הבעת רגשות, הרב שלמה שיבר, גילוי דעת 416

הבעת רגשות

הרב שלמה שיבר| מנחה סדנאות ומאמן אישי לחתונה

הבעת רגשות, הרב שלמה שיבר, גילוי דעת 416

בתהליך יצירת קשר זוגי לקראת חתונה יש חשיבות גדולה הרבה יותר לרגשות שלנו משיש לתובנות השכליות שלנו, משום שאהבה, געגוע, רצון, שמחה, התלהבות ומשיכה בין בני הזוג הם חיבורים של עולם הרגשות.
משום כך חשוב מאוד לתת לרגשות מקום של כבוד בפגישות, הן כלפי עצמנו הן ביחס למי שאנו נפגשים איתו. הרגשות מלמדים אותנו מה אנו עוברים בפגישות הרבה יותר ממה שהשכל מלמד אותנו. אך לא די ביחס של כבוד כלפי הרגשות אלא יש גם לבטא אותם ולגלות אותם כלפי נשוא הרגש שעימו אנו נפגשים.
כאשר אנו משתפים ברגשותינו אנו מנכיחים אותם בנפשנו והם תופסים חלק משמעותי מההוויה שלנו. שיתוף ברגשות פירושו להביא את עצמנו לתוך הפגישה ולא לעמוד מהצד. כשאנו משתפים ברגשותינו אנו מגלים את פנימיותנו כלפי עצמנו, וכן אנו מאפשרים לזולת להכיר אותנו, ובזה מזמינים גם אותו לשתף ברגשותיו ולהביא את עצמו כלפינו.

שיתוף הדדי ברגשות יוצר ערוץ תקשורת זוגי עמוק ומשמעותי יותר מהערוץ השכלי, ודרכו אנו מייצרים את הבסיס לאהבה שתצמח בינינו.
רגשות אינם ריגושים; הם אינם חוויה ריקה של נעימות רגעית וסוערת המציפה אותנו ומשכיחה מאיתנו כל דבר אחר. רגשות הם קולות עמוקים ועדינים העולים מתוך תוכי הנפש ומלמדים אותנו על התעוררות פנימית של חיבורים דקים היוצאים כלפי מי שאנו חשים בטוחים ומוגנים לידו.
רגשות אינם נולדים בחלל ריק, הם מעידים לנו שקדמה הכרה וידיעה מבוססת שיש בינינו מקומות של התאמה. חלקם מקבילים וחלקם משלימים, אך הם מתחזקים ומתעצמים בקרבת האדם שאנו נפגשים איתו.
אל לנו לחשוש שהרגשות יסחפו אותנו להחליט בלא שיקול דעת, כי רגשות עמוקים מבוססים על הרבה דעת ומידע שכבר נספג בנו ופתח לנו את שערי הלב.
לכן גם רגשות רגועים ושלווים, שאינם מפרים את שווי המשקל הנפשי שלנו, טומנים אמירה ברורה ובטוחה שטוב לנו בקשר ואנו מרגישים בו נעימות ויציבות.
ככל שנשכיל לכבד את הרגשות שלנו ולקבל אותם באהבה כך גם הם יחזירו לנו אהבה ויכבדו אותנו וימסרו לנו מידע אמין ומדויק על הטיב ועל האיכות של הקשר שמתוכו הם הולכים וצומחים.

Scroll to Top
גלילה למעלה