גליון 511

עוגה אנושית

אבינועם הרש - מחנך

אבינועם הרש - מחנך

קפה הפוך וחינוך סיפורים

יש דברים שהם הרבה מעבר ל'חובת המחנכים' וכבר תלויים בנשמה ובאישיות של כל מחנך ומחנכת. הינה דוגמה מהשבוע שעבר:

"רציתי לשתף אותך במקרה מרגש שקרה לנו אתמול בבוקר. בכיתה של הילדה שלנו (כיתה ב') יש קבלת שבת בכל יום חמישי. השבוע הגיע התור של הילדה שלנו, והיא לא הפסיקה להתרגש ולדבר על העוגה שלה כבר מתחילת השבוע.

מעבר לכך, וחשוב הרבה יותר, הילדה לא מקובלת כל כך מבחינה חברתית, והיא ביקשה ממני שנשתבץ בתור כי זו ההזדמנות שלה לקבל מחמאות מהחברות שלה לכיתה ולשדרג את המעמד החברתי שלה.

ביום רביעי בלילה היא לא יכלה לישון מרוב התרגשות וציפייה ליום חמישי בבוקר. ואז זה קרה לנו: הפסקת חשמל בכל היישוב. בלי תנור לא יכולתי לעשות כלום.

רציתי לנסוע מהר לאיזה מקום בעיר ולקנות עוגה, אבל המכונית הייתה אצל בעלי, והוא היה בפגישת עסקים במקום אחר, מרחק שעתיים נסיעה.

באכזבה רבה הודעתי בקבוצת הוואטסאפ של ההורים שהמחנכת של הילדה שלנו הקימה שאני ממש מצטערת, אבל לא אוכל להכין עוגה למחר, ואם יש אימא שתוכל להחליף אותי אשמח מאוד.

בגלל השעה המאוחרת מאוד אף אחד מההורים לא ענה לי. מרוב אכזבה ורגישות לילדה שלי הרגשתי חולשה פיזית, כי ידעתי שזה יגמור על הילדה שלנו. היא כל כך חיכתה וציפתה וקיוותה, ועכשיו היא הולכת להתאכזב כל כך, שלא לדבר על התגובות של החברות שלה לכיתה כשיגלו שאין להן עוגה לקבלת שבת בגלל הילדה שלי.

בבוקר של יום חמישי אמרתי לילדה שלי שהיא לא חייבת ללכת לבית הספר בגלל התקלה שנגרמה מהפסקת החשמל. היא הסתכלה עליי כלא מאמינה ואז פרצה בבכי קורע, ואני לא ידעתי מה לעשות ורק התחלתי לבכות איתה.

ואז הגיעה אליי תמונה מהוואטסאפ של המחנכת שלה, והיא כתבה לי כך: 'לא רציתי לענות לך אתמול בלילה כי לא ידעתי אם אוכל להתחייב, אבל אתמול בלילה אפיתי לילדה שלך עוגת שכבות מיוחדת שמתאימה גם לשבועות, עם המון תותים, פרחים וסוכריות, בדיוק מהסוג שהילדים בכיתה ישתגעו עליה. מצטערת שלא אמרתי לך קודם. אשים את העוגה במקרר של חדר המורים, והיא מוזמנת לקחת אותה משם'.

הרגשתי שהמחנכת של הילדה שלי נפלה עלינו כמו נס משמיים. הראיתי את התמונה לילדה שלי. בהתחלה היא לא הבינה מה הולך ומה המשמעות של העוגה המדהימה הזו, ואז הסברתי לה שהעוגה מחכה לה במקרר של חדר המורים. הילדה המשיכה לבכות, אבל מאושר…

אתמול חזרה הילדה הביתה מאושרת ואמרה שכל התלמידות לא הפסיקו להחמיא על העוגה שאימא שלה אפתה. היא כמובן לא מיהרה לתקן אותן.

הבוקר שלחנו בעלי ואני פרחים למחנכת, שלא הייתה חייבת לנו כלום וגילתה רגישות גדולה כל כך.

אני מקווה שתמצא לנכון לפרסם את המקרה ושהוא יעשה טוב לאנשים לקראת שבת". 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email

כתבות נוספות באותו נושא

רשתות חברתיות בתוך חול ים

רציתי לשתף

השבוע גיליתי שיש לי חברה שאין לה פייסבוק, הייתי קצת

בדיקת קורונה

כח ללקוח

זכויות עובדים הוא נושא שכל מדינה דמוקרטית עוסקת בו: שעות

זירת מות אהוביה סנדק

כסדום היינו

01 רמת האמון הציבורי במשטרה מאז ומתמיד לא הייתה מזהירה,

עיצוב פנים של בית

ג'רונימו

בתקופה שבה החיים נדמים לרצף המתנות בין תשובות על אומיקרון,

גלילה למעלה