שליפות

אביחי בוארון | מקום 42 ברשימת הליכוד לכנסת ה-25

רע״מ היא הזרוע הישראלית של התנועה האסלאמית והיא האחות הקטנה של הזרוע העזתית – חמאס

אלעד הומינר

אלעד הומינר

אביחי בוארון | מקום 42 ברשימת הליכוד לכנסת ה-25

אבא
רבי זבולון בוארון ז״ל. תלמיד חכם במובן המילולי הפשוט. כל חייו דולה ומשקה – לומד תורה ומלמד תורה. מחנך דגול. ציוני גדול. מרצה, דרשן בחסד. בנה אותנו והחדיר בנו אהבת הלימוד, אהבת הארץ והמחויבות לכלל. בפנסיה השלים את הדוקטורט והחל ללמד באוניברסיטה על חכמי המזרח. לוחם גדול. הוא ההסבר למה העולם אומר – בית אב.
אימא
מלכה לבית דבוש. מלכה אמיתית. אם המשפחה. תמיד מגשרת, מפשרת מלטפת תמיד ונותנת על הראש כשצריך. אי של יציבות. החדירה בנו מידות ופשטות. היא ההסבר למה העולם מכנה אדמה – אימא.
החצי השני
עפרה רות לבית רונד. שותפת חיי. חסד פשוט – תודה ל-ה׳. יחד הלכנו שנים רבות בארץ לא זרועה. יחד עלינו לעמונה, יחד עמדה לצידי בהקמת תנועת מעייני הישועה, יחד הקמנו את מגזין פנימה שאותו ערכה שנים ארוכות, ויחד עברנו עוד כמה הרפתקאות. אשת חסד מדהימה, אלופת האלתור ויזמית בלתי נלאית. לפעמים אני המום מהמקרים שאיתם היא מתמודדת כעובדת סוציאלית, מהחשיבה מחוץ לקופסה בדרך למציאת הפתרון המושלם.
המשפחה
סלע קיומי. החמצן, המים, הקן. המקום שאליו חוזרים. התבנית שאליה מתכנסים. בעבר הייתי ׳מדלג׳ על לילות בבית לטובת כל ׳המשימות החשובות׳. היום, ברוך ה׳, גם בימים מלאים במשימות ובעבודה חשובה ככל שתהיה, הדחף הוא לחזור כל לילה הביתה אל המשפחה. ככל שחולפות השנים אתה יותר ויותר מבין שיציבות ובריאות המשפחה והילדים הם הדבר היותר חשוב, גם ברמה הפרטית-הרגשית, אבל גם לעם ישראל.
נתניה
נתניה זו תרבות. לחות. דביקות. נתניה זה טמפרמנט – אוהו איזה טמפרמנט. זה ים וגלים וחולות. נתניה זה שכונה ודודים, ולב חם ומזג חם, ולשים הכול על השולחן בווליום גבוה. נתניה זה פלאפל ומפרום וקוסקוס ותוניסאים ומרוקאים וריכוז של טריפולטאים ואשכנזים. נתניה זה עם ישראל חי עם כל הבלאגן הישראלי. בשנות ה-70-90, טרום עידן המזגן, הסלט הזה היה נפיץ משהו. נתניה – מחוזות ילדותי.
עטרת כהנים
השפיץ. תמצית האידיאל של התורה הגואלת. ישיבה שבעצם קיומה עוסקת בגאולת העיר העתיקה והעברתה לידיים יהודיות. יש משהו אקסטרימי בלחיות ובלגור בלב הרובע המוסלמי. להיכנס לעין הסערה, גוב האריות, ושם להכריע את האויב ולהוציא יקר מזולל. זכיתי ללמוד בישיבה ולעצב בסמטאות הרובע את השקפת עולמי.
מעייני הישועה
ושאבתם מים בששון ממעייני הישועה – תרגום: ותקבלון אולפן חדת בחדווה מבחירי צדיקיא. בדור הגאולה עם ישראל יקבל ׳אולפן חדת׳ – ׳לימוד חדש׳ – תורה ארץ-ישראלית שמחברת את הקודש לחול, שבונה מערכות חיים שהן נחזות חול, (כלכלה, חקלאות, צבא, משפט) אבל באמת יונקות מהקודש. מי שיוביל את הצד הרעיוני של המהלך הם ׳בחירי צדיקיא׳ – תלמידי חכמים שיקהילו קהילות בישראל. זו תנועת ׳מעייני הישועה׳ שאותה זכיתי להקים לפני 20 שנה – רבני קהילות, כ-70 נכון להיום. מתפלל שתמצא הדרך להגדיל מספרם למאות רבות שיבנו את קומת הקודש בישראל.
נוף ציון
שכונה במזרח ירושלים בין ארמון הנציב לבין כפר ג׳אבל מוכבר. בשנת 2009 כשהגעתי אליה הייתה בנויה לתלפיות, רק היה חסר בה דבר אחד – תושבים. במשך שנים אף אחד לא היה מוכן לרכוש שם דירות. גייסתי כמה אנשים טובים, חברים, ובמאמץ משותף הצלחנו בתוך מספר חודשים לגבש קבוצת משפחות ומשפחתי ביניהן, והן רכשו במרוכז עשרות דירות ובעצם גאלו את השכונה, רגע לפני שהשכונה כולה נופלת לידיים ערביות. לא אשכח כל חיי את המראה של עשרות משאיות נכנסות לשכונה למחרת ט באב תשס״ט (2009) ופורקות את כליהן של המשפחות שנכנסו ליישב את המקום. היום נבנות שם עוד מאות יחידות דיור. גאולה כפשוטו.
פורום ציון וירושלים בליכוד
לפני שלוש שנים החלטנו, כעשרים וחמישה חברים מייסדים, להקים את הפורום ולבנות אותו כמנוף פוליטי שיפעל לקדם את ההתיישבות ואת הזהות היהודית. פנינו להשתלב בליכוד מתוך תחושה פנימית שאיננו יכולים עוד ללכת בקטנות במפלגות סקטוריאליות. איננו רוצים לשים למישהו ׳יד על ההגה׳. אנחנו רוצים להיות חלק בלתי נפרד מהיד שאוחזת בהגה הישראלי.
הקרן לישראל החדשה
המנוף המרכזי של השמאל הקיצוני המגדיר סדר יום משפטי-פרלמנטרי. ׳המשולש הקדוש׳ בנוי משלוש צלעות – עמותות השמאל; מחלקת בג״צים והיועמ״ש; בג״צ. עמותות השמאל הממומנות, מודרכות ומונחות על ידי הקרן לישראל חדשה ובאי כוחה, מכדררות את הכדור בשלל נושאים אל בית המשפט.
היועמ״ש
מחלקת בג״צים בתיאום עם היועמ״ש מגבשת את תשובת המדינה ובעצם קובעת את הכללים שעל פיהם תתנהל הרשות המבצעת. את עמדת המדינה מעבירה מחלקת בג״צים לבית המשפט. היועמ״ש הוא זה שגם מאשר חקירת פוליטיקאים. רוצה לומר, תפקידו של היועמ״ש ביד ימין לחזק ולבצר את שלטון בג״צ, וביד שמאל להחליש את שלטון נבחרי העם הן בהנפת חרב החקירות מעל ראשם והן בהנחיית היועמ״שים במשרדים הממשלתיים.
בג״צ
מאמץ את עמדת המדינה ונותן לה תוקף של פס״ד ולמעשה הופך אותה להלכה פסוקה. אם עמדת המדינה לא עולה בקנה אחד עם משנתו הליברלית-פרוגרסיבית של בג״צ, הוא ילך צעד נוסף קדימה ו׳יישר׳ את המדינה ואת הפרקליטות. כך בעצם בג״צ שולט בראשות המבצעת ומורה לה מה אסור (סדר יום ימני-לאומי-יהודי) ומה מותר (סדר יום שמאלי-ליברלי). היוצר והמחולל והקונסטרוקטור והאדריכל של המשולש הקדוש הזה – אהרן ברק.
המגזר הסרוג
אנשים מדהימים, מלאי נתינה, התנדבות וחסד. נושאים בעול עם ישראל באשר הם. מקיימים בגופם ובחייהם את המחויבות העמוקה לתורה, לעם ולארץ, ובשקט אופייני מובילים ביודעין או שלא ביודעין את רעיון שיבת ציון בהתיישבות, בצבא, באקדמיה, בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ובעצם בכל אתר ואתר.
עמונה
יישוב ותיק שבו התגוררו 40 משפחות נחושות שלא היו מוכנות לוותר בשום אופן ובעד שום הון שבעולם על ערך חייהן – התיישבות חופשית בארץ ישראל. נחישות אנשי עמונה הוכיחה את עצמה פעמיים. פעם אחת ב-2006 כשאולמרט רצה להוציא לפועל את ׳תוכנית ההתכנסות׳ אחרי תוכנית ההתנתקות ש׳הצליחה׳. אחרי האירוע הקשה אז – התוכנית לפינוי עשרות יישובים צעירים נעצרה. הפעם השנייה הייתה ב-2016 אז חוקק חוק ההסדרה והוקם הישוב עמיחי.
חוק ההסדרה
החוק שנולד בעקבות המאבק הציבורי למניעת פינוי עמונה ובעצם להסדרת בתי עמונה ובתי אלפי משפחות ביו״ש שביתן נבנה על קרקע פרטית. החוק נחקק כנגד כל הסיכויים על אפו ועל חמתו של היועץ המשפטי לממשלה ושל כל מערכת המשפט. זו הייתה הפעם הראשונה שבה המערכת הפוליטית בראשות נתניהו שוברת את הכלים מול מערכת המשפט ולא מיישרת איתה קו. בעקבות החוק שנחקק בסוף 2016, יצאה מערכת המשפט למסע ציד של נתניהו ופתחה בארבע חקירות שונות שלו.
עמיחי
פעם ראשונה אחרי עשרות שנות בצורת שממשלת ישראל מקימה בהחלטת ממשלה יישוב חדש ׳מהניילונים׳, מתוקצב וממומן. היו החלטות להסדיר יישובים קיימים, מאחזים וכדומה אבל כאן באה ממשלת ישראל ומגלה דעתה שאנחנו כאן כדי להישאר. המטרה שלי, שלנו, להפוך את האירוע הזה למגמה. להקים עוד עשרות יישובים חדשים ביו״ש.
בנייה יהודית ביו״ש
מדינת ישראל חייבת לבנות ביו״ש בדיוק כפי שהיא בונה בשאר חלקי הארץ. פעם אחת כדי להפריח את השממה, ופעם שנייה כדי לתפוס שטח – מה שלא ייתפס על ידי יהודי ייתפס על ידי האויב. לכן בנייה לגובה לא מספקת. ופעם שלישית – עתודות הקרקע ביו״ש הן עצומות. השימוש במרחבים ביו״ש הם כלי ראשון במעלה כדי להוריד את מחירי הדירות ולשחרר את הלחץ במרכז הארץ.

ההשתלטות הערבית על השטחים הפתוחים 

דו״ח משרד המודיעין שיצא ביוני 2021 קובע: הערבים, על ידי הרשות הפלסטינית אבל לא רק, משתלטים על השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון הן בשטח סי אבל גם בשטח איי ובי – גם כדי ליצור טבעות חנק סביב ההתיישבות, וגם כדי ליצור רצף ערבי מיושב מבאר שבע והנגב ועד לעפולה ולגליל כולל מזרח ירושלים, הבקעה והמשולש – הכול כדי ליצור מדינה ערבית דה-פקטו בלב ישראל. זה מתחבר לערים המעורבות, לבנייה המופקרת בגליל התחתון ולהפקרות בפזורה הבדואית. מדינת ישראל נרדמה בשמירה. אני סבור שאם לא נתעשת ונעצור את ההשתוללות גם ביו״ש וגם בגליל ובנגב, אנחנו נגיע לקטסטרופה מטורפת. הערבים בכל הארץ ייצאו להתקוממות אלימה מאוד. שומר חומות היה רק הקדימון. 

סימטריה בבנייה בין יהודים לערבים ביו״ש 

האלמנט הראשון בבלימת השתוללות הבניה הערבית ביו״ש הוא לומר לערבים ולקהליה הבינלאומית – כמו שאני הישראלי נדרש לסטנדרט של don׳t skip a hill – אל תדלג עם הבנייה לגבעה הבאה אלא תבנה בתוך קו המתאר של הישוב הישראלי או בצמוד לו – כך אנחנו צריכים לדרוש מהערבים: תבנו בתוך היישובים, כפרים, ערים שלכם או בצמוד להם. בלי שום קשר לזה, ברור שאנחנו הישראלים צריכים לשמור על אדמות המדינה שלנו בכל יו״ש ולמקם בהם חוות או גרעיני התיישבות שישמרו על אדמות המדינה ושמורות הטבע. 

הליכוד 

מפלגת העם. מפלגת השלטון עוד הרבה מאוד שנים. תנועה שהיא השתייכות חברתית. קהילה חמה ותוססת שהיא מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית. חייב לומר שכיף בליכוד. אוהב את האנשים, את האנרגיות, את המסורתיות הטבעית – את הליכוד. 

רע״מ 

התנועה האסלאמית היא התנועה האידיאולוגית שממנה צמחה רע״מ הדתית הפונדמנטליסטית. רע״מ היא הזרוע הישראלית של התנועה האסלאמית והיא האחות הקטנה של הזרוע העזתית – חמאס. רע״מ (בדיוק כמו פלגים ערביים אחרים) אינה יכולה לעולם להעדיף את האינטרס של העם היהודי על פני האינטרס של ערביי עזה או יו״ש. לכן, כל זמן שאנחנו, עם ישראל, בסכסוך לאומי עם ערביי ארץ ישראל לרבות ערביי יו״ש, לא ניתן לאפשר למי מערביי ישראל לשבת סביב שולחן מקבלי ההחלטות כיוון.

בנימין נתניהו 

המנהיג הבלתי מעורער של הימין בישראל ובעצם של עם ישראל כולו – מנהיג ישראלי בסדר גודל תנ״כי שזוכה להוביל את ישראל כבר מעל 15 שנה. השמאל עושה הכול להפיל אותו במטרה לעשות לימין ׳שח-מט׳. דווקא בגלל שהשמאל קידש מלחמה על מנהיג הימין בתואנות משפטיות, גם אם למישהו יש ביקורת על נתניהו, אנחנו חייבים לצופף שורות ולא לאפשר נפילתו בשום אופן. שאם לא כן כל מנהיג ימין שיבוא בהמשך יהיה חשוף למניפולציות משפטיות ולהדחה על ידי השמאל הישראלי. 

איתמר בן גביר 

חכם ומוכשר. מאחל לו עוד שנים רבות בעשייה למען הציבור. מתפלל עליו שהעלייה המרשימה שלו לא תסנוור ותשפיע על שיקול דעתו. על כתפיו מוטלת אחריות כבדה. אם איתמר ירוץ לבד בבחירות הקרובות הוא לא יעבור את אחוז החסימה כיוון שאין לו בסיס איתן של מצביעים. כל אותם אלה שנותנים לו את קולם בסקרים יחזרו בקלפי לליכוד. אסור לו לסכן את המחנה הלאומי בעליית לפיד וביצוע תהליך מדיני כולל פינויים. איתמר צריך להמשיך בעבודה הקשה, להתקדם ולתת לדברים להיבנות במתינות וביציבות.  

נפתלי בנט 

אדם מסוכן. נטול ערכים. שקרן פתולוגי. אופורטוניסט שהיה מרוכז בדבר אחד בלבד ובהשגתו בכל מחיר – כס ראש הממשלה. שותפה של איילת שקד – אמור לי מי חבריך וכולי. ברוך שפטרנו מעונשו של זה. אנחנו צריכים לנקות את הפוליטיקה מסוג זה של אנשים.

שיר שמרגש אותך? 

׳שאו ציונה נס ודגל׳. השורה, ״שובו שובו ממעמקים בעזרת שוכן ערבות״ – שורה מדהימה. וואוו.

מקום שאתה חוזר אליו בטבע?

הליכת בוקר בעמונה כשריח הקורנית נישא חזק באוויר. הרי ירושלים בחורף. 

הספר האחרון שקראת?

׳הרפון׳ של נצנה דרשן לייטנר, על המערכה המרתקת שאותה מנהלת קהיליית המודיעין נגד מקורות הכסף המממנים את הטרור נגד ישראל ואזרחיה.
שבת בשבילך

ממש עולם הבא. מטעמים. שירים. לימוד עם הילדים. התרפקות על המשפחה. נחת גדולה.
איך אתה קובע עיתים לתורה

במהלך השבוע ׳חוק לישראל׳ מידי יום ומשלים כשצריך. בשבתות לומד בעיקר עם הילדים. 

שאיפה עתידית
כמו בהווה – להסתכל אחורה בכל רגע נתון ולדעת שפעלתי בכל כוחי למען העם, התורה והארץ, על פי אמונתי וצו מצפוני.

עוד במדור זה

שליפות

שליפות

אבא איש חינוך. אומרים שהקשר לאבא משתקף בקשר עם הקב״ה…
שליפות

שליפות

אבאג׳ק סיאלום. נולד בתוניס ובהמשך היגר בגיל שמונה לצרפת עם…
שליפות

שליפות

אבאגיבור. חושב עליו בכל יום. אבי ז״ל נפצע בקרב עם…
שליפות

שליפות

אבאאינטלקטואל, למדן.אימאהעוגן של המשפחה, מורה בנשמתה, מנהלת בית ספר, בשלנית.…
שליפות

שליפות

אבאזאב. פתח אותי לעולם הכלכלה. משתכנע מכל טיעוני הימין, אבל…
שליפות

שליפות

אבא האבא הכי טוב בחיים, רחמים טסה. אבא שלמדתי ממנו…
שליפות

שליפות

אבא תותח, דוגמה אישית, יציבות, ביטחון, אכפתיות, קשיחות, אהבה, השראה,…
שליפות

שליפות

ההוריםדוד ואסנת. בעלי תשובה, עלו מאוסטרליה מתוך ציונות ואהבה לארץ.…
שליפות

שליפות

אבא אבא עלה מדרום אפריקה בגיל 19-20 אחרי מלחמת ששת…
שליפות

שליפות

אבאאהרן, יליד העיר יזד בפרס. עלה לארץ בשנת 1958. חשמלאי…
שליפות

שליפות

אבאמשה, בן לחלוצי כפר פינס. חקלאי בנשמה.אימאמלי, שורדת שואה שהטביעה…
שליפות

שליפות

אבאאבי היקר משיח. יליד שכונת הבוכרים בירושלים של שנות ה-40,…
שליפות

שליפות

אבא אהרון. אימא שושנה. החצי השני שרית. המשפחה עלמה (9),…
שליפות

שליפות

אבאגדל במוסקבה ולמד אומנות. עלה לארץ בראשית שנות ה-90.אימאגדלה בברדיצ'ב,…
שליפות

שליפות

אבאהוא ההוכחה שעם הרבה אמונה וכח רצון אפשר להתגבר על…
שליפות

שליפות

אבא יהושע. גדול הדור שלי. ממנו ספגתי אהבה לעם, לארץ…
Scroll to Top
גלילה למעלה