גליון 511

אודי טנא

אחרי התקציב ישתנה הכל

אודי טנא

יועץ אסטרטגי ומנהל משברים, בעל חברת “טנא תקשורת”

הדבק היחידי שקיים בממשלה זו הוא איך לא – נתניהו. גם לאחר שהודח, הוא מי שמאחד את ראשיה. החוק שאושר פה אחד השבוע בממשלה מראה כי נתניהו הוא זה שממשיך לשלוט בשיח הציבורי בישראל.

התקציב כבר עבר, ולכאורה ממשלה זו אמורה לשייט אל הארץ המובטחת. בפועל, רגע אחרי העברתו החלו הבקיעים בה להפוך לרעידת אדמה יום יומית. בנט היה בטוח שהוא יגיע למנוחה ולנחלה אך בפועל ההיסטוריה חוזרת על עצמה. במדינת ישראל רוב מוחלט של הממשלות נפלו בגלל בקיעים וחילוקי דעות ולא בגלל אי העברת תקציב. ראשונים אשר חפרו לעצמם את הבור השבוע היו אלה חברי ימינה. אחת הותקפה לכאורה בתחנת דלק (דבר שכמובן אם הוא נכון הוא חמור ביותר), אחרת השוותה את חברה לסיעה לוירוס על אף שששירת שנים בתפקידי לחימה, (מצדיע לך רס״ן עמיחי שיקלי!), ואחר אביו עלה לכותרות בחשד שאמר כי יתקוף פעיל ימין.
ימינה היא המיקרו קוסמוס לכל הממשלה הזו. מפלגה שאין לה הווה ובעיקר אין לה עתיד. חלק מחברי הממשלה תומכים בהפגנות האנריכיסטים בסופי שבוע וחלקם מתנגדים להם. כאשר מוסיפים את נציג המו״מ הישראלי שנשלח למלך ירדן מנסור עבאס כדי לדון בענייני הרש״פ, אנו מבינים שלא מדובר בממשלה שתמלא את ימיה.
לא מדובר רק בממשלת כלאיים אלא בממשלה שלא באמת יכולה לקדם שום דבר משמעותי. חברי ממשלה זו שהיו במדבר האופוזיציוני, טענו שהממשלה בראשה עמד נתניהו היא ממשלת שיתוק. בפועל, אנו רואים איך הם לא יכולים לקדם דבר. מספיק היה לראות את הקולות השונים שנשמעו מתוך הממשלה ערב העברת התקציב סביב תחקיר ארגון ״עד כאן״ שהתפרסם אצל איילה חסון בערוץ 13 ולפיו ישנם קשרים עבותים בין בכירי מפלגת רע״מ לאנשי חמאס בעזה כדי להבין שמוסי רז ושרן השכל לא יכולים לשבת יחד בעולם נורמלי.
הדבק היחידי שקיים בממשלה זו הוא איך לא – נתניהו. גם לאחר שהודח, הוא מי שמאחד את ראשיה. החוק שאושר פה אחד השבוע בממשלה מראה כי נתניהו הוא זה שממשיך לשלוט בשיח הציבורי בישראל. מצער לראות איך רובן המוחלט של חברי הכנסת בממשלה הזו לא נבחרו בבחירות מקדימות וחלקם אף הפסיד בבחירות במפלגות האם שלהם (סער בליכוד, אורבך בבית היהודי). בפועל, הם חיפשו סידור עבודה והקימו מפלגות בדמותם, בצלמם ובשלטונם. יש לתהות איך דווקא אלה שלא נבחרו על ידי הציבור מבקשים בדרכים עקלקלות למנוע בחירתו של מי שזכה בכהונה על ידי מאות אלפי מתפקדים, בזכות ולא בחסד.
פרשת וישלח, אותה קוראים השבת, מציינת את הפסוק המיוחס ליעקב: ״קטונתי מכל החסדים ומכל האמת״. צניעות זו שאפיינה את יעקב אבינו חייבת להיות אצל כל מי שמבקש להנהיג ציבור. קפיצה מאולפן לאולפן ומפרסום לפרסום בזחיחות ובעיקר כאשר אין מה למכור לציבור באמת, מנוגדת לרוח אבי האומה הישראלית. זהו מסר חשוב לחברי הממשלה לאחר התקציב ולאחרים המבקשים למצוא לעצמם מלוכה ובסוף ישארו גם ללא האתונות. 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה