אורי שכטר

תודה

סיפרתי לחברים היקרים על התודה ואמרתי להם שאם כל אחד מאיתנו יגיד תודה ובמקביל באמונה שלמה ללא כל חשש יסתער על הפרויקט, אנחנו אכן נשיג את הסכום המיועד.

אורי שכטר

מנהל אגף שורשים ופעיל חברתי

אורי שכטר

מנהל אגף שורשים ופעיל חברתי

מנהל אגף שורשים ופעיל חברתי

01
שמתי לב שבשבועות האחרונים השלמתי שנה שלמה של כתיבה בעלון גילוי דעת.
רציתי במיוחד לפני ראש השנה להגיד תודה ובהמשך לספר סיפור מרגש על כוחה של תודה. אז קודם כל תודה לבורא עולם שמאפשר לי להיות צינור של טוב לעולם. תודה לישראל ולרונית גולדברג שהאמינו בי, תודה לצביקי גולדברג , תודה ליעלי אליה מדי העורכת הקודמת של העלון ולברל’ה קרומבי ולמוריה אופיר העורכים הנוכחים, ולכל צוות פרסומי ישראל ולכל צוות העלון.
במוצ”ש האחרון שבו התחילו האשכנזים לומר סליחות קיבלתי על עצמי לכתוב 1,000 תודות לבורא עולם עד לראש השנה לסיום השנה. האמת שבהתחלה קצת נבהלתי מהמספר אלף אבל תוך כדי הכתיבה הבנתי שאלף זה מספר קטן מאוד יחסית לכמות התודות המגיעות לבורא עולם.
אוסיף סיפור על כוחה של תודה פשוטה:
יום ראשון אחד לפני כשנה שמעתי שעדינה מנהלת המשרד שלי זכתה ביום חמישי שלפניו בספר תורה במסגרת איזה שהיא הגרלה. כשפגשתי אותה במשרד שאלתי אותה: "עדינה מה הסיפור עם הספר התורה הזה ששמעתי שזכיתם בו?"
עדינה ענתה: "50 יום לפני יום חמישי האחרון שבו זכינו בספר התורה החלטתי שכל יום אני אומרת וכותבת 15 תודות, בבוקר חמש תודות לבורא עולם, בצהרים חמש תודות לעצמי ובערב חמש תודות לבעלי".
"ביום שלישי האחרון נסענו לבית החולים איכילוב לעשות בדיקה לבננו שנפל על הראש מכיוון ששמענו מחברים שיש שם נוירולוג שמומחה בילדים. כשאני נכנסתי עם הילד לבדיקה בעלי ישב בחדר ההמתנה וקרא בעיתון שהיה מונח שם על אחד השולחנות. חשוב לציין שאנחנו בדרך כלל לא קוראים עיתונים. בעיתון הוא ראה מודעת פרסומת של עמותה חשובה ומוכרת שמי שתורם אליה סכום מסוים משתתף בהגרלה של ספר תורה. כשיצאתי מהבדיקה עם הילד הוא שאל אותי האם לתרום לעמותה הזאת ועניתי לו שבוודאי שיתרום. ביום חמישי הודיעו לנו שבעקבות התרומה שלנו זכינו ב 120,000 ש"ח לטובת כתיבת ספר התורה".
"חשוב לי לציין שהילד בריא לחלוטין, כנראה שכל הנסיעה לבית החולים איכילוב הייתה רק כדי שנראה את הידיעה על ההגרלה בעיתון, נתרום ונזכה בספר התורה, אז עכשיו יש לי עוד תודה להוסיף לתודות שלי".
02
כשסיימתי את השיחה עם עדינה אמרתי לעצמי אם זה עבד לה אולי זה גם יעבוד לי (למרות שאני תמיד מדגיש שבורא עולם לא עובד אצלנו), אז התחלתי באותו בוקר להגיד ולכתוב חמש תודות לבורא עולם, בצהרים אמרתי וכתבתי חמש תודות לעצמי ובערב כתבתי ואמרתי חמש תודות לעצמי.
בערב הייתי הרצאה באיזה שהיא קהילה במרכז הארץ. כשסיימתי את ההרצאה נכנסתי לרכב והתחלתי בנסיעה לביתי, באותו ערב קבענו מספר חברים ישיבת זום בנוגע למציאת פתרון לחבר במורכבות כלכלית מסוימת שאותה קיימתי תוך כדי הנסיעה לביתי.
סיפרתי לחברים היקרים על התודה ואמרתי להם שאם כל אחד מאיתנו יגיד תודה ובמקביל באמונה שלמה ללא כל חשש יסתער על הפרויקט, אנחנו אכן נשיג את הסכום המיועד. סיימתי את דברי בכך שאני כל כך מאמין ומודה לבורא עולם שאני מוכן לקחת על עצמי להשיג סכום גדול של 30,000 ₪.
לאחר ששיחת הזום הסתיימה, היצר הרע התחיל קצת ללחוש לי באוזן ‘אתה לא נורמאלי, 30,000 ₪ זה לא סכום קטן, גם עם היית נותן להם דוגמא קטנה יותר של 5,000 ₪ או גג 10,000 הם היו מבינים את העקרון של האמונה והתודה’.
והיצר הטוב לחש על אוזני השניה: ‘אם אתה מאמין וגם הוספת את התודה אין מצב שאתה לא משיג את הסכום הזה, לבורא עולם אין מגבלה של כמה שפע הוא יכול להרעיף עליך’.
03
וכך אני ממשיך בנסיעה ופתאום מקבל שיחת טלפון מארה”ב. אני שואל את עצמי מי מתקשר אלי מארה”ב ועוד בשעה כל כך מאוחרת (שכחתי לרגע שאצלם זה 7 שעות אחורה וזו שעת צהרים).
הבחור מתחיל כך את השיחה: ‘אני הבחור שלא מזמן תרם לבקשתך בפייסבוק מקרר חדש למשפחה נזקקת, ורציתי להגיד לך שחבר שלי ואני הקמנו קרן לנפגעי הקורונה במדינת ישראל וראיתי שאתה מתעסק בנתינה וחשבתי להעביר לך 10,000 $ כדי שתעביר למישהו שאתה חושב שהוא צריך’.
סיפרתי לו בהתרגשות על החבר שצריך עזרה ושאלתי האם זה יהיה בסדר להעביר לו את הכסף והוא ענה, ‘בשמחה, רק תיתן לי מספר חשבון לאן להעביר ואני אעביר לשם את הכסף’.
לאחר שסיימתי את השיחה איתו פרצתי בבכי ואמרתי תודה ענקית לבורא עולם. התקשרתי לחבר שאירגן את הפרויקט ואמרתי לו, ‘את הסכום שהתחייבתי כבר אספתי. הגעתי בעזרת בורא עולם ובעזרת מכר מארה”ב ל 36.000 ₪’
בבוקר למחרת כשהגעתי לעבוד ניגשתי לעדינה ואמרתי לה תודה וסיפרתי לה מה קרה לי אתמול. היא צחקה ואמרה, ‘אני הייתי צריכה לחכות חמישים יום כדי לזכות, ואתה ככה ביום אחד זכית’…
אז מה נשאר לנו לעשות, פשוט להגיד תודה.
ושנה טובה לכל עם ישראל שנה של שפע בגשמיות וברוחניות.

עוד במדור זה

ישועה‭...‬

ישועה‭...‬

לפעמים‭ ‬מזדמן‭ ‬לנו‭ ‬בחיים‭ ‬להיפגש‭ ‬עם‭ ‬מישהו‭ ‬שבסך‭ ‬הכל‭ ‬היה‭…
התקווה

התקווה

התקופה‭ ‬האחרונה‭ ‬מאופיינת‭ ‬אצל‭ ‬רבים‭ ‬וטובים‭ ‬בעצבות‭ ‬וביאוש‭, ‬המלחמה‭ ‬נראית‭…
לראות

לראות

כל‭ ‬התהליך‭ ‬של‭ ‬גאולת‭ ‬עם‭ ‬ישראל‭ ‬ממצרים‭ ‬התחיל‭ ‬כשמשה‭ ‬ראה‭…
לא‭ ‬להקפיד

לא‭ ‬להקפיד

כתבתי‭ ‬לא‭ ‬מעט‭ ‬פעמים‭ ‬על‭ ‬הסכנה‭ ‬של‭ ‬הפגיעה‭ ‬באדם‭ ‬אחר‭…
אנשים‭ ‬אחים‭ ‬אנחנו

אנשים‭ ‬אחים‭ ‬אנחנו

01 לפני‭ ‬כחודש‭ ‬הפנו‭ ‬אלי‭ ‬חייל‭ ‬בודד‭ ‬לוחם‭ ‬שהיה‭ ‬שלושה‭…
לחיות‭ ‬לפנים‭ ‬משורת‭ ‬הדין

לחיות‭ ‬לפנים‭ ‬משורת‭ ‬הדין

אני‭ ‬חושב‭ ‬שרוב‭ ‬האנשים‭ ‬שבעולם‭ ‬הם‭ ‬אנשים‭ ‬טובים‭ ‬אבל‭ ‬החמה‭…
חרטה

חרטה

זוכר שכשהיינו ילדים היינו מקבלים משהו מילד אחר והיינו אומרים…
האוצר שמתחת לגשר

האוצר שמתחת לגשר

01רב מדרום הארץ התקשר אלי וסיפר לי שהוא ואשתו חוגגים…
אורות

אורות

בימים האחרונים השיח בחלקים מהעם הנפלא שלנו מתחיל להיות פחות…
מעט מן ה ׳אורי׳

מעט מן ה ׳אורי׳

לאחר מעל 90 יום במילואים יצא לי לשבת עם חברי…
נתינה מתחת לרדאר

נתינה מתחת לרדאר

לעיתים אנחנו מחפשים את נחשפים למעשים הגדולים והלכאורה משמעותיים שאנשים…
עם של גיבורים…

עם של גיבורים…

בתחילת דברי אשתף אתכם בדברים שכתב אסף פרי על הגיבורים…
יהודים = תודה

יהודים = תודה

בתקופה המורכבת שבה אנחנו נמצאים ישנם גם לא מעט אורות…
חיבורים בעם ישראל…

חיבורים בעם ישראל…

מי שמסתכל על עם ישראל ועל מעשיו ולא רואה את…
הסיסמא‭ ‬של‭ ‬עם‭ ‬ישראל‭...‬

הסיסמא‭ ‬של‭ ‬עם‭ ‬ישראל‭...‬

לפני‭ ‬כשבועיים‭ ‬נפטר‭ ‬בגיל‭ ‬98‭ ‬צבי‭ ‬זמיר‭ ‬שהיה‭ ‬ראש‭ ‬המוסד‭…‬…
שנהיה ראויים

שנהיה ראויים

רבים‭ ‬מיקירנו‭ ‬שיצאו‭ ‬לקרב‭ ‬כתבו‭ ‬צוואה‭ ‬משתף‭ ‬בשלוש‭ ‬צוואות‭ ‬של‭…
Scroll to Top
גלילה למעלה