שליפות

בחירות מקומיות

איילת שליסל והדר ת"ש

איילת שליסל והדר ת"ש

 

אחד על אחד בחירות מקומיות גילוי דעת 414

הרב צבי שפיגל

רגע לפני הבחירות המקומיות לראשות המועצה האזורית מטה בנימין, תפסנו לשיחה צפופה שלושה מועמדים בולטים, הכרנו אותם לעומק ושאלנו אותם את השאלות המעניינות באמת: מה הם הולכים לעשות עם הפקקים ומה התוכניות שלהם ליום שאחרי הניצחון
שילה אדלר (39)

תושב שכונת היובל בעלי, נשוי להדס ואב לשבעה. הוא שירת כלוחם ומפקד צוות בסיירת גולני והמשך גם כמ"פ מסייעת בגדוד 51 בחטיבה. במילואים הוא משרת בדרגת סא"ל כמפקד גדוד 8101 בחטיבת אלכסנדרוני, שבמסגרתה לחם במלחמת לבנון השנייה. הוא בעל תואר ראשון בחינוך ותואר שני במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת בר-אילן ובוגר תוכנית מעוז לפיתוח מנהיגות ציבורית והכשרת מנהלים של אוניברסיטת הרווארד בבוסטון. בשלוש השנים האחרונות שימש מנכ"ל מועצת יש"ע ולפני כן אף שימש ראש המטה של השר אורי אורבך ז"ל. הוא ניהל את הגרעין התורני בלוד, היה מנהל אתר בעיר דוד ומכהן כיו"ר בהתנדבות של עמותת 'בני דוד' בעלי.

אפי שרון (43)

נשוי לתמי, גננת חינוך מיוחד, ואב לחמישה. הוא תושב מעלה מכמש זה עשרים שנה וחבר מליאת המועצה בחמש השנים האחרונות. הוא מכהן כיו"ר ועדת יישובים, חברת ועדות חינוך והנהלת המועצה וכן חבר הנהלת פורום עסקים בבנימין. שרון מהנדס תקשורת ומנהל מיזמים בינלאומיים במשרד החוץ זה 15 שנה. אה, כן, ואם זה לא מספיק הוא גם מפקד צוות ביחידה 8200.

ישראל גנץ

נשוי לתהילה ואב לשבעה, העביר את רוב שנות חייו ביהודה ושומרון. הוא נולד בירושלים וכילד קטן עבר לימית. עם פינוי ימית עברה המשפחה לקריית ארבע וחברון, ושם גר גנץ 17 שנים. אחרי שהתחתן עם תהילה ולמד בישיבה במצפה רמון ובישיבת דימונה, ב-16 השנים האחרונות הם מתגוררים ביישוב פסגות. גנץ שירת בגבעתי והוא בוגר תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית ובוגר קורס דירקטורים.

איך מטפלים במועצה שפרוסה על שטח גדול כל כך?
אדלר:

"מטה בנימין הוא המועצה הגדולה בישראל מבחינת מספר תושבים (יותר משבעים אלף) ומהגדולות מבחינה גאוגרפית (כמיליון דונם). בעשור הקרוב נצמח ונגיע למאה אלף תושבים, ועלינו להיערך לכך. בראש ובראשונה בתכנון האסטרטגי בתשתיות הכוללות כבישים, מים וחשמל, וכן בתכנון מעמיק ומקצועי בתחומי החינוך, התעסוקה, התיירות, פיתוח היישובים, התרבות ועוד. בעתיד ננהל את המועצה בשיטת האשכולות, בה ניצור אשכולות של יישובים (גוש אדומים, גוש טלמונים, גוש שילה) שיתנהלו כגוש באופן ישיר מול שירותי המועצה למיניהם".

שרון:

"הטיפול במועצה גדולה כל כך מחייב הגדרת כמה בעלי תפקידים שישמשו רפרנטים המלווים מקרוב את היישובים הן במזרח בנימין והן במערב בנימין. יחד נבחן את צורכי תושבי היישוב ונבנה לכל יישוב תכנית חומש בתחום הפיתוח: בנייה, חינוך, רווחה, תרבות וטיפוח היישוב. חשוב שהתושבים ירגישו שהם מוצבים בראש סדר העדיפויות. נוסף על כך בכוונתי להקים מנהלה שתשב במערב בנימין ותיתן מענה מקצועי לתושבי מערב בנימין מטעם כל מחלקות המועצה. לא ייתכן שתושבי מערב בנימין צריכים לנסוע עד פסגות כדי לקבל אישור למגן את כלי הרכב שלהם או כדי להגיש מסמכים לקבלת היתר בנייה".

גנץ:

"ניהלתי בחמש השנים האחרונות תחומים רבים במועצה באופן מקצועי ויעיל. בחמש השנים הקרובות, כראש המועצה, נוביל מנהיגות חדשה וחזקה שתתחבר לשטח, לצרכים היום-יומיים של התושבים. כחלק מהחיבור אנו מקימים כעת שלוחה של המועצה במערב בנימין, כדי שנהיה נגישים לכולם יום-יום, שעה-שעה. נוסף על כך ננגיש את שירותי המועצה באמצעים דיגיטליים ואקפיד על העסקת עובדי מועצה מכלל אזורי המועצה. שום אזור בבנימין לא יוזנח ותשומת הלב תחולק בשווה בין כל האזורים והיישובים".

רוב תושבי המועצה הם דתיים. האם חשוב לך להגדיל את הציבור החרדי והחילוני? אם כן, איך אתה מתכוון לעשות זאת?
שרון:

“המועצה לא צריכה להגדיל ציבור מסוים אלא להיות בית לכולם, חילונים, חרדים ודתיים, וצריך לזכור שגם בתוך הדתיים יש גוונים רבים. כדי שיבואו מכל המגזרים וכדי שהתושבים הקיימים לא יעזבו, כלל המגזרים צריכים לקבל התייחסות שוות ערך במגוון נושאים: מוסדות חינוך, שוויוניות בתקצוב היישובים, אירועי תרבות מותאמים וכו'. הגיע הזמן להחליף ראש גם בנושא החשוב הזה".

גנץ:

“במועצה שלנו יש יישובים מכל המגזרים, חרדים, חילוניים, דתיים ומעורבים. תפקיד המועצה הוא להעצים את כל היישובים ולחזק כל יישוב בהתאם לאופיו. אני מתכוון כראש המועצה לעודד את התפתחות כל היישובים, כל אחד בהתאם לצרכים הייחודיים שלו. אם אנחנו רוצים להתפתח, אנחנו חייבים להמשיך להגדיל את המגוון בכלל יישובי המועצה”.

אדלר:

“התברכנו בבנימין שיש לנו מגוון רחב כל כך של תושבים מכלל החברה הישראלית. תושבי המועצה האזורית בנימין הם מראה של החברה הישראלית הכללית, והפסיפס הזה הוא מה שיפה ומייחד אותה. אנחנו שואפים שכלל עם ישראל, על כל גווניו, יבוא לגור איתנו ויחזק את ההתיישבות, נקבל כל אחד בשמחה. דבר זה בא גם לידי ביטוי ברמה האישית: בניתי צוות שמלווה אותי שנים ועומד לצידי, וגם הוא מורכב מהפסיפס החברתי המיוחד בבנימין".

 
פוליטיקאים מהשמאל וביקורת המדינה תקפו את המועצה על טיפולה ביישובים הצעירים (המאחזים). מה עמדתך בעניין?
גנץ:

"הביקורת של מבקר המדינה נוגעת לכל היישובים שמצפים להסדרה, חלקם ותיקים וחזקים כמו עלי, שילה ועוד, ולא רק יישובים צעירים. אך כפי שאמרנו למבקר המדינה, כל היישובים שנמצאים בבנימין, גם היישובים הצעירים, צריכים להיות מוסדרים, ולכן נתמוך ביישובים אלו ונחזק את התושבים".

אדלר:

"מבחינתי ומבחינת המועצה היישובים הצעירים הם יישובים לכל דבר ועניין. רק בעת האחרונה שמחנו בשמחתם של תושבי מצפה כרמים, שפעלתי איתם בתפקידי כמנכ"ל מועצת יש"ע למען הסדרת היישוב. יש לעבות כל יישוב, צעיר וותיק כאחד, בכמה שיותר תושבים, ולתת להם את כל המענה הנצרך כמו יישובים 'מוסדרים'. מבחינתנו העובדה שארגוני שמאל אנטי-ישראליים טוענים שיישוב אינו חוקי, לא צריכה להשפיע עלינו ועל מתן השירות והתמיכה שלנו לנוכח האתגרים הרבים שיישובים צעירים נתקלים בהם. לכבוד הוא לי לגור בשכונת היובל, התיישבות צעירה בגבעות עלי".

שרון:

“היישובים הצעירים חלוציים ומקריבים המון למען ההתיישבות בבנימין, וחשוב לזכור שככה קמו היישובים הוותיקים. לכן חייבים לעזור להם וללוות אותם צמוד גם בהתמודדות הקשה עם מערכות המשפט והצדק. כמו כן אסור לשכוח בדרך את היישובים הוותיקים, שלהם יש צרכים שונים ומורכבים וסובלים היום מבעיית תקצוב רצינית מאוד".

איזה פתרון אתה מציע לבעיות הפקקים הקשות, לדוגמה בחיזמה ובצומת שילת?
אדלר:

"כפי שהחלו להפקיע קרקעות בגוש עציון בכביש עוקף אל-ערוב וכפי שיפעלו בשומרון להפקעת קרקעות בעוקף חווארה, עלינו לפעול במרחב בנימין. אפעל עם צה"ל ועם משרד הביטחון לפתיחת כביש קלנדייה כבר בתקופה הקרובה עד להשלמת ביצוע 'שיקוע קלנדייה'. כמו כן אפעל עם השר ארדן ועם חברי ושותפי לדרך, ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל, לפתיחת כביש הטבעת המזרחי כדי להקל את העומס ולשפר את איכות החיים של יישובי מזרח בנימין. במערב בנימין נפעל להרחבתו המלאה של כביש 446 וכן לסלילת כבישים המחברים בין מודיעין עילית לרעות–מכבים ובין דולב–טלמונים לכביש 443. המצב בשנים האחרונות בלתי נסבל; תושבי בנימין חנוקים ומנועים מלנוע בחופשיות לבירה ירושלים ולכיוון מודיעין, ועל משרדי התחבורה והביטחון לפעול עימנו כדי למנוע את הפגיעה באיכות החיינו בבנימין".

שרון:

“בהיבט המעשי הפתרון הוא בהשקעה תקציבית גדולה פי כמה מהיום של משרד התחבורה בפיתוח ובניית כבישים ומחלפים שיקלו את העומס. היום מועבר סכום מגוחך בהשוואה לסכומים שמושקעים בכבישי הארץ. בהיבט הפוליטי אני טוען שחלק מתפקידו של ראש המועצה הגדולה ביותר בארץ הוא לפעול להעברת מסר ברור וחד-משמעי לגורמי הממשלה למיניהם: לא נסכים עוד לחיות בתנאים כאלה, לא בהקפאת בנייה ולא בפגיעה קשה כל כך באיכות החיים שלנו, כשאנו תקועים שעות בפקקים".

ג:נץ

"בקדנציה הקרובה שלי בראשות המועצה נפתור את בעיית הפקקים בבנימין. נקודה. במערב בנימין נרחיב את כביש 446 לשני נתיבים מצומת כפר האורנים–לפיד ועד למחסום קריית ספר, נוסף על כך אנחנו מקדמים תב"ע לכביש מקריית ספר לצומת מכבים–רעות, וכן כביש מדולב–טלמונים יתחבר ל-443. בכיכר אדם בעוד כמה שבועות ייפתח מחלף, והוא יפתור את הפקקים בין ציר 60 לירושלים. כביש הטבעת המזרחית באזור ענתות יחבר בין ענתות לגבעה הצרפתית. הכביש בין חיזמה לפסגת זאב מורחב בימים אלו לשלושה נתיבים. שיפוע קלנדייה יחבר בין אדם ישירות ל-443, ואנו עובדים על שדרוג צמתים מרכזיים".

 
מילה טובה על קודמיך בתפקיד?
שרון:

“אבי רואה ראוי להערכה רבה כאיש התיישבות ותיק ומנוסה שהשקיע את כל כולו למען ההתיישבות ביו”ש והביא אותנו עד הלום. אף על פי שכחבר מליאה פעיל לא עשיתי לאבי חיים קלים, תמיד היה חשוב לי לכבד את אבי ואני מכיר לו טובה. הוא איש של עשייה רבה השייך לדור המייסדים. אבי, כמו פנחס ולרשטיין לפניו, היה חלק מדור ההקמה של ההתיישבות בבנימין שעשייתם חשובה ומבורכת, אולם כעת הגיע הזמן לעבור משלב ה'התנחלות' לשלב 'ביסוס ההתיישבות'".

גנץ:

“ההתיישבות עומדת איתנה בזכות מי שהיו כאן לפנינו. אני שמח שהדור הוותיק החליט להעביר את המקל לצעירים. אעשה את הטוב ביותר בתפקיד כדי להמשיך ולפתח את ההתיישבות בבנימין ולדאוג לתושבים בה".

אדלר:

"פנחס ולרשטיין זכה להקים את המועצה, למסד אותה ולהביא אותה להישגים, ולו שמורה זכות ראשונים. אבי רואה בנה קומות נוספות על הישגיו של ולרשטיין ופיתח את המועצה ואת אגפיה. זו הזדמנות להודות לאבי ולראשי המועצות בהתיישבות על האמון שנתנו בי כשמינו אותי למנכ"ל מועצת יש"ע. אני מעריך את פנחס ואבי ומודה להם על מה עשו, עושים ויעשו למען בנימין. כעת, עלינו מוטלת המשימה לפרוץ את הדרך להפוך את המועצה הגדולה בישראל למועצה המובילה בישראל ולגרום שינוי בחינוך, בכבישים ובתשתיות, בתיירות, בתעסוקה, בפיתוח העסקי, בקידום היישובים, בתרבות ועוד".

מה השינוי שאתה מביא למועצה?
גנץ:

“רוח צעירה וחדשה עם חשיבה אסטרטגית וארוכת טווח, הרבה חזון ועשייה מוכחת. לא בדיבורים. במעשים".

אדלר:

“רוח חדשה והרבה אנרגיות חיוביות וטובות. אני מביא איתי את השינוי הנדרש כדי לשפר את איכות החיים בבנימין בחשיבה אסטרטגית רחבה, יצירתית וארוכת טווח. כמו כן מתוקף תפקידיי הקודמים יצרתי קשרים טובים ועמוקים בכנסת ובמשרדי הממשלה ויש לי היכולת להביא משאבים למועצה. אני מביא איתי גם את היכולת לשתף פעולה עם מועצות שכנות להבאת ההתיישבות לחזון מיליון מתיישבים ביהודה ושומרון".

שרון

"המשך העשייה שלי בחמש השנים האחרונות כחבר מליאה פעיל וקשוב לתושבים; בנימין מחליפים ראש תכלס, לא רק כסיסמת בחירות: מועצה מחוברת לתושב. היום, לאחר חמש שנות פעילות ציבורית רחבה, אני מבין את החוסר ואת הצורך של התושב בהרגשה שהמועצה רואה אותו ופועלת למענו, ואת זה אני הולך לשנות. לגעת בנושאים בוערים ללא חשש! כמועמד עצמאי שמגיע מהשטח, ללא מפלגה או תנועה כזו או אחרת שעומדת מאחוריו, אני לשמחתי מחויב רק לתושבים, ולכן אינני חושש לגעת בנושאים שנחשפתי אליהם עם השנים ובהם יש צורך בשינוי של ממש: בבנייה, ביזמות העסקית, בחינוך, בתרבות, ובמעורבות עמוקה ביישובים למען צמיחתם".

מה הדבר הראשון שאתה מתכוון לעשות כשתיבחר?
שרון:

“הדבר הראשון שאעשה לאחר הבחירות, בע”ה, עוד לפני ההגעה למועצה, יהיה תפילה והודיה לבורא עולם. מיד אחר כך אפשיל שרוולים, אעלה על מדי ב' ואתחיל לעבוד בכל הכוח והמרץ למען כל תושבי בנימין: חילונים, דתיים וחרדים".

גנץ:

“אלך בעזרת ה׳ לכותל להתפלל להצלחתי בתפקיד, שהיא הצלחת תושבי בנימין".

אדלר:

“עם הצוות שעימי אוביל מערכה עוצמתית ונחושה כדי לפתור בהקדם את עומסי התחבורה הבלתי נתפסים, המקשים על חיינו יום-יום. בהזדמנות זו אאחל לתושבי בנימין ולאזרחי מדינת ישראל חג סוכות שמח ובחירות טובות".

עוד במדור זה

שליפות

שליפות

אבא איש חינוך. אומרים שהקשר לאבא משתקף בקשר עם הקב״ה…
שליפות

שליפות

אבאג׳ק סיאלום. נולד בתוניס ובהמשך היגר בגיל שמונה לצרפת עם…
שליפות

שליפות

אבאגיבור. חושב עליו בכל יום. אבי ז״ל נפצע בקרב עם…
שליפות

שליפות

אבאאינטלקטואל, למדן.אימאהעוגן של המשפחה, מורה בנשמתה, מנהלת בית ספר, בשלנית.…
שליפות

שליפות

אבאזאב. פתח אותי לעולם הכלכלה. משתכנע מכל טיעוני הימין, אבל…
שליפות

שליפות

אבא האבא הכי טוב בחיים, רחמים טסה. אבא שלמדתי ממנו…
שליפות

שליפות

אבא תותח, דוגמה אישית, יציבות, ביטחון, אכפתיות, קשיחות, אהבה, השראה,…
שליפות

שליפות

ההוריםדוד ואסנת. בעלי תשובה, עלו מאוסטרליה מתוך ציונות ואהבה לארץ.…
שליפות

שליפות

אבא אבא עלה מדרום אפריקה בגיל 19-20 אחרי מלחמת ששת…
שליפות

שליפות

אבאאהרן, יליד העיר יזד בפרס. עלה לארץ בשנת 1958. חשמלאי…
שליפות

שליפות

אבאמשה, בן לחלוצי כפר פינס. חקלאי בנשמה.אימאמלי, שורדת שואה שהטביעה…
שליפות

שליפות

אבאאבי היקר משיח. יליד שכונת הבוכרים בירושלים של שנות ה-40,…
שליפות

שליפות

אבא אהרון. אימא שושנה. החצי השני שרית. המשפחה עלמה (9),…
שליפות

שליפות

אבאגדל במוסקבה ולמד אומנות. עלה לארץ בראשית שנות ה-90.אימאגדלה בברדיצ'ב,…
שליפות

שליפות

אבאהוא ההוכחה שעם הרבה אמונה וכח רצון אפשר להתגבר על…
שליפות

שליפות

אבא יהושע. גדול הדור שלי. ממנו ספגתי אהבה לעם, לארץ…
Scroll to Top
גלילה למעלה