כץ ולעניין

חיים זוגיים

שילה כץ

מנהל היחידה ללימודי חוץ גבעת ושינגטון, יועץ זוגי ואישי

בשנת 2013 בעקבות הריגתו של אזרח אפרו אמריקאי בידי שוטר לבן הוקמה תנועת Black Lives Matter (BLM), ובתרגום חופשי: חייהם של שחורים נחשבים. לפני פחות משנה, בקיץ 2020, העולם הזדעזע ממותו בחניקה איטית של ג'ורג' פלויד תחת מגפיו של שוטר.
בעקבות כך פרצו הפגנות ענקיות בכל רחבי ארה"ב, הפגנות אשר השתתפו בהן עשרות מיליוני אנשים, ובכך הביאו לתודעת הציבור האמריקאי ולעולם כולו את תנועת ה-BLM.


אני רוצה לבטא היום את חשיבות Couples Lives Matter (CLM), חייהם של זוג בכלל וחייהם של זוג עם ילדים בפרט – חייבים לקבל חשיבות.
פעמים רבות אני נחשף בקליניקה לסיפורי זוגות אשר בלב ה"בעיה" ביניהם, עומד חוסר תשומת הלב לזוגיות שלהם. אי נתינת זמן איכות, אי התייחסות ואי מתן חשיבות מספקת לזוגיות.
את הבית בונה הזוג שמתאהב ומתחתן. שני האנשים הללו אשר מיסדו את אהבתם, אינם יכולים בהמשך הדרך להתעלם מחיזוק הקשר ולקוות שהכול ימשיך כרגיל וכשורה. כל גוף צומח וחי בכדור הארץ שלנו חייב טיפול מתמיד הכולל בין השאר: השקעה, השקיה, ניקוי, האבקה, דישון, ועוד שלל פעלים המתארים דבר אחד בלבד – טיפול מתמיד וקבוע = התייחסות.
בלתי אפשרי לחיות ולהתפתח ללא תחזוק מתמיד, ללא הסרת המכשולים וניקוי ה"לכלוך". גם זוגיות נכללת בגופים החיים והמתפתחים שאותם תיארתי.
גם זוגיות מחייבת תחזוק מתמיד, הסרת מכשולים וניקוי הלכלוך. זוגיות מוצלחת אינה רק פרי של עבודה ראשונית מיטבית ככל שתהיה, שנעשתה בזמן החברות, האירוסין ותחילת הנישואין. זוגיות מוצלחת מחייבת השקעה קבועה, יצירתית, לאורך כל חיי הנישואין משני בני הזוג.
זוג בתחילת דרכו ללא ילדים, אשר בונה את אורח חייו המשותפים, “זמן האיכות” שלו נמצא בדרך כלל בידי בני הזוג.
חשוב יותר לשמר את אותו זמן איכות גם לאחר שהילדים נולדים. לחייב את עצמכם בלו”ז השבועי זמן שמוקדש אך ורק לכם – לשדרוג הזוגיות.
החיים הזוגיים צריכים לקבל משנה חשיבות בבית ותיעדוף ביחס להרבה דברים אחרים. המשפחה כולה תרוויח מזה.
אל תוותרו לעצמכם – חיים זוגיים חשובים. יש המון אמת באמירה:COUPLES LIVES MATTER
הרצאות בלייב ו/או בזום 054-7002069
meezoog1@gmail.com

הכותב הוא בעל קליניקת 'מיזוג' – זוגיות. התחדשות. העצמה. מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי זוגיות. לתגובות : meezoog1@gmail.com ,054-7002069

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה