אודי טנא

כיסאולוגיה במקום אידיאולוגיה

אודי טנא

יועץ אסטרטגי ומנהל משברים, בעל חברת “טנא תקשורת”

למי שתהה עד כמה חשוב להצביע למפלגות שעורכות פריימריז, קיבל את התשובה עם העריקה האידיאולוגית ב”ימינה.

מדהים לראות איך תקשורת השמאל מאתגרת את נפתלי בנט ועוטפת אותו בכפפות של משי. כדאי להיזכר איך אותה תקשורת נכנסה חזיתית בבני גנץ, כשהודיע בצעד אמיץ על כך שהוא נכנס ברוטציה לממשלת נתניהו. לכולם ברור מה בנט מרוויח, אך הרווח של חמשת נתיניו הוא שולי.

מי שתהה עד כמה חשוב להצביע למפלגות שעורכות פריימריז, קיבל את התשובה עם העריקה האידיאולוגית ב"ימינה". לאף אחד ממצביעי "ימינה" אין היום יכולת להשפיע על הח"כים שלהם, יום לאחר הבחירות. השבת נתחיל את ספר במדבר, אך ללא ספק, בנט לוקח איתו את חבריו למדבר פוליטי, שיסתיים ככל הנראה, בראיית הכנסת הבאה דרך ערוץ הכנסת.

נפתלי בנט עשה השבוע מהלך שטרם נודע בפוליטיקה הישראלית וחצה את כל הקווים האידיאולוגיים לשמם הוא נבחר. הישגו "המזהיר" בבחירות האחרונות כלל רק 190 אלף מצביעים ותו לא. אך דבר זה לא מנע ממנו לדרוש את ראשות הממשלה, על אף הצהרותיו טרום הבחירות, כי לא יקים ממשלה עם תומכי טרור תחת לפיד, או אם יהיו באמתחתו פחות מ-15 מנדטים.

בנט הוכיח כי הוא לא יודע להביא קולות בקלפי, אבל לסחור בהם, דווקא כן. מבחינתו הוא ממקסם רווחים בצורה נדירה. לא ניתן להסביר איך מי שנבחר על ידי פחות מעשרה אחוזים מהעם מבקש להיות רוה"מ.

שוחחתי השבוע עם חברי הכנסת של "ימינה", אנשים שעד למערכת הבחירות האחרונה חשבתי שהם ערכיים והתיימרו לקדם את הערכים לשמם הם נבחרו. אחת מהן, שביקשה להשתריין בליכוד, אמרה לי כי היא בטוחה שתעשה טוב לעם ישראל. אני תוהה, איך אפשר לעשות טוב לעם ישראל, כאשר את יורקת על מצביעייך. בנט עושה פה את אקזיט חייו, אך בשם הרצון המגלומני להיות ראש ממשלה שלו 6 מנדטים בלבד, הוא מוכן למכור את כל "האני מאמין שלו".

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה