אורי שכטר

תודה

סיפרתי לחברים היקרים על התודה ואמרתי להם שאם כל אחד מאיתנו יגיד תודה ובמקביל באמונה שלמה ללא כל חשש יסתער על הפרויקט, אנחנו אכן נשיג את הסכום המיועד.

אורי שכטר

מנהל אגף שורשים ופעיל חברתי

אורי שכטר

מנהל אגף שורשים ופעיל חברתי

מנהל אגף שורשים ופעיל חברתי

01
שמתי לב שבשבועות האחרונים השלמתי שנה שלמה של כתיבה בעלון גילוי דעת.
רציתי במיוחד לפני ראש השנה להגיד תודה ובהמשך לספר סיפור מרגש על כוחה של תודה. אז קודם כל תודה לבורא עולם שמאפשר לי להיות צינור של טוב לעולם. תודה לישראל ולרונית גולדברג שהאמינו בי, תודה לצביקי גולדברג , תודה ליעלי אליה מדי העורכת הקודמת של העלון ולברל’ה קרומבי ולמוריה אופיר העורכים הנוכחים, ולכל צוות פרסומי ישראל ולכל צוות העלון.
במוצ”ש האחרון שבו התחילו האשכנזים לומר סליחות קיבלתי על עצמי לכתוב 1,000 תודות לבורא עולם עד לראש השנה לסיום השנה. האמת שבהתחלה קצת נבהלתי מהמספר אלף אבל תוך כדי הכתיבה הבנתי שאלף זה מספר קטן מאוד יחסית לכמות התודות המגיעות לבורא עולם.
אוסיף סיפור על כוחה של תודה פשוטה:
יום ראשון אחד לפני כשנה שמעתי שעדינה מנהלת המשרד שלי זכתה ביום חמישי שלפניו בספר תורה במסגרת איזה שהיא הגרלה. כשפגשתי אותה במשרד שאלתי אותה: "עדינה מה הסיפור עם הספר התורה הזה ששמעתי שזכיתם בו?"
עדינה ענתה: "50 יום לפני יום חמישי האחרון שבו זכינו בספר התורה החלטתי שכל יום אני אומרת וכותבת 15 תודות, בבוקר חמש תודות לבורא עולם, בצהרים חמש תודות לעצמי ובערב חמש תודות לבעלי".
"ביום שלישי האחרון נסענו לבית החולים איכילוב לעשות בדיקה לבננו שנפל על הראש מכיוון ששמענו מחברים שיש שם נוירולוג שמומחה בילדים. כשאני נכנסתי עם הילד לבדיקה בעלי ישב בחדר ההמתנה וקרא בעיתון שהיה מונח שם על אחד השולחנות. חשוב לציין שאנחנו בדרך כלל לא קוראים עיתונים. בעיתון הוא ראה מודעת פרסומת של עמותה חשובה ומוכרת שמי שתורם אליה סכום מסוים משתתף בהגרלה של ספר תורה. כשיצאתי מהבדיקה עם הילד הוא שאל אותי האם לתרום לעמותה הזאת ועניתי לו שבוודאי שיתרום. ביום חמישי הודיעו לנו שבעקבות התרומה שלנו זכינו ב 120,000 ש"ח לטובת כתיבת ספר התורה".
"חשוב לי לציין שהילד בריא לחלוטין, כנראה שכל הנסיעה לבית החולים איכילוב הייתה רק כדי שנראה את הידיעה על ההגרלה בעיתון, נתרום ונזכה בספר התורה, אז עכשיו יש לי עוד תודה להוסיף לתודות שלי".
02
כשסיימתי את השיחה עם עדינה אמרתי לעצמי אם זה עבד לה אולי זה גם יעבוד לי (למרות שאני תמיד מדגיש שבורא עולם לא עובד אצלנו), אז התחלתי באותו בוקר להגיד ולכתוב חמש תודות לבורא עולם, בצהרים אמרתי וכתבתי חמש תודות לעצמי ובערב כתבתי ואמרתי חמש תודות לעצמי.
בערב הייתי הרצאה באיזה שהיא קהילה במרכז הארץ. כשסיימתי את ההרצאה נכנסתי לרכב והתחלתי בנסיעה לביתי, באותו ערב קבענו מספר חברים ישיבת זום בנוגע למציאת פתרון לחבר במורכבות כלכלית מסוימת שאותה קיימתי תוך כדי הנסיעה לביתי.
סיפרתי לחברים היקרים על התודה ואמרתי להם שאם כל אחד מאיתנו יגיד תודה ובמקביל באמונה שלמה ללא כל חשש יסתער על הפרויקט, אנחנו אכן נשיג את הסכום המיועד. סיימתי את דברי בכך שאני כל כך מאמין ומודה לבורא עולם שאני מוכן לקחת על עצמי להשיג סכום גדול של 30,000 ₪.
לאחר ששיחת הזום הסתיימה, היצר הרע התחיל קצת ללחוש לי באוזן ‘אתה לא נורמאלי, 30,000 ₪ זה לא סכום קטן, גם עם היית נותן להם דוגמא קטנה יותר של 5,000 ₪ או גג 10,000 הם היו מבינים את העקרון של האמונה והתודה’.
והיצר הטוב לחש על אוזני השניה: ‘אם אתה מאמין וגם הוספת את התודה אין מצב שאתה לא משיג את הסכום הזה, לבורא עולם אין מגבלה של כמה שפע הוא יכול להרעיף עליך’.
03
וכך אני ממשיך בנסיעה ופתאום מקבל שיחת טלפון מארה”ב. אני שואל את עצמי מי מתקשר אלי מארה”ב ועוד בשעה כל כך מאוחרת (שכחתי לרגע שאצלם זה 7 שעות אחורה וזו שעת צהרים).
הבחור מתחיל כך את השיחה: ‘אני הבחור שלא מזמן תרם לבקשתך בפייסבוק מקרר חדש למשפחה נזקקת, ורציתי להגיד לך שחבר שלי ואני הקמנו קרן לנפגעי הקורונה במדינת ישראל וראיתי שאתה מתעסק בנתינה וחשבתי להעביר לך 10,000 $ כדי שתעביר למישהו שאתה חושב שהוא צריך’.
סיפרתי לו בהתרגשות על החבר שצריך עזרה ושאלתי האם זה יהיה בסדר להעביר לו את הכסף והוא ענה, ‘בשמחה, רק תיתן לי מספר חשבון לאן להעביר ואני אעביר לשם את הכסף’.
לאחר שסיימתי את השיחה איתו פרצתי בבכי ואמרתי תודה ענקית לבורא עולם. התקשרתי לחבר שאירגן את הפרויקט ואמרתי לו, ‘את הסכום שהתחייבתי כבר אספתי. הגעתי בעזרת בורא עולם ובעזרת מכר מארה”ב ל 36.000 ₪’
בבוקר למחרת כשהגעתי לעבוד ניגשתי לעדינה ואמרתי לה תודה וסיפרתי לה מה קרה לי אתמול. היא צחקה ואמרה, ‘אני הייתי צריכה לחכות חמישים יום כדי לזכות, ואתה ככה ביום אחד זכית’…
אז מה נשאר לנו לעשות, פשוט להגיד תודה.
ושנה טובה לכל עם ישראל שנה של שפע בגשמיות וברוחניות.

עוד במדור זה

ערבות הדדית

ערבות הדדית

דברים שכתב בן משפחתו של אופק רוסו ז״ל, שנהרג בקרב…
אחינו החרדים

אחינו החרדים

עוד ידובר רבות אחרי המלחמה הזאת על תרומתם של אחינו…
לא לפספס את הילדים…

לא לפספס את הילדים…

בימים האלו שכולנו במלחמה וחלקנו מגוייסים חשוב מאוד שלא נפספס…
רק בגלל הרוח…

רק בגלל הרוח…

בימים האלו עם ישראל מתגלה בתפארתו ויוצא ממנו כל הטוב…
אחים אנחנו

אחים אנחנו

לפני שלושה שבועות גוייסתי למלחמה יחד עם חתני וילדי .יש…
אז מה יהיה בסוף

אז מה יהיה בסוף

לא מעט פעמים בפגישותיי עם חברים ומכרים שונים אני שומע…
לדעת לשחרר

לדעת לשחרר

בימים האלו שבין ראש השנה לבין יום הכיפורים, וכהכנה ליום…
חינוך בונה חובה

חינוך בונה חובה

01לפעמים בחינוך, אם כהורים, אם כמחנכים בבית הספר ואם כמפקדים,…
ניצול הזדמניות

ניצול הזדמניות

01במהלך היום בורא עולם שולח לנו כל מיני הזדמנויות קטנות…
שינוי קטן

שינוי קטן

01לפני כ-34 שנים, כשהייתי לוחם צעיר בגדוד 50, שימשתי כ׳מאגיסט׳…
אלול

אלול

01לפני יותר מ-20 שנה הייתי בשליחות בצרפת. באחד מהימים הייתי…
סיפורים של אמונה

סיפורים של אמונה

בשבוע שעבר ביום חמישי בערב נפגשנו כמה חברים טובים במושב…
נתינה מדויקת

נתינה מדויקת

אשתף אתכם בשלושה סיפורים מדויקים על נשים שעסקו בנתינה, ועל…
להיות חלק מהמעשה הטוב

להיות חלק מהמעשה הטוב

אני משתף אתכם בסיפור מדהים ומרגש שסיפרה ורד אברהם מאפרת."אחרי…
מחזיר אותנו למסלול

מחזיר אותנו למסלול

מדי פעם בורא עולם נותן לנו סטירות קטנות, שמטרתן בדרך…
אהבת חינם

אהבת חינם

לקראת תשעה באב המתקרב אלינו ובעקבות המצב המורכב שבו אנו…
Scroll to Top
גלילה למעלה