גליון 511

ברלה קרומבי

דוקטרינת מנדלבליט לסתימת פיות

ברלה קרומבי

ברל'ה קרומבי

יועץ אסטרטגי ואיש מדיה

השבוע מנדלבליט שלח שוב צו הזמנה לחקירה לד”ר מיכאל בן ארי, שלושה ימים לפני חתונת ביתו. הצו הגיע לבן ארי עם שני שוטרים, שדפקו בדלתו בשעת ערב, כדי שהמסר יהיה מובן. ההודעה של בן ארי שלא יופיע לחקירה היא התגובה הכי מוצדקת, מול מסע ההתעללות שהוא עובר ﭏ כבר תקופה ארוכה שהוא דורש שמנדלבליט יגיש נגדו כתב אישום. אם יש ראיות להסתה וגזענות – שיגיש אותן וכך יאפשר לבן ארי להתגונן ולהציג את עמדתו

01
את ד”ר מיכאל בן ארי אני מכיר מעל 15 שנה, עוד הרבה לפני שהיה דמות מוכרת בציבוריות הישראלית. באותם הימים הוא היה מחנך, איש עקרונות וגם אחד מתלמידיו הקרובים של הרב כהנא, שתמיד קיבל בין החברים את המקום של האידיאולוג. במקביל, וממש לא בצורה מנוגדת לכל זה, מיכאל הוא גם הדתי-לאומי הטוב. איש חינוך, דוקטור והיסטוריון, שמתגורר בקרני שומרון ואחיו של מי שכיהן כראש המועצה במקום.
לכן שום דבר לא הכין אותי לעוצמת העליהום נגד בן ארי, מהרגע שפרץ לחיים הציבוריים. זה התחיל כשהיה בכנסת והמשיך בניסיון לפסול אותו לאחר מכן לכהן כמרצה במוסדות אקדמאיים, גם כאלה המזוהים את הימין, כמו אוניברסיטת בר אילן ואריאל. השיא היה כמובן הפסילה שלו להתמודד לכנסת, לאחר שעוצמה יהודית קיבלו מקום ברשימה המשותפת של מפלגות הימין בסבב א’ (מי זוכר בכלל) וד”ר בן ארי הוצב כנציגם.

02
הפסילה הזו הייתה הדבר הכי גס שניתן לעשות בדמוקרטיה, וגרמה לכך שבמקום נציג עוצמה יהודית נכנסה לכנסת נציגת הבית היהודי, כי הרשימות כבר הוגשו לכנסת ולא היה ניתן לשבץ נציג אחר במקומו. אבל הסתבר שהיא לא הייתה הפרק האחרון ברדיפה נגד בן ארי. מאז הוא מקבל זימונים לחקירות, בהן קוראים בפניו החוקרים ציוצים שפרסם בטוויטר, באמתלה שהוא צריך להסביר אותם, כדי להבהיר שחלילה לא מדובר בהסתה או גזענות.
השבוע מנדלבליט שלח שוב צו הזמנה לחקירה לבן ארי, שלושה ימים לפני חתונת ביתו. הצו הגיע לבן ארי עם שני שוטרים, שדפקו בדלתו בשעת ערב, כדי שהמסר יהיה מובן.
ההודעה של בן ארי שלא יופיע לחקירה היא התגובה הכי מוצדקת, מול מסע ההתעללות שהוא עובר. כבר תקופה ארוכה שהוא דורש שמנדלבליט יגיש נגדו כתב אישום. אם יש ראיות להסתה וגזענות – שיגיש אותן וכך יאפשר לבן ארי להתגונן ולהציג את עמדתו. אבל מנדלבליט מסרב להגיש כתב אישום ולאפשר לבן ארי להציג את עמדתו בבית המשפט. במקום זאת הוא שולח אליו שוטרים שיזמנו אותו לחקירות שנמשכות שעות, בניסיון להתיש אותו. ככה נראית סתימת פיות.

03
השבוע סיפר לי בן ארי כיצד נראות החקירות ההזויות נגדו. “החוקר מראה לי ציוץ שלי, בו שיתפתי סרטון של ערבים צועקים קריאות בלוד וכתבתי משהו על “הכובש הערבי”. כשאני שואל את החוקר אם יש לו מושג מה הערבים צועקים בסרטון, אז הוא עונה לי שהוא צריך לבדוק, כי הוא אפילו לא נערך לחקירה נגדי. תרגמתי לו את הצעקות בסרטון, נגד אחד מאנשי לוד: “דהן צא החוצה, לוד תהיה נקייה מיהודים”. על הפורעים האלה כתבתי הכובש הערבי ולזה הם קוראים גזענות. למרות שמעולם לא דיברתי נגד ערבים כמכלול, אלא נגד האויבים שמסיתים נגד יהודים”.
“הוכחה” אחרת שהוצגה נגד בן ארי בבג”צ, בדיון על פסילתו, הייתה אמירה שלו על מפגינים ערבים בחיפה, בזמן אחד ממבצעי צה”ל בעזה, שהביעו תמיכה בחמאס. בן ארי אמר כי הם מתנהגים “ככלב השאב אל קיאו”, שלכל הדעות מדובר בביטוי ישראלי מצוי. אבל הפרקליטות הוציאה את הדברים מהקשרם וטענה שהוא קרא לערבים “כלבים” ולכן זוהי גזענות.
אין צורך להיכנס לכל אחד ממאה הציטוטים שנאספו בקפידה מהטוויטר של בן ארי וממאות שעות של הרצאות שהעביר. כל אחד מהציטוטים האלה סולף בדרך אחרת בידי בג”צ כדי לפסול אותו, וכעת הפרליקטות ומנדלבליט ממשיכים את עיוות דבריו, כדי לרדוף אותו משפטית.

04
לכן טוב עשה ד”ר בן ארי שבחר השבוע שלא להתייצב לחקירה נגדו. את נשף המסיכות של “שלטון החוק” צריכים לקרוע, כי לא יתכן שנגד אלפי מתפרעים בעכו ובלוד המשטרה והפרקליטות לא פעלה, אבל נגד איש ציבור שמדבר על האויב הערבי היא רודפת.
טוב יעשה מר מנדלבליט אם יבדוק קודם למה נסגרו עשרות מתוך כתבי האישום המעטים שהוגשו נגד פורעי עכו ולוד – ומדוע נגד אלפי המתפרעים האחרים המשטרה כלל לא פתחה תיקים.
אם מנדלבליט לא היה עסוק בציוץ של ד”ר בן ארי, אלא בפורעים שהופיעו בסרטון שצייץ, אולי היה עוצר כבר לפני שנים את אותם מתפרעים. הסתבר שהם דווקא התכוונו כשצעקו “לוד תהיה נקייה מיהודים”, אבל אוי אוי אוי הוא כתב את המילים המסוכנות “האויב הערבי”, אז מנדלבליט הזדעק. כי מרוב עיסוק ביהודים, שכחו בפרקליטות לשמור על תושבי לוד. כי הכתובת הייתה על הקיר של הטוויטר, רק בציוץ הלא נכון.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה