שליפות

שליפות

יהודה עמרני

דובר המועצה האזורית בנימין ומנהל אגף תקשורת והסברה

יהודה עמרני

דובר המועצה האזורית בנימין ומנהל אגף תקשורת והסברה

דובר המועצה האזורית בנימין ומנהל אגף תקשורת והסברה

אבא
יהושע. גדול הדור שלי. ממנו ספגתי אהבה לעם, לארץ וחיבור לתורה. בנה במו ידיו את מערך החשמל ביישובי השומרון משנות השמונים ועד לא מזמן.
אימא
דבורה. מחנכת דגולה, מאמנת ומדריכה אישית. מדורת השבט של המשפחה ומקור השראה לסביבה.
החצי השני
יפה. קלינאית תקשורת ומטפלת חברתית. הכל שלה בכל התחומים. העוגן שלי.
המשפחה
5 ילדים נפלאים. נוטלים חלק פעיל במשימות הלאומיות שאני מעורב בהן וגם להם יש חלק גדול של הקרבה. בקיאים ברפורמה המשפטית ובשיטת המשטר הישראלית.
ילדוּּת
גדלתי בגינות שומרון, בשכונה עם דתיים וחילונים. למדתי בבית ספר ברקאי ולאחר מכן בישיבה התיכונית בני-צבי ומשם לישיבה באלון מורה של מו״ר הרב אליקים לבנון. הילדות עוד בשיאה.
שירות צבאי
לוחם בגדוד נחשון עם החברים מהישיבה ומישיבת חיפה. השירות בשומרון היה מחבר מאד והשלים עבורי אזורים מתחת לאף שלא יצא לי להסתובב בהם כאזרח. חייב לערביי טול-כרם את לימוד השפה הערבית בקטנה. ממשיך במילואים.
פסגות
בית חם. אנשים מתוקים מכל הסוגים. אין כמו מזג האוויר האנושי והאקלימי של פסגות בכל עונות השנה. ההר גבוה כדי שיהיה מספיק זמן לנקות את הראש בסוף יום בדרך הביתה.
רדיו קול ברמה
11 שנה של תחביב מהצד. מתגעגע מאד להגשת תכניות אקטואליה ושידור כתבות. האפשרות להעביר מסרים במדיה הזו היא עולם מרתק. את הצעדים הראשונים התחלתי ברדיו קול-חי עם הקמת מחלקת החדשות בתחנה לפני שנים רבות. זכיתי כך להכיר את הציבור החרדי לעומק.
התנועה למשילות ודמוקרטיה
ארגון יעיל שהצליח להציף את עיוותיי מערכת המשפט והיה שותף להחדרת הקריאה לשינוי בשדה הפוליטי. לפני עשור ייסדתי את העמותה עם חבר חד ומוכשר העונה לשם שמחה רוטמן. בהחלט חלמנו שהתכנים של הפורמט יחוללו שינוי אדיר שכל עם ישראל ידבר עליו, ידענו שזה לא יהיה טיול שנתי.
שמחה רוטמן
חבר טוב. יסדנו יחד את התנועה למשילות ודמוקרטיה. כבר כעו״ד צעיר הוא השאיר אבק לשופטים ומשפטנים בכירים. היה מרתק לראות אותו מנהל דיאלוגים בבית המשפט עם נשיאי העליון כשווה בין שווים. הם חששו ממנו והעריכו אותו.
הרפורמה במערכת המשפט
הימין חיפש אתונות ומצא מלוכה. נחשפו מוקדי הכוח ששולטים במדינה בהיחבא כבר 75 שנה. השמאל איתר את המוקדים האלו בעבר ושולט דרכם במדינה כערוץ שעוקף את רצון העם ואת הדמוגרפיה המאיימת עליו. כעת הכל נחשף, והימין נקרא לקחת נשימה עמוקה ולתקן בנחישות ובלי רגשי נחיתות.
ייעוץ לנבחרי ציבור
משתדל לתת עצות טובות לנבחרי ציבור ולכתוב נאומים וטקסטים לשרים וחברי כנסת. בעבר הייתי מעורב בקמפיינים פוליטיים כאלה ואחרים, כיום מתוקף תפקידי במועצה זה בהפסקה. החיידק עוד שם.
הנהגת הימין
אנחנו נוטים לשפוט לחומרה את נבחרי הציבור שלנו בכנסת ובממשלה, אבל הציבור לא מדמיין מול אילו מערכות כוחניות אדירות הם מתמודדים. נכון שיש טעויות, אבל הם צריכים לקבל חיזוק ודחיפה מהציבור. לא מספיק להצביע בקלפי – צריך לגבות את המדיניות באופן פעיל כל הזמן.
המאבק על השטחים
הפתוחים ביו״ש
הרשות הפלשתינית והאירופאים פועלים לבתר את יהודה ושומרון לאורך ולרוחב בתחכום ותוך ניצול התפיסה הנפסדת של מערכת הבטחון לפיה אנחנו מחזיקים בשטח כאורחים זמניים. זו לצערי תפיסה שמקרינה גם על מדיניות הבטחון.
ישראל גנץ
העלה את בנימין כמה קומות במספר תחומים. צופה ומתכנן קדימה. מקנא בו על היכולות לעבוד למען הציבור כמעט בלי לישון ובעיקר על הזכות להוביל בנייה נרחבת, לקרב אותנו לריבונות, ולקדם מהפיכת כבישים אדירה בבנימין. זה חותם בתהליך הגאולה.
דובר מועצת בנימין
תפקיד מרתק ומאתגר שאני עושה באהבה יחד עם העובדים המסורים באגף תקשורת והסברה. אתה לא מומחה בשום תחום מוניציפלי לעומקו, אבל צריך להבין בכל תחום במידה מספקת, ללמוד סוגיות מהר ולגבש להן מענה עוד יותר מהר. משבר הקורונה פרץ עם הגעתי לתפקיד, הקמנו מערך הסברה יעיל שהיה חלק מרכזי מהטיפול המועצתי בקורונה וזכה באות נשיא המדינה. סיפוק גדול לשכלל את מערך הדוברות של המועצה כחלק משליחות של יישוב הארץ ופריחתה. במועצת בנימין יש הון משובח מאד של עובדים ומנהלים שזכות לעבוד לצידם, לא סתם זו מועצה מובילה ברמה הלאומית.
התקשורת הישראלית
אין בישראל תקשורת. אלו מערכות פוליטיות שמתמחות בהשלטת סדר יום פוליטי בוטה מאד. בשנה האחרונה התחדשו שני דברים: 1. התקשורת הכלכלית מתה ומסרה את נפשה למען החלשת הימין. כבוגר תואר בכלכלה, אהבתי לקרוא דה-מרקר, כלכליסט וכו׳. היום אין מה לקרוא שם. תעמולה רדודה. 2. כיום הציבור מבין שאין תקשורת. הוא מתרגל להתרגש ממנה פחות. ■

עוד במדור זה

שליפות

שליפות

אבא איש חינוך. אומרים שהקשר לאבא משתקף בקשר עם הקב״ה…
שליפות

שליפות

אבאג׳ק סיאלום. נולד בתוניס ובהמשך היגר בגיל שמונה לצרפת עם…
שליפות

שליפות

אבאגיבור. חושב עליו בכל יום. אבי ז״ל נפצע בקרב עם…
שליפות

שליפות

אבאאינטלקטואל, למדן.אימאהעוגן של המשפחה, מורה בנשמתה, מנהלת בית ספר, בשלנית.…
שליפות

שליפות

אבאזאב. פתח אותי לעולם הכלכלה. משתכנע מכל טיעוני הימין, אבל…
שליפות

שליפות

אבא האבא הכי טוב בחיים, רחמים טסה. אבא שלמדתי ממנו…
שליפות

שליפות

אבא תותח, דוגמה אישית, יציבות, ביטחון, אכפתיות, קשיחות, אהבה, השראה,…
שליפות

שליפות

ההוריםדוד ואסנת. בעלי תשובה, עלו מאוסטרליה מתוך ציונות ואהבה לארץ.…
שליפות

שליפות

אבא אבא עלה מדרום אפריקה בגיל 19-20 אחרי מלחמת ששת…
שליפות

שליפות

אבאאהרן, יליד העיר יזד בפרס. עלה לארץ בשנת 1958. חשמלאי…
שליפות

שליפות

אבאמשה, בן לחלוצי כפר פינס. חקלאי בנשמה.אימאמלי, שורדת שואה שהטביעה…
שליפות

שליפות

אבאאבי היקר משיח. יליד שכונת הבוכרים בירושלים של שנות ה-40,…
שליפות

שליפות

אבא אהרון. אימא שושנה. החצי השני שרית. המשפחה עלמה (9),…
שליפות

שליפות

אבאגדל במוסקבה ולמד אומנות. עלה לארץ בראשית שנות ה-90.אימאגדלה בברדיצ'ב,…
שליפות

שליפות

אבאהוא ההוכחה שעם הרבה אמונה וכח רצון אפשר להתגבר על…
שליפות

שליפות

אבא  אלי ניימן. מנהל את ישיבת הרעיון היהודי מיסודו של…
Scroll to Top
גלילה למעלה