. אבי ז״ל נפצע בקרב עם…
שליפות

שליפות

אבאאינטלקטואל, למדן.אימאהעוגן של המשפחה, מורה בנשמתה, מנהלת בית ספר, בשלנית.…
שליפות

שליפות

אבאזאב. פתח אותי לעולם הכלכלה. משתכנע מכל טיעוני הימין, אבל…
שליפות

שליפות

אבא האבא הכי טוב בחיים, רחמים טסה. אבא שלמדתי ממנו…
שליפות

שליפות

אבא תותח, דוגמה אישית, יציבות, ביטחון, אכפתיות, קשיחות, אהבה, השראה,…
שליפות

שליפות

ההוריםדוד ואסנת. בעלי תשובה, עלו מאוסטרליה מתוך ציונות ואהבה לארץ.…
שליפות

שליפות

אבא אבא עלה מדרום אפריקה בגיל 19-20 אחרי מלחמת ששת…
שליפות

שליפות

אבאאהרן, יליד העיר יזד בפרס. עלה לארץ בשנת 1958. חשמלאי…
שליפות

שליפות

אבאמשה, בן לחלוצי כפר פינס. חקלאי בנשמה.אימאמלי, שורדת שואה שהטביעה…
שליפות

שליפות

אבאאבי היקר משיח. יליד שכונת הבוכרים בירושלים של שנות ה-40,…
שליפות

שליפות

אבא אהרון. אימא שושנה. החצי השני שרית. המשפחה עלמה (9),…
שליפות

שליפות

אבאגדל במוסקבה ולמד אומנות. עלה לארץ בראשית שנות ה-90.אימאגדלה בברדיצ'ב,…
שליפות

שליפות

אבאהוא ההוכחה שעם הרבה אמונה וכח רצון אפשר להתגבר על…
שליפות

שליפות

אבא יהושע. גדול הדור שלי. ממנו ספגתי אהבה לעם, לארץ…
Scroll to Top
גלילה למעלה