כץ ולעניין

זוגיסט

שילה כץ

מנהל היחידה ללימודי חוץ גבעת ושינגטון, יועץ זוגי ואישי

כמו כן, בצבא יש לנו את ה”מאגיסט”, ה”ררנטיסט,, ה”מטוליסט”, ה,לאוויסט” ועוד. הצבא מחנך את החיילים לעשייה ונאמנות מוחלטת לתפקידם בלחימה ולפק”ל האישי שלהם ללא שאלות ותהיות מיותרות.

בעולם הפוליטי אנו שומעים הרבה על אנשים שמתוארים כ”ביביסט”, “בנטיסט”, “לפידיסט” וכדומה. כוונת הכינויים הללו בעולם הפוליטי היא לתאר אנשים אשר תומכים במועמד שלהם ויהי מה. גם בעולם הספורט מוכרים הכינויים “מכביסט” ו”ביתריסט” המתארים אדם שהוא אוהד “שרוף” של הקבוצה שלו.
כמו כן, בצבא יש לנו את ה”מאגיסט”, ה”ררנטיסט,, ה”מטוליסט”, ה,לאוויסט” ועוד. הצבא מחנך את החיילים לעשייה ונאמנות מוחלטת לתפקידם בלחימה ולפק”ל האישי שלהם ללא שאלות ותהיות מיותרות.כלומר, הסיומת XXX’יסט” מתארת נאמנות מוחלטת ללא חשיבה מיותרת.
אני רוצה להכניס לשפה המדוברת את המונח: “זוגיסט”. הלוואי וכולנו נהיה זוגיסטים!!! הלוואי וכולנו נהיה בעלי נאמנות מוחלטת לבן או בת הזוג שלנו ללא חשיבה מיותרת מורכבת או מופשטת.
ברור ומובן לכל שחיי הזוגיות צריכים להיבנות על בסיס חשיבה מעמיקה, חוויות משותפות והחלטה מושכלת ומשותפת להיות ביחד. חשוב ביותר שכל התיאורים שהזכרתי יחברו ויובילו לקשר בין בני הזוג, אך לאחר שבני הזוג כבר החליטו למסד ביניהם את הקשר, חיי זוגיות צריכים להיות חיים אשר שני בני הזוג הם זוגיסטים האחד כלפי השני/ה: מעריכים, מכבדים, אוהדים ונאמנים לבני זוגם בצורה מוחלטת.
ביחס למילה “מוחלטת” שבה השתמשתי ישנה אמביוולנטיות: מצד אחד האהדה והערכה לבן/בת הזוג חייבת להיות אוטומטית מכנית וטבעית, ומאידך חשוב ביותר שהאהדה וההערכה יבואו לאחר מחשבה מעמיקה, רצינית ואמיתית ולא רק מן השפה ולחוץ.
ברירת המחדל של חיי זוגיות צריכה להיות “זוגיות זוגיסטית” – זוגיות מעריכה, מפרגנת, אוהדת, נאמנה, והכול בצורה אמיתית וכנה.
אני זוגיסט, ומה איתך?

הכותב הוא בעל קליניקת 'מיזוג' – זוגיות. התחדשות. העצמה. מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי זוגיות. לתגובות : meezoog1@gmail.com ,054-7002069

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה