גליון 511

בדרך לכותל

שנאת המיטיב

ישראל גולדברג, מנכ"ל פרסומי ישראל וקרן אביה

בדרך לכותל | מאת ישראל גולדברג, מנכ"ל קרן אביה

בדרכי לכותל אני נהנה מדי שבת לראות כיצד ירושלים מתפתחת ומטופחת. הרחובות נקיים יותר. גני הנוי פורחים ומפיצים ניחוח של התחדשות. תנופת בנייה גדולה ומרהיבה עוטפת את מרכז העיר.
האם אנו יודעים להכיר טובה לראש העיר משה ליאון ולצוותו על מאמציהם הכנים לשפר את פני ירושלים שלנו? שאלה כמעט רטורית.
לא בכדי אין בשפה העברית, העשירה כל כך בביטויים של רגש, מילה המתארת פרגון. פרגון היא מילה שאולה מיידיש שפירושה הכרת הטוב, עין טובה.
כזכור, במהלך עשרות שנים הייתה שנאה גדולה כלפי אריק שרון בתקשורת, בחוגי השמאל ואפילו במרכז הפוליטי. לא פרגנו לו על פעולותיו הצבאיות המבריקות, כולל המהלך האמיץ של חציית התעלה והכנעת התוקפים המצרים – שנרשמו בהיסטוריה כהכרעת הכף ממש במלחמת יום כיפור – ולא על פציעתו בקרב.

רק לאחר שעשה את המעשה המחפיר והמטופש של הפקרת תושבי חבל עזה ויישובי הדרום והמרכז לידי חמאס והג'יהאד הוא קיבל מעמד של אתרוג יקר ואהוד.
יש לי תחושת דה ז'ה וו חזקה. הינה הסיפור חוזר במהדורה משוכללת עם ראש ממשלתנו ביבי. תרומתו העצומה בע"ה למעמד של ישראל בעולם, ביצועיו השיווקיים באו"ם-שמום ומעל כל במה עולמית ותרומתו לביטחון המדינה וביסוסה הכלכלי אינם נספרים לו בחוגי התקשורת בשמאל המפה הפוליטית ובמרכזה. ביבי ושרה הם שק חבטות רך ונוח לכל מי שרוצה לחלק את ירושלים ולהעניק פיסות ארץ יקרה לאויבים טהרנים וחמסנים וצפונה מכך. אני לא רוצה להמשיך להשוות לאריק שרון, כי אני בטוח בע"ה שביבי לא ייאנס לעשות מהלכים של הפקרת קודשי ישראל בשביל לקבל כמה דקות של תהילה.
מה שקורה בוועדת הכנסת בעניין החנינה של ביבי הוא שערורייה שלא נראתה מעולם. השמאל מתגלה כמי שאינו יכול לשלוט אלא באמצעות צעדים המזכירים הפיכה שלטונית, באמצעות מניעת הענקת חסינות זמנית לראש הממשלה בשעת מילוי תפקידו הציבורי. כך יזכה השמאל בשלטון עם רוח גבית מאנשי שמאל המאכלסים עמדות במערכת המשפט במדינת ישראל.
רק שהפעם זה קצת שונה. בשנים האחרונות נולדה תקשורת חלופית חזקה ומשפיעה ברשתות החברתיות. כאן יש לנו אפשרות די טובה להביע דעה ולנסות להדוף את גלי השנאה המרושעים והמגמתיים שמכוונים נגד ביבי ושרה. ותזכרו כמובן שגם אהדה זו צריכה להיעשות בזהירות, כי לעיתים ממהרים לסגור דפים חברתיים בגלל רשומות שמציגות בהתלהבות רבה וחד-צדדית עמדות של אהבת ישראל, שהרי זו לטעמם גזענות בוטה.
זה האתגר שלנו: לעשות הכול כדי להוציא את האמת לאור ולחסום את ההפיכה השלטונית הנעשית תחת מעטה מתוחכם של צדקנות צבועה ומרושעת.

שתפו

גלילה למעלה