שליפות

שליפות

אסף יזדי

אסף יזדי מנכ״ל משרד ירושלים ומסורת ישראל

אסף יזדי

אסף יזדי מנכ״ל משרד ירושלים ומסורת ישראל

אסף יזדי מנכ״ל משרד ירושלים ומסורת ישראל

אבא
אבי היקר משיח. יליד שכונת הבוכרים בירושלים של שנות ה-40, הילד הצעיר למשפחה שעלתה מאפגניסטן. לאבא שלו הייתה חנות בדים בשוק הבוכרים, ממש ליד בית הכנסת מוסאיוף. עשה קריירה ארוכה בשירות המדינה, ופרש לגמלאות ממשרד האוצר לפני 11 שנים.
אימא
אימי היקרה הלן אילנה. עלתה עם משפחתה מאירן בתחילת שנות ה-50. עברו מחצור הגלילית לתל אביב, ומשם, אחרי החתונה, לירושלים. שם נולדתי וגדלתי. עבדה כיועצת השקעות בכירה בבנק לאומי, ופרשה לגמלאות בסמוך לפרישתו של אבי.
החצי השני
אשתי האהובה, עפרה. בת קיבוץ כפר עציון. נכדתו של שלום קרניאל שהיה ממייסדי הקיבוץ שנפל בשיירת העשרה בדרכו מירושלים לכפר עציון בכ״ח בכסלו תש״ח. אחות במקצועה, בעלת תואר שני בסיעוד. עובדת בהנהלת מחוז ירושלים של קופת חולים לאומית.
המשפחה
יש לנו ארבעה ילדים מקסימים. אלה בת 15, זהר בת 12, שחר בן 9 ותמר בת 6.
תרום
מושב סמוך לבית שמש, גרים בהרחבת המושב מזה כ-12 שנים. האזור הכי יפה בארץ לטעמנו, עם קהילה מדהימה. הגענו לפה אחרי החתונה כשחיפשנו מושב לבנות את ביתנו, והתאהבנו במקום מייד.
ילדוּּת
גדלתי בירושלים בשכונת ארמון הנציב, עם אחות גדולה ושני אחים קטנים. ילדות ירושלמית של פעם. שיחקנו גולות ואג׳ואים בשכונה. למדתי בבית ספר חורב בקטמון, ולאחר מכן בישיבה התיכונית נווה שמואל באפרת, ומשם למכינת בני דוד בעלי.
שירות המדינה
בשירות המדינה משנת 2006. זכיתי לעשות שורה של תפקידים מעניינים במשרדים שונים: סגן קמ״ט איכות הסביבה במנהל האזרחי, סמנכ״ל שלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה, סמנכ״ל משרד ירושלים ומורשת, ולתקופה קצרה גם ראש מנהל סיוע בדיור במשרד הבינוי והשיכון. עד שהגיעה ההצעה מהשר פרוש לבוא לנהל את משרד ירושלים ומסורת ישראל.
משרד ירושלים ומסורת ישראל
משרד קטן עם פעילות ענקית. אנו מרכזים ומנהלים את הפעילות הממשלתית בבירת ישראל, ומובילים תוכניות רב שנתיות בתקציבים של מיליארדים. גם פיתוח כלכלי של העיר, גם חיזוק הריבונות וצמצום פערים במזרח העיר, וגם פיתוח אגן העיר העתיקה – המקום החשוב ביותר בעולם. היקף ההשפעה שלנו ועוצמתה הם משמעותיים מאוד, והזכות להוביל מהלכים כאלה מרגשת אותי בכל יום. בנוסף, המשרד אחראי על תחום מסורת ישראל ועל ניהול ההילולה בל״ג בעומר במירון.
מסורת ישראל
נושא שחשוב מאוד לשר מאיר פרוש. בנינו תוכניות מסודרות המותאמות לחלקים ולגילאים השונים באוכלוסייה, שמטרתן להנגיש, לחזק ולבסס את הקשר של כל אחד ואחת עם מסורת ישראל. מתוכניות של חיבור לחגים ולמועדי ישראל, דרך תוכניות העוסקות במעגל החיים עם דגש לשנת בר/בת מצווה, ועד תוכניות לחיבור לקהילה ולחיזוק החוסן הקהילתי.
עיריית ירושלים
השותפים המרכזיים שלנו בפעילות המשרד בעיר. מראש העיר משה ליאון, דרך מנכ״ל העירייה איציק לארי, ועד כל מנהלי ועובדי העירייה. בזכות שיתופי הפעולה המצוינים בינינו ובזכות העבודה היומיומית אנחנו מצליחים להצעיד יחד את ירושלים קדימה.
עיר הבירה ועיר הקודש
העיר החשובה ביותר בארץ, וכנראה גם המורכבת והמאתגרת ביותר. דמוגרפית, חברתית, כלכלית וגיאופוליטית. הצלחה של הממשלה בירושלים תסמן גם את הצלחת הממשלה בארץ כולה. מה אפשר להגיד שטרם נאמר? המקום החשוב ביותר מאז ומעולם. כל פעולה שאתה עושה, אתה ממש מרגיש שאתה נוגע בהיסטוריה, שאתה חלק ממנה. אין זכות גדולה מזו. הצלחנו להביא השנה תקציב של כחצי מיליארד שקל לפיתוח אגן העיר העתיקה, ואנחנו ממש בימים האלה בונים את תוכניות העבודה.
תוכניות הלימוד במזרח העיר
אחד האתגרים הגדולים שלנו כמדינה. בהיעדר נוכחות ישראלית באזור, נכנסו לבתי הספר תוכניות לימוד של הרשות הפלשתינית. ערב אישור תוכנית החומש בנושא בשנת 2018, רוב מוחלט של בתי הספר לימדו את התוכנית של הרש״פ. כיום, ב-50% מבתי הספר הרשמיים קיימת תוכנית הלימודים הישראלית. זוהי התקדמות יפה, אך לגמרי לא מספיקה. תוכנית החומש החדשה תמשיך ותרכז מאמצים בנושא, עד להשלמת היעד.
המגזר החרדי
כשליש מתושבי ירושלים שייכים למגזר החרדי. אנחנו כממשלה מוכרחים להתייחס אליו כאל מנוע הצמיחה המרכזי בעיר, שרחוק ממימוש הפוטנציאל שבו. חובתנו כמשרד היא לאפשר לכל אחד ואחת מהמגזר החרדי את ההזדמנות המלאה והמתאימה ביותר לרכוש את ההשכלה הנדרשת, ולהשתלב באופן מיטבי ומכובד בשוק העבודה האיכותית. היכולות קיימות, הרצון קיים, ואני משוכנע שאנחנו בדרך הנכונה.
השר מאיר פרוש
איש מדהים. כל כולו עשייה למען הציבור, כבר עשרות רבות של שנים. מהשעות הקטנות של הבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה הוא עוסק בצורכי ציבור, בירושלים ובכלל. ברמה האישית – מרגש מאוד לצפות בו וללמוד איך הוא מתייחס לכל אחד ואחת בנימוס ובקשב. נזהר בכבודם של קטנים כגדולים, וחף לחלוטין מגינונים של שר. ברמה המקצועית – חד וחריף, מעורב בכל פרט, בכל יעד, בכל שקל. רחוק מאוד מלהיות שר שדואג רק למגזר החרדי. לראות אותו נאבק ממש על תקציב להשקעה במזרח ירושלים, באותה מסירות שהוא נאבק על סידורי הגעת הקהל להילולה במירון – לא חושב שראיתי הרבה שרים כאלה. זכות גדולה לעבוד איתו. ■

עוד במדור זה

שליפות

שליפות

אבא איש חינוך. אומרים שהקשר לאבא משתקף בקשר עם הקב״ה…
שליפות

שליפות

אבאג׳ק סיאלום. נולד בתוניס ובהמשך היגר בגיל שמונה לצרפת עם…
שליפות

שליפות

אבאגיבור. חושב עליו בכל יום. אבי ז״ל נפצע בקרב עם…
שליפות

שליפות

אבאאינטלקטואל, למדן.אימאהעוגן של המשפחה, מורה בנשמתה, מנהלת בית ספר, בשלנית.…
שליפות

שליפות

אבאזאב. פתח אותי לעולם הכלכלה. משתכנע מכל טיעוני הימין, אבל…
שליפות

שליפות

אבא האבא הכי טוב בחיים, רחמים טסה. אבא שלמדתי ממנו…
שליפות

שליפות

אבא תותח, דוגמה אישית, יציבות, ביטחון, אכפתיות, קשיחות, אהבה, השראה,…
שליפות

שליפות

ההוריםדוד ואסנת. בעלי תשובה, עלו מאוסטרליה מתוך ציונות ואהבה לארץ.…
שליפות

שליפות

אבא אבא עלה מדרום אפריקה בגיל 19-20 אחרי מלחמת ששת…
שליפות

שליפות

אבאאהרן, יליד העיר יזד בפרס. עלה לארץ בשנת 1958. חשמלאי…
שליפות

שליפות

אבאמשה, בן לחלוצי כפר פינס. חקלאי בנשמה.אימאמלי, שורדת שואה שהטביעה…
שליפות

שליפות

אבא אהרון. אימא שושנה. החצי השני שרית. המשפחה עלמה (9),…
שליפות

שליפות

אבאגדל במוסקבה ולמד אומנות. עלה לארץ בראשית שנות ה-90.אימאגדלה בברדיצ'ב,…
שליפות

שליפות

אבאהוא ההוכחה שעם הרבה אמונה וכח רצון אפשר להתגבר על…
שליפות

שליפות

אבא יהושע. גדול הדור שלי. ממנו ספגתי אהבה לעם, לארץ…
שליפות

שליפות

אבא  אלי ניימן. מנהל את ישיבת הרעיון היהודי מיסודו של…
Scroll to Top
גלילה למעלה