גליון 511

שליפות

הדר מילר

מאת:ברל'ה קרומבי

בשבוע של הפרעות פשוט עזבתי את החיים שלי והתרכזתי בתיווך המציאות בלוד לאזרחי מדינת ישראל דרך ערוצי התקשורת. ראיתי בכך הצלת חיים, כי אני מאמינה שהתקשורת משפיעה בסוף על תפקוד המשטרה והממשלה.

בשבוע של הפרעות פשוט עזבתי את החיים שלי והתרכזתי בתיווך המציאות בלוד לאזרחי מדינת ישראל דרך ערוצי התקשורת. ראיתי בכך הצלת חיים, כי אני מאמינה שהתקשורת משפיעה בסוף על תפקוד המשטרה והממשלה.

הדר מילר| אופטימטרסיטית ואשת תקשורת, תושבת לוד

אבא
נפתלי קליין ז"ל, נפטר לפני ארבע שנים וחצי, היה איש עסקים. בן אדם שהיה כולו לב ענק והיה עושה הרבה חסד. אדם מאד אהוב שעשה הכל בשביל המשפחה והקרובים.
היה איש עם נשמה יהודית ענקית.
אמא
פיני קליין, הייתה דוברת המפד"ל ואשת תקשורת הרבה שנים. היום היא אמא וסבתא למופת. לקחתי ממנה את הדאגה לילדים לפני הכל.
החצי השני
איתן, איש היי-טק, בן אדם עם לב ענק, הבן זוג הכי מדהים שאפשר לבקש בעולם. מפרגן לי בטירוף. כל הצלחה שלי משמחת אותו. למרות שיש לו קריירה בהיי-טק הוא קודם כל אבא ובעל למופת ואצלו המשפחה לפני הכל.

גבעת שמואל
עיר הולדתי. תמיד אני אומרת שאני נערת גבעות – גדלתי בגבעת שמואל. היא הייתה משהו אחר לגמרי כשגדלתי בה, היו באזור הרבה פרדסים ומטעים. היינו קבוצה קטנה מאד בבני עקיבא, שכולם הכירו את כולם. היום זה מקום הרבה יותר עירוני. אני נמצאת היום המון בגבעת שמואל כי אני נוסעת לבקר את אמא שלי, אבל היא השתנתה.

מעלות
הכרנו במעלות כשעשיתי שם שנת שירות ואיתן למד שם בישיבת ההסדר. שמעתי עליו מחברות ודאגתי שחברה תכיר בינינו. עד החתונה הוא לא ידע שאני יזמתי את ההכרות בינינו. האמת שהייתי הדייט הראשון שלו וזה היה מקסים כי למדנו הכל ביחד.
⋅ ⋅ ⋅
לוד
אחרי החתונה גרנו שנה במעלות. בסיומה רצינו ללמוד בבר אילן ואבא שלי הציע שנקנה להשקעה בלוד. לא תכננו לגור שם בכלל, אבל פתאום גילינו שיש שם קהילה מהממת והחלטנו להצטרף. ממש קפצנו על זה.
נווה נוף
קהילה כייפית. תחושה של משפחה אחת גדולה.
שומרי החומות
בשבוע של הפרעות פשוט עזבתי את החיים שלי והתרכזתי בתיווך המציאות בלוד לאזרחי מדינת ישראל דרך ערוצי התקשורת. ראיתי בכך הצלת חיים, כי אני מאמינה שהתקשורת משפיעה בסוף על תפקוד המשטרה והממשלה. הוזמנתי מבוקר עד לילה לערוצי תקשורת וממש לא היו לי חיים, הייתי רק סביב זה. כל זה בזמן שאני מנסה לגונן על הילדים שלי. מצאתי את עצמי מתחבאת בחדרים ומתראיינת ברדיו, כשאני לא רוצה שהילדים שלי ישמעו את כל מה שאני מספרת כדי לגונן עליהם. פחדתי שהם ישמעו את אמא שלהם בוכה ברדיו, גם ככה העולם שלהם התערער אז לפחות שלא ישמעו את אמא שלהם מתפרקת. יש גם הרבה עובדות שלא ממש רציתי שיידעו, עד כמה מסוכן בחוץ.
משטרת ישראל
לא תפקדה בשומרי החומות.
אופטומטריסטית
אנשים שוכחים את זה לפעמים, אבל זה עיקר מה שאני עושה. רואה בעבודה הזו כשליחות ויש מקרים מאד מיוחדים ומעניינים. מגיעים אלינו אנשים מכל הארץ כי אני מתעסקת עם מקרים יותר מיוחדים. יש לי עסק עצמאי ברמלה, קניתי אותו לפני שהתחיל כל הסיפור של הערים המעורבות והיום אני רואה במיקום של העסק גם חשיבות.
⋅ ⋅ ⋅
הרב איתן שנרב
בן אדם של חסד, אור, אהבה ונתינה. כאבתי את העליהום שעשו עליו במסגרת הקמפיין נגד הגרעינים. הם אפילו לא ידעו על מה הם מדברים. הוא איש שכולו רק חסד. מדהים איך מתוך השכול, אחרי שאיבד בת הוא לקח את זה למקום של נתינה ועשייה למען עם ישראל.
מאיר ליוש
אחד התותחים. אדם שנלחם בשביל הבית. מאמין בצדקת דרכו ונלחם עבור זה בכל הכח. חבר טוב ושותף למלחמה על המודעות של המצב בלוד.
סבב ב'
החשש הגדול הוא מסבב נוסף של שומרי החומות. זו גם תוכנית העבודה של השב"כ והמשטרה. רוב הפורעים של שומרי החומות לא נעצרו ומי שכבר נעצר שוחרר ורוב התיקים נסגרו. הרוצחים מסתובבים ברחובות.
רק אם תהיה אכיפה משמעותית נוכל להסתובב כאן ברחובות בביטחון.
⋅ ⋅ ⋅
ערוץ 20
הקול של העם.
תקשורת מגויסת
תסכול.
אראל סג"ל
אחד האנשים המקסימים. מאד אוהבת אותו. כשהתראיינתי אליו בלילה השני של שומרי החומות ירו עלי תוך כדי. זה היה אחד האירועים המפחידים, שאני מתראיינת ותוך כדי התחילו ברקע אזעקות ופשוט ירו עלינו חבורה של מתפרעים שהיו 20 מטר ממני. הם ירו לכיווני וכל הרחוב היה ריח של עשן. המשטרה זרקה רימון הלם, אבל היחידה שנכנסה להלם הייתה אני. רצתי כולי באמוק לרכב ותוך כדי הנסיעה הביתה נתקלתי במחסומי שריפות כל הדרך ופשוט רעדתי מפחד שיעשו בי לינץ'. מכל הצדדים רכבים עלו באש ומכל פינה עלה עשן. זה היה אחד האירועים שהכי השפיעו עלי ובעקבותיו לקחתי על עצמי לדברר את המצב בלוד, כי הבנתי שאנשים פשוט לא מבינים מה קורה עשר דקות נסיעה מהם.
אחרי האירוע הזה אראל אמר לי שאני חייבת ללכת לתקשורת והיה גורם משמעותי בהחלטה שלי להתמסר לאולפנים במהלך שומרי החומות.
בעז גולן
לוחם צדק וסוג של מנטור עבורי.
ארז צדוק
חבר יקר ומי שפתח לי את הדלת הראשונה לעולם התקשורת.
מיכל וולדיגר
אחת האנשים הבודדים בכנסת שבאמת באו לטובת הציבור ורואה את עצמה כשליחת ציבור. זה אצלה לפני הכל, גם לפני הכבוד העצמי. אישה שהעשייה המהותית היא הדבר החשוב בעיניה.
הדר מילר
חולמת להיות אור גדול.

שיר שגרם לך לבכות?
אמן על הילדים שלי של חנן בן ארי.

2.
נותנים לך יומיים לבזבז מה את עושה איתם?
נוסעת לים המלח.

3. 
נותנים לך כרטיס פתוח לכל העולם, לאיזה יעד את טסה?
אני לא כזו חזקה בחו"ל האמת.

4.
אחרי איזה דף / אושיית רשת את עוקבת?
דנה ורון. היא מעניינת, אמיתית ורהוטה, ומייצגת המון אנשים. מביאה קול נשי עוצמתי של הנשים החרדיות והיא עושה את זה בצורה אסרטיבית, עוצמתית ועדינה ביחד.
5.
איך את קובעת עיתים לתורה?
כבר ארבע שנים אני משתתפת פעם בשבוע בשיעור בפרקי אבות לעילוי נשמת אבא שלי, שמוסר אחי הרב משה קליין.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה