גליון 511

פוליטי

הדרך היחידה לממשלת ימין

עו"ד איתמר בן גביר

יו"ר עוצמה יהודית ומועמד ברשימת הציונות הדתית לכנסת

בעוד שלושה ימים, אנחנו יכולים לשנות את פני המדינה מקצה לקצה ולהעניק לעם ישראל עתיד טוב יותר. זה תלוי בכם. אנא, עזרו לנו לעזור לעם ישראל. שימו ט’ בקלפי.

זה אולי נשמע קלישאתי, אבל הבחירות הקרובות הן באמת גורליות. הן גורליות משום שהפעם, לאחר שלוש מערכות בחירות מתישות ומפרכות, אנו קרובים מאי פעם להקמת ממשלת ימין. ממשלת ימין אמיתית, לא בדיבורים: בלי ליברמנים או כחלונים שיתקעו מקלות בגלגלים של המהלכים שאנחנו שואפים להוביל ולקדם.
בשבועות האחרונים עסקתי בטור זה בשלל הנושאים הכאובים שעל סדר היום, שמצריכים טיפול דחוף: הרפורמה העמוקה הנדרשת במערכת המשפט, השבת כוח ההרתעה לחיילי צה”ל – שאותו איבדו מזמן, הפסקת ההפקרה של תושבי הדרום שהפכו לשבויים של פריצות לבתים, גניבות, פרוטקשן, ועוד ועוד. אך את השינוי שלו כולנו כל כך מייחלים שיגיע, לא ניתן יהיה לבצע אם “הציונות הדתית” לא תהיה גדולה וחזקה מספיק בכנסת הבאה.
כל הסקרים, שאמנם אינם משקפים בהכרח את התוצאות הסופיות, אך בהחלט מהווים אינדיקציה טובה לחיזוין, מלמדים כי הסיכוי היחיד להקים ממשלת ימין על מלא – תלוי בגודלה של “הציונות הדתית” בכנסת הבאה. בלי “הציונות הדתית” גדולה וחזקה – אין ממשלת ימין. פשוט אין. ואז או שמוקמת ממשלת שמאל מסוכנת ובה עלי תאנה ימניים, או שהולכים לבחירות חמישיות.
אך זה לא רק בגלל המספרים. “הציונות הדתית” היא המפלגה היחידה היום במפה הפוליטית שאומרת בפה מלא ובקול ברור וצלול שתשב רק בממשלת ימין, ולא תבחר בהרפתקאות שיסכנו את ארץ ישראל; “הליכוד”, כבר הוכיח לנו שהמחויבות שלו לימין מפוקפקת, ולא פספס כמעט אף הזדמנות שהייתה לו לאפשר למפלגות שמאל לאייש תפקידים בכירים בממשלתו.
ב”ימינה” אמנם שוללים ישיבה תחת לפיד כראש ממשלת שמאל, אך לא מוכנים להתחייב שלא ישבו באותה ממשלה עם מירב מיכאלי ו”מרצ”, ממשלה שבה כמובן לא ניתן יהיה לקדם שום רפורמה במערכת המשפט או לעשות צעד כלשהו בדרך לריבונות. אולם אם אנחנו נהיה מספיק חזקים – “הציונות הדתית” תהיה הרשימה שתשלים לנתניהו 61 מנדטים לממשלה הבאה, ותביא להקמת ממשלת ימין על מלא. אולם הפעם, זו תהיה ממשלת החלומות של נאמני ארץ ישראל. כי כשאני אהיה שם, יחד עם חברי בצלאל סמוטריץ’, הישגי הימין לא יסתכמו במינוי שופט לבית המשפט העליון שמצד אחד תומך בפסילת היבא יזבק, אך מנגד גם תומך בפסילת מיכאל בן ארי ושותף להחלטה המבישה להכיר בגיורים הרפורמיים. הפעם, השינויים יהיו אמיתיים ומקיפים – ולא קוסמטיים בלבד. זו התחייבות.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה