יעלי אליה מדי

גן העדן של נעמה ועומר עתידיה

יעלי אליה מדי

יעלי אליה מדי

 היה לנו טרקטור וסוסה, חלום ואהבה בלב. באנו עם תשוקה לעבד, לסקל, לזרוע, לטעת, לחיות חיים המחוברים לאדמה ושמיים.

לפני כמה שבועות קראתי פוסט בפייסבוק על גן עדן בבקעת הירדן, צחקתי לעצמי, כי בשיא הקיץ לחשוב על מקום בבקעה כגן עדן נשמע לי קצת כמו בדיחה. בשבילי הקיץ בבקעה הוא יותר כמו גהינום. אבל בכל זאת הכותבת הייתה משכנעת וחשבתי בליבי שאצטרך להכיר את המקום בקרוב, והבקרוב היה ממש קרוב, כי שבוע אחרי כבר הגעתי לגן העדן- “חוות עיינות קדם” הממוקמת בין הישובים ייטב למבואות יריחו על כביש הבקעה. את החווה הקימו לפני 17 שנה עומר ונעמה עתידיה זוג צעיר עם חלום גדול. הוא הגיע מעין יהב והיא מרמת גן באתר האינטנרנט שלהם הם מספרים: “חלמנו להקים חווה יפה, שתהיה גן עדן קטן בלב מדבר, חלמנו לחזור לאדמת אבות, להעניק לה מאהבתינו והיא אכן, השיבה לנו את אהבתה.
השנה היא 2004, דרום בקעת הירדן. הגענו לשטח זוג צעיר בראשית דרכו. היה לנו טרקטור וסוסה, חלום ואהבה בלב. באנו עם תשוקה לעבד, לסקל, לזרוע, לטעת, לחיות חיים המחוברים לאדמה ושמיים. לאורך הדרך הצטרפו בני נוער, שהיו זקוקים לחיים של משמעות ועשייה, שהיו להם כוחות גדולים וחיפשו מקום שיוכלו להרגיש בית, ביטחון, שייכות. כל בוקר אנו מתעוררים לפני החמה, יוצאים ליום עבודה בדיר הכבשים או במטעים השונים. ממשיכים לקיים ולפתח את החווה שלנו כמקום פורח ומשגשג, בו אנו יכולים לשלב עשייה בעלת תוכן ומשמעות עם איכות ומקצועיות. אנו משווקים בשיווק ישיר את התוצרת החקלאית של החווה ומארחים אצלינו כל מי שרוצה לבוא לשמוע, להריח ולטעום מהתענוג שקורה כאן.”
הסיפור מקסים ואנשים מסקרנים, אז נסעתי ליומיים. פגשתי אנשים יפה מבפנים ומבחוץ, נעמה היא חלוצה אמיתית, אמא אדמה, שמגדלת 7 ילדים יפיפיים, יחד עם כרמי זיתים מטעי תמרים,ומנגו וגם כבשים ובני נוער שמגיעים להתנדב לעבוד לנשום וזקוקים לכתף ואוזן וחום, את עומר פגשתי רק מרחוק, אבל מהסיפורים ומהמקום הקסום הזה אני בטוחה שאי אפשר לטעות שהרי מדובר באיש נהדר מלח הארץ. את החום הכבד ציננו מידי פעם מי הבריכה שבחצר גן העדן, ולימונדה קרה הייתה דרך קבע בשולחן העגול בסוכה הנעימה והממוזגת. זה היה מפגש מקסים ומיוחד עם מקום ואישה השראה שמעבירה סדנאות בחסד, ממליצה. בדרך חזרה עצרתי באנדרטה שסמוכה לחווה שהם, נגמרה לי הקצאת המילים אז תצטרכו להגיע לשם בעצמכם לשמוע את הסיפור להנות מטווסים שמסתובבים חופשי, פכפוך מים זורמים ונוף מדברי שמנקה את הראש. מקום קסום, באמת גם עדן.כדאי לכם לקנות את שמן הזית, הסילן והתמרים שמגדלים שם, ואם תהיו עייפים, או שתרצו להתמלא בכוחות, יש להם צימרים לכל המשפחה וסדנאות לנשים. עומר ונעמה עתידיה אתם פלא פלאים אנשים נפלאים, שמחה על הזכות להכיר ולשהות בחווה שלכם, אתם מרבים בקדושת הארץ באהבה וטוב ובזכותכם יש בבקעה גן עדן עלי אדמות.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה