אורי שכטר

למרות השוני הזיווג משמיים

אורי שכטר

אורי שכטר

מנהל אגף שורשים ופעיל חברתי

כששאלנו את הזוג הזה את השאלות האלו, הם הסתכלו אחד על השניה וחייכו חיוך גדול מאוזן לאוזן כממתיקים סוד. 

1
לפני כמה שנים באחד מימי הנישואין שלנו, כבר מהצהרים קיבלתי טלפונים מהילדים והרחתי שמשהו מתרחש. כשחזרתי מהעבודה ראיתי את כנה אשתי מטיילת ברחבי ראש צורים. כשהגענו הביתה חיכתה לנו “הפתעה״.
ארוחת ערב מדהימה שהכינו הילדים, מתנה מקסימה ששנינו מאוד רצינו, ומכתב מרגש עד דמעות שהם השאירו על השולחן.
לא אצטט את כל המכתב כדי שאוכל לחזור הביתה בשלום. אבל אצטט משפט אחד ממנו: “אבא ואמא אתם שונים מאוד אחד מהשני, אך בכל זאת מקבלים באהבה אחד את השני. זה נותן לנו דוגמה אישית בלי שאתם אפילו מרגישים. אנחנו לומדים מכם כיצד מקיימים קשר בין בני אדם שונים. כשעסוקים בנתינה ובאהבה ניתן להתחבר גם לאנשים שונים ממך״.
כשקראתי את הדברים נזכרתי בסיפור מצחיק ומאוד מלמד שקרה לי ולכנה אשתי בשנת הנישואין הראשונה שלנו. כמה חודשים לאחר החתונה, הגיע יום הולדתה של כנה ואני החלטתי להפתיע אותה. כשהיא הייתה בלימודים פיזרתי בלונים בכל הבית, הזמנתי את כל החברים של כנה מהגן ועד השרות הצבאי, (הכנסתי לבית שלנו שהיה אז בגודל 50 מ’ 100 איש). כשהיא הגיעה הביתה היא פתחה את הדלת, ואז פתחתי את האור ובבת אחת כולם צעקו לה “הפתעה״.
כנה פרצה בבכי ורצה לחדר שלנו. כשהגעתי לחדר היא אמרה לי: “איך עשית לי דבר כזה, אין בך רגישות?״. עברו כמה חודשים עד שכנה סלחה לי באופן מלא.

02
ואז הגיע התאריך של יום הולדתי. כשהגעתי הביתה לאחר יום העבודה, הבית היה חשוך לחלוטין, פתחתי את הדלת ועל השולחן הקטן שבסלון דלקו זוג נרות. במרכז השולחן היו שתי כוסות מיץ תפוזים סחוט טרי ופלחי לימון התנוססו בקצה הכוסות. במרכז השולחן הייתה עוגת גבינה עגולה וקטנה. כנה ישבה מולי וברכה אותי וגם נתנה לי מתנה דיסק של שלמה ארצי שרק יצא “חום יולי אוגוסט״. לאחר כחצי שעה שישבנו יחד שאלתי בעדינות את כנה “מתי מגיעים החבר’ה שלי למסיבה?״. וכנה ענתה “אין חבר’ה״. 
אמרתי: “את רוצה להגיד לי שלא הזמנת אף אחד למסיבת יום ההולדת שלי?״
הלכתי לישון עצוב. ושאלתי את עצמי איך היא ערכה לי יום הולדת כזה מדכא.מאז למדנו במהלך השנים לשמח אחד את השני באמת. ולהיות רגישים לרצונות ולאהבות של כל אחד. אני מאחל לעצמנו שנים רבות של אהבה גדולה. ולכולכם שתשמרו ותחזקו את הזוגיות שלכם ואל תיבהלו מזה שאתם שונים, כי מי שזיווג ביניכם שם בשמיים יודע מה הוא עושה.

03
אוסיף סיפור על זוג שלכאורה הם בעלי רקע שונה מאוד וגם אותם החליט בורא עולם לחבר.
אנחנו שומעים הרבה פעמים סיפורים על זוגות נשואים שהכירו בצבא או בבית הספר התיכון אבל סיפור מתוק כמו ששמענו היום בערב אשתי כנה ואני לא שומעים כל יום. כבר שנים רבות אנחנו מדריכים בהתנדבות זוגות לפני חתונה במסגרת ארגון רבני צהר.
באחד הפעמים פגשנו זוג מקסים מאשקלון, הם היו בסביבות גיל שלושים. השאלות הראשונות שאנחנו שואלים את בני הזוג שאותם אנחנו פוגשים היא: איפה הם נפגשו פעם ראשונה? כיצד הם הכירו?
כששאלנו את הזוג הזה את השאלות האלו, הם הסתכלו אחד על השניה וחייכו חיוך גדול מאוזן לאוזן כממתיקים סוד. הם התחילו בסיפור הפגישה שלהם שבהתחלה היה נשמע די רגיל.
הם סיפרו לנו שהם הגיעו למסיבה משותפת של חברים ושם הם נפגשו. אבל אז סיפרו שלאחר תקופה ארוכה שהם היו ביחד הם היו בביתה של הכלה המיועדת, והיא הציעה שהם יראו אלבומים של הילדות שלה. תוך כדי עיון באלבומים היא הראתה לו תמונה שלה מהגן. הוא הסתכל על התמונה ואמר לה “אני מזהה את הילד הזה הוא חבר ילדות שלי, וגם את זה אני מזהה וגם את ההוא״. תוך כדי כך שהוא מזהה בתמונה מהגן לא מעט חברים שלו, פתאום הוא מסתכל שוב לעומק על התמונה ורואה את עצמו בתמונה מחזיק את השלט של הגן.
אבל מה שהיה באמת מדהים שמי שהחזיקה איתו את השלט הייתה היא, כן, חברתו שעכשיו הם הולכים להתחתן.
מה הסיכוי שהוא בן למשפחה ממרוקו שהיה בגן חרדי, יהיה ביחד עם מישהי שהגיעה מבריה״מ לשעבר באותו גן?? איזה חיבור מופלא ואיזה זוג נפלא.
על ההזמנה לחתונה מופיעה תמונתם מחזיקים יחד את השלט של הגן ומאחורי ההזמנה מסופר את סיפורם המדהים. סיפור של זיווג משמיים…

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email

כתבות נוספות

אלבום חדש כאב חדש

נראה שהנער המתבגר ששר פעם על אהבות כוזבות ולבבות שבורים, מצא דרך אחרת לדבר את הכאב, ולראשונה אולי

כשהחורבן קם לתחיה

“אגדת חורבן” הוא סרט שיוצא לאור בימים אלה לאחר לא פחות משמונה שנות יצירה. הסרט מתאר את סיפור

הנערים של קיץ תשס״ה

"גדלתי בנווה דקלים ויש צלקות שמגלידות לאט לאט, אבל יש געגוע שלא עובר״, אומר יהודה נאומבורג (36) כיום

מגדל של אור ואהבה

בראיון מיוחד ומרגש לגילוי דעת.  הרב יצחק דוד גרוסמן- שהפך את העמק למקום שכולו אור.“מפעלות הרב גרוסמן”, שבראשם

ההשתלטות של הרש"פ

לצד הבנייה הבלתי חוקית ביו”ש אותה מקדמת הרשות הפלסטינית, פועלת בשטח מערכה אחרת שמותירה את רשויות האכיפה כמעט

100 שנים של מאבק

ישבנו לשיחה צפופה עם ד”ר מרדכי קידר – מרצה במחלקות לערבית ומזרח תיכון, והמזרחן ד”ר אדי כהן, שניהם

מה זה להיות מכור

זאב קרומבי, מומחה להתמכרויות התנהגותיות, בשיחה עם יעל אליה מדי, על חרדות, התמכרויות וזוגיות תקופת הקורונה התאפיינה בחרדות,

גוי קדוש

כאשר מסתכלים על ירון אברהם, בן 43, נשוי ואב לשתי בנות, לא ניתן לנחש מהו המסע שעבר ושהוא

אדוני ראש העיר

בדרך העולה לירושלים, עוד רגע נכנסים בשעריה של העיר, הריאות נמלאות באוויר פסגות וניחוחות העיר המיוחדת הזו עוטפים

בניין עולם

״פתאום הבנתי שיש מישהו שמנהל את העולם. הייתי בחור שבא מחינוך אתיאיסטי לגמרי, חניך בשומר הצעיר, הרגשתי את

שקופים וכואבים

24 שנה עברו מאז שדסי רבינוביץ’ נפטרה ממחלת הסרטן כשהיתה בעשור השני לחייה. סיפורה של דסי עלה למודעות

עיתונאי שמעון שיפר

מר סקופ

יקב ירושלים אגודה חקלאית, מהיקבים הוותיקים בארץ, היחיד בעיר הקודש ירושלים, הוא גלגולו של יקב שהקים יונה מנדלסון חסיד חב”ד בשנת 1951 בין חומות העיר העתיקה בירושלים.

עופר גואטה, יקב ירושלים

אויר הרים צלול כיין

יקב ירושלים אגודה חקלאית, מהיקבים הוותיקים בארץ, היחיד בעיר הקודש ירושלים, הוא גלגולו של יקב שהקים יונה מנדלסון חסיד חב”ד בשנת 1951 בין חומות העיר העתיקה בירושלים.

גלילה למעלה