גליון 511

שליפות

עטרה גרמן

מאת:ברל'ה קרומבי

כתבת פוליטית בעיתון מקור ראשון
בת 28, תושבת שכונת קטמון בירושלים

כתבת פוליטית בעיתון מקור ראשון
בת 28, תושבת שכונת קטמון בירושלים

אבא
יהודה גרמן. לא יעזור הגיל ושנות העצמאות, אם קורה משהו הדבר הראשון זה טלפון אליו. השיחה בדרך חזור הביתה בשעות הקטנות של הלילה מעניקה איפוס ורוחב יריעה על הדברים החשובים באמת, על אף שהיה שמח אם הייתי בוחרת במקצוע אחר.
אמא
סיסי גרמן. כשניגשים אליה ברחוב ומחמיאים “איזו בת יש לך” היא ממהרת לשאול “מי? יש לי חמש כאלו”, מאזנת ומחזקת מרחוק.
עופרה
הרבה יותר ממקום לגדול בו, לא ברור האם היישוב עושה את האנשים או האנשים עושים את היישוב. בכל מקרה מקור לגאווה ולעוצמה בכל מקום ובכל שלב. כמו כן, כשעברתי לעבוד במקור ראשון ושאלו אותי למה בחרתי לעשות את הצעד הזה, מספיק שעניתי שאני גרה בעפרה ולא נותרה לי למעשה ברירה (בעפרה גרו וגרים עשרות אנשי התקשורת שיצאו ממנה)
ציונות דתית
הספידו אותה בטרם עת.
הטובים לתקשורת
אני מהדור השלישי אם לא הרביעי שלמד להכיר את אורי אורבך מקטעי הארכיון ביוטיוב והסיפורים, המשפט שהיה תקדימי בשנת 87 הפך לדבר מובן מאליו בשנת 2021. אבל זה לא אומר שהתהליך הושלם, חוסר האיזון זועק לא מעט דרך המסך. מבצע שומר חומות הוכיח כמה עבודה עוד נותרה.
עמית סגל
מאד קשה להיות כתב פוליטי בימיו של עמית סגל, במהלך שנותיו הביא לרמה חדשה של הבנה וידע את התחום הפוליטי. יחד עם זאת אני מאמינה שיש סיפורים לכולם, התחרות בריאה. חוסר היכולת לנצח אותו באמצעים לוגיים מפחידה את מבקריו שהופכים לעלובים ומבזים את עצמם.
אתר סרוגים
בית גידול נהדר עם צוות צעיר ונמרץ, שינו את כללי המשחק בעיתונות המגזרית והציבו רף חדש. שימשיכו להיות כלי משפיע וחדשני בתקשורת הדתית לאומית.
מקור ראשון
מהטובים ביותר שיש בשוק, צוות שגורם לך להיות עוד יותר טוב משאתה מכיר את עצמך, משביח את העבודה וגורם לה להיעשות בצורה הכי מקצועית ואיכותית שיש. לא מוותרים על שום פסיק, מילה או אמינות כדי שיצא תוכן מושלם עבור הקוראים.
קולגה שאת מפרגנת לה
דנה וייס, היא לא יודעת את זה אבל מאחורינו שעות של צפייה יחד, כשאני מנתחת ומסתכלת על עשרות קטעי הווידאו שלה והיא המראיינת. גם כשהרבה פעמים, ובעיקר לאחרונה, התרעמתי על דברים שאמרה באולפן היא אשת מקצוע חדה, רהוטה ואינטליגנטית. האסרטיביות והרצון להוציא כותרת מהמרואיין נעשית בנעימות ובכבוד.
ראש הממשלה נתניהו
בני גילי לא זוכרים את מדינת ישראל בלעדיו. גאון פוליטי, בתחבולות תעשה לך ממשלה. הנאום השבוע הוכיח כמה הוא לא מתכוון ללכת לשום מקום אלא בתנאים שלו, זאת על אפם וחמתם של מתנגדיו ולמורת רוחם של המתחממים על הקווים לרשת את מקומו. עשה טעות גדולה שלא השכיל לשמור את אויביו לצידו ובד בבד להעמיד לעצמו יורש, כעת זה מתהפך עליו.
ועוד אנקדוטה, במהלך מערכת הבחירות הראשונה הגעתי יחד עם עמיתי לשעבר אור יזרעאלי לבית ראש הממשלה, חיכינו שם 6 שעות עד שנכנסנו אל חדר האורחים. במהלך הראיון שאלנו אותו שאלות שאיגפו אותו מימין, שלא חושבת שנדרש להשיב עליהם כך ונע בחוסר נוחות. מהצד סימן לנו יועצו למגזר הדתי לאומי, נבו כץ שהגיע העת לסיים. מאז כף רגלי לא דרכה בבלפור.
ראש הממשלה נפתלי בנט
האיש שפתח לי את הדלת לסיקור הפוליטי ואני זוכרת לו על כך זכות ראשונים, יש לנו שעות רבות יחד של דיונים וסיעור מוחות. יותר מהטייטל התפקיד תפור למידותיו והוא האיש המתאים שיכול לבצע אותו על הצד הטוב ביותר. בחודשים האחרונים הקדים את זמנו ואיבד בדרך את המחנה שלו, את בסיס תומכיו וה-DNA כשאצה לו הדרך, הוא עוד יצטער על כך.
בצלאל סמוטריץ’
מנהיג הציונות הדתית. גם מי שלא רואה בו מנהיג הפך בעל כורחו לכסות תחת כנפיו עם שינוי שם מפלגתו מאיחוד הלאומי לכך. הוא מצד אחד מבריק ומצד שני חצוף, זה לצד זה הצמיחו אותו בגיל כ”כ צעיר למקום כל כך מרשים וגבוה.
כמתנחל גאה, היומרות הפוליטיות לכבוש את ראשות הציונות הדתית צלחו כבר בפרק הזמן הראשון שלו בפוליטיקה. למרות העקיצות וההיעלבויות בינו לבין שקד ובנט כדאי לזכור שזה לא חייב להישאר ככה. האינטרס שהיה טוב לבחירות ה- 23 יכול לחזור בכנסת ה- 25 ועוד קודם, אם וכאשר תורכב ממשלת ימין-דתיים.
יאיר לפיד
לאורך השנים נוצרה נטייה לזלזל במעמדו ובכוחו, טענו עליו שהוא טירון, ג’ובניק, עיתונאי כושל ואין לו מה לחפש במערכת הפוליטית. אם יצליחו לקראות מבקריו כמה שנים העץ הזה עומד נטוע כשכולם מתעופפים הם יגלו שאת התומכים שלו זה לא מעניין, הוא שומר על העשירייה השנייה במספר המנדטים.
ביביסטים
מגמה שהתחילה חיובית מאד כקבוצה פוליטית שהתלכדה לעמוד מאחורי מנהיג שהתקשורת עשתה לו עוול, אבל בהמשך בלווי חלק מאנשי תקשורת ימניים איבדו את הדרך וקידשו את המנהיג במקום את הערכים.
בנטיסטים
אם חשבנו שיש אנשים שהולכים עם בנט דרך ארוכה ויהי מה כמו שנהוג אצל אנשי נתניהו, השבועות האחרונים הוכיחו שזה לא קיים.
עטרה גרמן
יש שיר של להקת המדרגות, “במקום שיש אמת שם הלב שקט”. על אף המערכת הקשוחה והאסרטיבית משתדלת לנהוג כך בכל מקום, בכל מצב ומול כל אישיות.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה