גליון 511

שליפות

איתן מאיר

מאת:ברל'ה קרומבי

איתן מאיר |37, נשוי+ארבעה, תושב היישוב קידה, מנכ"ל אוצר הארץ

איתן מאיר |37, נשוי+ארבעה, תושב היישוב קידה, מנכ"ל אוצר הארץ

"אשרינו שזכינו שגדולי הדור מובילים אותנו, וכל אחד יכול למצוא את נקודת החיבור לאותם רבנים בדרך שלו. השנה זכינו, ברוך ה׳, להרחיב את השורות לציבורים שונים"

אבא
אפרים מאיר, מתגורר בבית אל. ירושלמי במקור, איש ציבור בכל רמ"ח אבריו ולאורך השנים פעל ופועל בתחומים שונים במישור הציבורי. בשנים אלו ממוקד מטרה בחילוט כספים יהודיים שנשדדו במלחמת העולם השנייה על ידי הבנקים בשוויץ. מאבא קיבלתי ולמדתי מהי התמדה ואופטימיות.
אמא
יהודית מאיר, חיפאית במקור. יצאה לאחרונה לפנסיה, עד לא מכבר הייתה מנהלת תחום פיזיותרפיה במחוז ירושלים של קופת החולים כללית. מייעצת ותומכת ללא הפסקה, למדתי ממנה המון מניהול וארגון.
חצי שני
אלישבע מאיר – האישה שלצדי ואם ילדיי : צופיה, דביר בנימין, נריה, כרם אביה, גלעד. בעלת עסק לאיפור ועיצוב שיער. מגדלת בגאון את הילדים בתקופה המאתגרת שלפני השמיטה בה אני כמעט ולא נוכח בבית, בעצם הצלחת אוצר הארץ זה הרבה בזכותה.
שמיטה
המלכה של המצוות התלויות בארץ – איזה כיף שהגעת. הזדמנות אדירה לכל אחד ואחת מעם ישראל להתחבר לאדמה, לקיים את המצווה ולתת לאדמה את המנוחה המגיעה לה. זה לא עוד עיסוק בחקלאות, זו מהות ארץ ישראל והציונות. עשר שנים עסקתי בשיווק פירות וירקות, לא תיארתי לעצמי איזו זכות זו להתעסק בפירות וירקות מזווית השמיטה.
היתר מכירה
פתרון הכרחי ברמה הלאומית, אך בתנאי שיעשה ע"פ ההלכה. מעניק פתרון הלכתי לייצא סחורה לחו"ל ולשמירת ענפים שיכולים להיפגע עקב השבתה. אנחנו באוצר הארץ שואפים לעשות מעבר לקראת השמיטה, ולייצר פתרון מהדרין שייתן מענה בזמן ששמיטה תהיה מדאורייתא ולא נוכל להשתמש בהיתר.
יבול נכרי
מקום המדינה החקלאים הישראלים עמלים למען אדמתנו ומתמודדים מול סחורות המגיעות מארצות שאינן נמנות על אוהבי ישראל בלשון המעטה, דבר המהווה פגיעה חמורה בכלכלת ובביטחון מדינת ישראל. עלינו להעריך את השקעתם ומסירותם העצומים לאורך השנים ובמיוחד בשנת השמיטה.
בית מדרש
'בני דוד' בעלי. מקום מיוחד בו ספגתי את אהבת התורה והחיבור לאדמה ואהבת הארץ.
חקלאות יהודית
מצווה גדולה לקנות מאחינו החקלאים היהודיים העושים למען אדמתנו. זו גם החובה שלנו לשמור על פרנסתם במיוחד בעת הזו, כאשר ציבור רחב מעם ישראל מרחיב את הייבוא מנגד, דבר הפוגע באופן ישיר בפרנסת החקלאים.
אוצר הארץ
רעיון אדיר, הלכתי אידאולוגי מבית מכון התורה והארץ והדרך היחידה לכל יהודי לשמור שמיטה מהודרת וציונית; לאכול מקדושת שביעית ויחד עם זאת לחזק את החקלאות הישראלית. אנו מזמינים כל אחד ואחת מעם ישראל לקחת חלק לחיזוק הזהות היהודית בארץ ישראל ולקיים את מצוות השמיטה לכתחילה.
מנוי לאוצר הארץ
המנוי מעניק מספר דברים. א. תוקף לבית הדין ולכל המהלך הרחב הזה. ב. נותן לנו את האפשרות להתכונן שלא תחסר תוצרת חקלאית איכותית בשנת השמיטה. ג. רבני המכון סוברים שזו הדרך הטובה ביותר על מנת למנוע מסחר בפירות השביעית. ד. המנויים יקבלו הנחות בהתאם, יקבלו תוצרת חקלאית מהודרת ואיכותית ויבטיחו אספקה קבועה בשנה זו, השנה עשינו לטובת המנויים מהפכה בתחומי האיכות והשירות. ה. מנוי לאוצר הארץ – עוד דונם חקלאות עברית.
בית הדין של אוצר הארץ
אשרינו שזכינו שגדולי הדור מובילים אותנו, וכל אחד יכול למצוא את נקודת החיבור לאותם רבנים בדרך שלו. השנה זכינו, ברוך ה׳, להרחיב את השורות לציבורים שונים. הרה"ג יעקב אריאל, הרה"ג דב ליאור, הרה"ג שמואל אליהו, הרה"ג אליעזר איגרא, הרה"ג אהרון בוטבול והרה"ג יהודה עמיחי.
התרגשות
לראות את בתי כרם אביה שהבריאה ממחלת סרטן הדם, לוקמיה, מתהלכת ביישוב בבריאות וחיוך גדול. לא קיים עבורי דבר מרגש מזה, בשבוע הבא היא תחגוג חמש.
איתן מאיר
חייל של ארץ ישראל. הולך להפוך לכם את השמיטה הקרובה להזדמנות אדירה לקיום מצוות השמיטה, לאכול מתוצרת השביעית. להביא את הפירות האיכותיים ביותר עם שירות מעולה והדיגיטל הכי מתקדם.

השאלון

שיר שגרם לך לבכות?
אין לי ארץ אחרת, מחבר אותי בכל פעם מחדש למקום בו אנו נמצאים וחיים בתקופה הזו בה שונאנו מנסים שוב ושוב להצית שרפות ולכלות אותנו המילים גם אם אדמתי בוערת מקבלות משמעות חדשה ומצמררת.

נותנים לך יומיים לבזבז, מה אתה עושה איתם?
ממלא את האוטו בילדים, סיר פויקה, אהלים ולתפוס פינה שקטה בכינרת, לא קיים צימר טוב מזה.

אתה מקבל כרטיס פתוח לכל העולם, לאיזה יעד אתה טס?
גרמניה ושוויץ, ללמוד ולחקור את שורשי המשפחה שלי ואת שורשי היהדות האשכנזית.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה