עבר ונזכר

3 שנים לרצח רנה הי"ד

3 שנים לרצח רנה הי"ד ובצל המתיחות בדרום: משפחת שנרב פותחת מרכז חסד בשדרות.
עמותת ״קול רנה״ לזכרה של רנה שנרב ממשיכה לגדול במיזמים חדשים של חסד ● על מיזם ״סיבוב שני״, ״שולחן שבת״ והקמה של מעיינות ומצפים ברחבי הארץ

חופית שמור

חופית שמור

כמעט שלוש שנים חלפו מאז אותו בוקר יום שישי בו נרצחה רנה שנרב הי״ד במעיין ״עין דני״ הסמוך ליישוב דולב. מהפיגוע שזעזע את המדינה נולדה עמותה של חסד, אהבה לעם, לארץ לתורה.
העמותה, שהוקמה לאחר הירצח של רנה, הייתה הדרך של המשפחה והחברים הקרובים להפיץ את האור של רנה, לספר אודותיה במעשים של חסד, דווקא מתוך בחירה בחיים: ״חלק מבחירת החיים היא לבחור להמשיך את מורשתה של רנה, מורשת החסד, התורה והאחדות ולהעצים את המפעל שכבר החל לכל עם ישראל, בכל מקום, בשמחה ובעוצמה״, אמר הרב איתן שנרב, אביה של רנה. ״הם רצו להחריב – אנחנו באים לבנות״.
מדי שנה בשלוש השנים הללו, העמותה ממשיכה להתרחב – כמו הצרכים המרובים שיש בעם ישראל. העמותה מקיימת פרויקטים פרטיים וציבוריים בקנה מידה ארצי מתוך רצון להאיר, להיטיב ולהרבות חסד ומידות טובות בעולם. חלק ניכר מפעילותה של העמותה נעשה עבור הקהל הרחב הנמצא בקצה, שלעיתים כלל אינו יודע מי עומד מאחורי מעשה החסד ומקבל לידיו ׳״מוצר מוגמר״.
בין כל אחד ממיזמי החסד עובר קו מחבר לרנה, והקונספט של העמותה הוא להרבות במעשים טובים שמשקפים את דרך חיה, את עולם הערכים שלה ואת הפעולות שאהבה לעשות. בין המיזמים אותם מקיימת העמותה, אהוב במיוחד הוא מיזם ״שולחן שבת״. זהו מיזם שמביא לידי ביטוי את אהבתה הגדולה של רנה לשולחן השבת ולסעודות המשפחתיות. מיזם ״שולחן שבת״ פועל במספר מוקדים ברחבי הארץ, במהלכו נערכות על ידי אנשים פרטיים או קבוצות סעודות ערב שבת וחג הפתוחות לקהלים השונים. רנה, הי״ד, נרצחה שעה קלה לאחר שסיימה לטרוח על המטעמים של ערב שבת.
מיזם נוסף אותו מובילה העמותה הוא הקמה של מעיינות, מצפים ופינות טבע ברחבי הארץ לזכרה של רנה, ובפרט באזור הגליל וביהודה ושומרון. בפסח תשפ״ב נחנך מעיין חדש בשם ״עין רנה״ ביישוב מחולה שבבקעת הירדן, ופרגולות לזכרה של רנה מקשטות שבילי הליכה ונקודות תצפית שונות, לרווחתם של המטיילים ולאחיזתם בשטח ארצנו. ביחד עם משפחת יונה מהיישוב חיספין שבגולן, הקימה העמותה את ״פק״ל רנה״ – ארגזים חברתיים הפזורים במעיינות בארץ, ומכילים פריטים שמטיילים עשויים להצטרך להם במהלך טיול – משקיות אשפה, דרך סכו״ם ומצרכים לקפה ועד לאוכל.
העמותה מפעילה רשת חנויות יד שנייה העונה לשם ״סיבוב שני״ – חנויות המופעלות על ידי מתנדבים, ומוכרות בגדים בעלות של שקל אחד בלבד. נכון להיום, קיימות יותר מ-20 חנויות בלמעלה מ-15 ערים. 
בשבוע שעבר נחנכה חנות חדשה בבית-אל, ובשבוע הבא אי״ה תחנך חנות חדשה בעיר שדרות, בתקווה שתוכל לעניין את התושבים ולסייע להם לאחר המצב הבטחוני המורכב שעברו. 

מיזם ״סיבוב שני״ נולד בעיר מגוריה של רנה – לוד. רנה הי״ד סייעה רבות בהפעלת חנות חסד קהילתית בעיר, ולזכרה הוחלט להעצים את הפרויקט ולהעתיק אותו לעוד ערים ולשכונות נוספות.

מיזים נוספים לזכרה של רנה הם הגדלת לימוד תורה עם מעל 80 נקודות לימוד ומעל 10 מדרשות ברחבי הארץ, מיזמים לצמצום השימוש במסכים – דבר שרנה שאפה אליו מדי יום, מיזם שידוכים, סיוע לחקלאות ובעלי חוות להתמודדות עם פשיעה חקלאית ועוד, ולכל מיזם – החיבור האישי לרנה.

פרגולה לזכר רינה שנרב

פרגולה לזכר רינה שנרב

עוד במדור זה

חיילת כבר לא אלמונית - לזכרה של יעל בן דב

חיילת כבר לא אלמונית - לזכרה של יעל בן דב

״לא התקבל לאף משרד״בנו של שמואל תמיר, יוסף, מספר כי…
״את קסטנר תשפוט ההיסטוריה״

״את קסטנר תשפוט ההיסטוריה״

״לא התקבל לאף משרד״בנו של שמואל תמיר, יוסף, מספר כי…
ארי פולד גיבור ישראל

ארי פולד גיבור ישראל

בתאריך ז׳ בתשרי תשע״ט, בין כסה לעשור, ב-06.09.18, בשעת בוקר,…
"באהבה אין קץ, בתך"

"באהבה אין קץ, בתך"

בית חנה סנש בקיבוץ שדות ים הוקם על ידי חבריה…
ימים נוראים בחיק הנאצים

ימים נוראים בחיק הנאצים

היה זה יום חמישי, י"ג בתשרי תש"ו, שלושה ימים לאחר…
הצוואה של אלעזר

הצוואה של אלעזר

לפני 20 שנה אירע הפיגוע הקשה בין זיף לכרמל בדרום…
כך ניצלו חיי

כך ניצלו חיי

מלחמת לבנון הראשונה, או בשמה הרשמי בתחילתה: 'מבצע שלום הגליל',…
הגשמת חלום העם במולדת

הגשמת חלום העם במולדת

אברהם (יאיר) שטרן נולד בסובאלק – עיירה בצפון מזרח פולין…
מורשת קרב

מורשת קרב

“הצלחנו להפוך את עמותת “גבעת התחמושת” לעמותה ממשלתית. עד לפני…
15 שנה אחרי

15 שנה אחרי

במהלך מלחמת לבנון השנייה נפל רס״ן בנג’י הילמן ז״ל כחודש…
Scroll to Top
גלילה למעלה