גליון 511

מגזין

פסולי בג"ץ

לאחר הפסילה הלא מפתיעה שנפסלו בבג"ץ נציגי עוצמה יהודית בנצי גופשטיין וברוך מרזל יצאנו לשמוע מה הם אומרים על הפסילה ואיך הם מתכוונים להמשיך לפעול

בנצי גופשטיין וברוך מרזל

הופתעתם?
ברוך: "לא, ידעתי שיפסלו אותי, אבל היה חשוב להשתדל כדי להראות לציבור שלמרות שמשתדלים זה משחק מכור".
בנצי: "לא הופתעתי מאז שראינו שפסלו את בן ארי בפעם שעברה. לא מעניינת אותם האמת, מעניין אותם לעשות מה שהם יכולים. מי שנלחמת בי שנים זו התנועה הרפורמית, והיא לוחצת על היועץ המשפטי בכל שנה להגיש נגדי כתב אישום. שנים היועץ המשפטי לא עשה כלום, ועכשיו הוא הגיש שימוע על שישה מתוך מאות הדברים שהיא הביאה. כמו שחשבתי, בית המשפט העליון חרץ את הדין בלי ששמע את הצד שכנגד, לכן גם לא הגעתי לבית המשפט".
ברוך: "כשאתה נכנס לבית המשפט אתה רואה מול העיניים תשעה שופטים, ובהם פוגלמן, עמית, קרא, מזוז, כולם אנשי שמאל קיצוני. 

אין ספק שאם התנועה הרפורמית, שנתמכת על ידי הקרן החדשה, הייתה עורכת מחקר על כל ח"כ אחר כמו שעשתה עליי, על בנצי ועל מיכאל בן ארי, היא הייתה מוצאת שלל רב.

אילו היו בחירות מההרכב של בית המשפט, מרצ הייתה בשלטון. אומנם יש שם כמה דתיים, אך הם אנשי מימד, הם לא מייצגים אותי. יש לנו מלחמה של שנים במערכת המשפט כדי שעם ישראל יפסיק לסבול ממנה, ומתי שהם יכלו היה ברור שהם יפסלו אותנו".
מה תעשו עכשיו?
בנצי: "נמשיך בפעילות שאנחנו עוסקים בה למען עם ישראל, ודווקא נמשיך יותר בעזרה לעוצמה יהודית. המחאה וההפגנה הכי גדולה והתשובה הכי טובה לבג"ץ היא להכניס את איתמר בן גביר ואדווה ביטון לכנסת, וככה לעזור לעם ישראל".
ברוך: "קיבלתי עליי להכפיל את הפעילות, להכפיל את התרומה שלי לעוצמה יהודית. 

עוצמה יהודית

לא עשיתי מספיק, הייתי עסוק במצוות אחרות בחברון, ועכשיו אני נכנס כל כולי לתת מה שאפשר כדי שעוצמה יהודית תעבור, כדי להציל את הימין, להציל את הציונות הדתית ולהציל את ארץ ישראל, כדי שהממשלה לא תקבל את מתווה טראמפ. היום כל מי שיושב בממשלה יקבל את המתווה, ומי שלא, ינסה 'להשפיע מבפנים'".
איך לדעתכם תשפיע הפסילה על תוצאות הבחירות?
בנצי: "אנחנו מאמינים שהפסילה תכניס את עוצמה יהודית לכנסת. זה יביא לנו את המנדט הרביעי והחמישי. אנשים שעד עכשיו התלבטו יודעים שהפתרון היחיד הוא להראות לבג"ץ שלא הוא מחליט אלא העם מחליט. זה ייצור סחף של מצביעים, ואנחנו כבר מרגישים את זה בשטח".
ברוך: "גם אני קיבלתי מאות הודעות: 'הצבעתי ש"ס, הצבעתי בית יהודי, הפעם אני איתכם'. הנציגות שלנו מצוינת, הם יקדשו שם שמיים, ואנחנו נשמח להיות עזר כנגדם".
ברוך, בוועדת הבחירות אמרו שאתה מתנצל על האמירות. אתה מתנצל?
ברוך: "המילה התנצלות לא יצאה מפי פעם אחת. כן הבהרתי את מה שהרב כהנא חושב ואת מה שהתורה אומרת: אנחנו לא שונאים ערבים בגלל שהם ערבים, אנחנו שונאים אויבים. כל ערבי שהוא לא בעד חיסול מדינת ישראל או תומך בארגוני טרור הוא לא אויב. מי שתומך בארגוני הטרור הוא אויב, ואסור שיהיה בקרבנו".

אנחנו מאמינים שהפסילה תכניס את עוצמה יהודית לכנסת. זה יביא לנו את המנדט הרביעי והחמישי. אנשים שעד עכשיו התלבטו יודעים שהפתרון היחיד הוא להראות לבג"ץ שלא הוא מחליט אלא העם מחליט

בנצי, אתה בכלל לא הופעת לדיון. למה?
בנצי: "לא באתי לדיון כי אני לא מאמין במשחק המכור של בית המשפט, והיו לי דברים הרבה יותר חשובים באותו היום. בזמן הפסילה היינו עסוקים בהצלת בת לאימא יהודייה שנשארה בעזה והיינו צריכים לחלץ אותה. כל היום חיכינו במעבר ארז, ואין ספק שזה הרבה יותר חשוב מלשבת ולשמוע שטויות של בתי המשפט. ארי שמאי, עורך הדין שייצג אותי, גם לא הלך לדון על הראיות, הוא ידע שזה מכור מראש. הוא בא להצביע על הצביעות. היום חוק השבות היה נפסל, וגולדה מאיר הייתה נפסלת".
ברוך: "אין ספק שאם התנועה הרפורמית, שנתמכת על ידי הקרן החדשה, הייתה עורכת מחקר על כל ח"כ אחר כמו שעשתה עליי, על בנצי ועל מיכאל בן ארי, היא הייתה מוצאת שלל רב". 
מה תעשה עוצמה יהודית כדי שבג"ץ לא יתערב שוב בבחירות?
בנצי: "איתמר בן גביר, ראש הרשימה, יעשה סדר בבג"ץ. יש למפלגה מצע מפורט לשינוי הרכב השופטים וביטול סעיף 7 א".
ברוך: "הכול מתחיל בשינוי הרכב השופטים. אילו היו שופטים בעלי דעות אחרות, המצב היה יכול להיראות אחרת". 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה