טיולים

כך הפך השומרון לממלכת תיירות

כל אדם שלישי בישראל טייל בשומרון, כך קובע סקר של גיאוקרטוגרפיה ⋅ הסיבה העיקרית לתחושות חיוביות כלפי השומרון: מקום של טבע ונוף ⋅
יוסי דגן ראש מועצת שומרון: "בואו לטייל בשומרון היפה"

המשושה - חוות גלעד

המשושה - חוות גלעד

רגע לפני סוכות, חג הטיולים הבלתי מעורער של מדינת ישראל, מתברר כי אחד המקומות המתויירים בישראל הוא השומרון. סקר של גיאוקרטוגרפיה קובע – כי כל אדם שלישי בישראל ביקר בשומרון. על פי הסקר שנערך בהובלתם של פרופ' אבי דגני וד"ר רינה דגני 34% מהישראלים ביקרו בשומרון בחמש שנים האחרונות. סיבות הביקורים העיקריות על פי הסקר הן במסגרת טיולים בשומרון וכן במסגרת מפגשים חברתיים ומשפחתיים. בנוסף, הסקר שבוצע עבור מוא"ז שומרון מצא עוד כי 30% מהמבקרים בשומרון רואים בשומרון כמקום של טבע ונוף.
ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב על הסקר: "השומרון הוא לב המדינה, משמח לראות שמיליוני ישראלים, ובעצם כל ישראלי שלישי ביקר אצלנו בשומרון. המטרה כעת היא להביא לכאן את אלו שטרם ביקרו, אני מזמין את כולם לבוא ולהנות מהאטרקציות, מהנופים, מהמסעדות וממקומות הלינה בשומרון, השומרון הוא חבל ארץ היסטורי ותיירותי במרחק נגיעה, כולם מוזמנים".
בתוך כך, תיירות שומרון תקיים במהלך חול המועד סוכות שלל אירועים. בין השאר: פסטיבל במרפסת של המדינה, סיורים מודרכים בנחל קנה, סיורים מומחזים בגן הלאומי הר גריזים יחד עם רשות הטבע והגנים, וסדנאות קדרות ונפחות בגן הלאומי שומרון העתיקה. היקבים, המעיינות, האטרקציות והצימרים יהיו פתוחים לקהל הרחב. כל הפרטים באתר תיירות שומרון ובפייסבוק.

הגן הלאומי סבסטיה

הגן הלאומי סבסטיה

צילומים: תיירות שומרון

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה