גליון 511

יעלי אליה מדי

בקרוב אצלכם

יעלי אליה מדי

יעלי אליה מדי

עמדתי שם, מסתכלת עליהם, מזילה דמעה קטנה של התרגשות כי תמיד חתונות מרגשות אותי, נזכרת בעצמי כלה, מדמיינת את ילדיי מתחת לחופה, וחושבת על העובדה שכולנו חולמים על חתונה וזוגיות ובית שנבנה על אהבה.

ביום שני האחרון התקיימה בגולן ועידה ראשונה מסוגה, ועידת הגולן לכלכלה ופיתוח אזורי. את הועידה יזם העיתון מקור ראשון בשיתוף המועצות בגולן ועוד גופים כלכליים כי אין ועידה בלי תמיכה וחסויות. כתושבת הגולן ב23 שנים האחרונות התרגשתי שגם בגולן יש ועידה רצינית ולא צריך לנסוע לירושלים או לתל אביב. הגיעו להשתתף ראש הממשלה, שרת הפנים, שר המשפטים שר הבינוי ועוד אחרים וגם מנכ"לי משרדים נחשבים.
מבנה מדרשת הגולן בחיספין הפך לאולם כנסים מרשים, התפאורה הטבעית של מאגר בני ישראל והמדשאות הוסיפו לאווירה ונתנו תחושה לאורחים שהגיעו לגן העדן של המדינה. כדרכם של ועידות, הנואמים כולם היו בחליפות רשמיות, מפזרים הצהרות והבטחות מעל הבימה, המסר המוכר היה שצריך להכפיל ואף לשלש את מספר התושבים בגולן, וצריך להקים ישובים חדשים ולפתח את תשתיות.
נו, את זה כולנו מכירים ושמענו פעמים רבות. אבל ראש הממשלה הבטיח, והפעם הוא גם צריך לקיים. הקשבתי קצת לנואמים, הסתובבתי בין האנשים, עצרתי בעמדת הקפה כמובן, שתיתי קצת יין מהגולן, ואהבתי את דוכן התפוחים המעוצב. ונהנתי מהאוירה הטובה והתרגשות של כל המשתתפים.
המפגש עם הברנז'ה מהמרכז בגולן היה משמח, שמעתי מחלקם על הדרך הארוכה להגיע לגולן כאילו נסעו לחו"ל, בשבילינו לנסוע למרכז אף פעם לא היה עניין. הסתכלתי על הארוע המקסים הזה, חשבתי על ההבטחות של הנואמים, תהיתי ביני לבין עצמי, האם בסתר ליבנו בלי שאף אחד ישמע אנחנו, תושבי הגולן באמת רוצים להכפיל את האוכלוסייה, והרי אנחנו כל כך אוהבים את השקט שלנו את הפסטורליה ואת הכבישים הריקים נטולי הלחץ והפקקים. אבל האמת היא שיש לנו עוד מספיק מקום לכולם, והתועלת תהיה רבה, יהיו יותר מקומות עבודה, יותר פרנסה לעסקים הקיימים, יגיעו משקיעים ויזמים.
כן כן, יש לנו חלומות גדולים שהגולן יהפוך למוקד משיכה למתיישבים ולא רק למטיילים, והועידה הזאת, הראשונה מסוגה אחרי כל כך הרבה שנים בגולן הביאה איתה איזו בשורה משמחת לקראת מהלכים שאולי יביאו צמיחה דמוגרפית והשקעות ופיתוח התיירות והעסקים.
אז התרגשתי השבוע בכנס הגולן הראשון וייחלתי שהנואמים לא רק מבטיחים שיהיו תוצאות ולמרות שאנחנו מאוד אוהבים את השקט והשלווה בגן העדן שלנו יש לנו ציפייה ותקווה שהגולן יתפתח יתרחב ושיגיעו עוד הרבה מתיישבים להנות מאיכות החיים ואולי נהפוך גם למעצמה כלכלית.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה