עוגה אנושית

אבינועם הרש - מחנך

אבינועם הרש - מחנך

קפה הפוך וחינוך סיפורים

יש דברים שהם הרבה מעבר ל'חובת המחנכים' וכבר תלויים בנשמה ובאישיות של כל מחנך ומחנכת. הינה דוגמה מהשבוע שעבר:

"רציתי לשתף אותך במקרה מרגש שקרה לנו אתמול בבוקר. בכיתה של הילדה שלנו (כיתה ב') יש קבלת שבת בכל יום חמישי. השבוע הגיע התור של הילדה שלנו, והיא לא הפסיקה להתרגש ולדבר על העוגה שלה כבר מתחילת השבוע.

מעבר לכך, וחשוב הרבה יותר, הילדה לא מקובלת כל כך מבחינה חברתית, והיא ביקשה ממני שנשתבץ בתור כי זו ההזדמנות שלה לקבל מחמאות מהחברות שלה לכיתה ולשדרג את המעמד החברתי שלה.

ביום רביעי בלילה היא לא יכלה לישון מרוב התרגשות וציפייה ליום חמישי בבוקר. ואז זה קרה לנו: הפסקת חשמל בכל היישוב. בלי תנור לא יכולתי לעשות כלום.

רציתי לנסוע מהר לאיזה מקום בעיר ולקנות עוגה, אבל המכונית הייתה אצל בעלי, והוא היה בפגישת עסקים במקום אחר, מרחק שעתיים נסיעה.

באכזבה רבה הודעתי בקבוצת הוואטסאפ של ההורים שהמחנכת של הילדה שלנו הקימה שאני ממש מצטערת, אבל לא אוכל להכין עוגה למחר, ואם יש אימא שתוכל להחליף אותי אשמח מאוד.

בגלל השעה המאוחרת מאוד אף אחד מההורים לא ענה לי. מרוב אכזבה ורגישות לילדה שלי הרגשתי חולשה פיזית, כי ידעתי שזה יגמור על הילדה שלנו. היא כל כך חיכתה וציפתה וקיוותה, ועכשיו היא הולכת להתאכזב כל כך, שלא לדבר על התגובות של החברות שלה לכיתה כשיגלו שאין להן עוגה לקבלת שבת בגלל הילדה שלי.

בבוקר של יום חמישי אמרתי לילדה שלי שהיא לא חייבת ללכת לבית הספר בגלל התקלה שנגרמה מהפסקת החשמל. היא הסתכלה עליי כלא מאמינה ואז פרצה בבכי קורע, ואני לא ידעתי מה לעשות ורק התחלתי לבכות איתה.

ואז הגיעה אליי תמונה מהוואטסאפ של המחנכת שלה, והיא כתבה לי כך: 'לא רציתי לענות לך אתמול בלילה כי לא ידעתי אם אוכל להתחייב, אבל אתמול בלילה אפיתי לילדה שלך עוגת שכבות מיוחדת שמתאימה גם לשבועות, עם המון תותים, פרחים וסוכריות, בדיוק מהסוג שהילדים בכיתה ישתגעו עליה. מצטערת שלא אמרתי לך קודם. אשים את העוגה במקרר של חדר המורים, והיא מוזמנת לקחת אותה משם'.

הרגשתי שהמחנכת של הילדה שלי נפלה עלינו כמו נס משמיים. הראיתי את התמונה לילדה שלי. בהתחלה היא לא הבינה מה הולך ומה המשמעות של העוגה המדהימה הזו, ואז הסברתי לה שהעוגה מחכה לה במקרר של חדר המורים. הילדה המשיכה לבכות, אבל מאושר…

אתמול חזרה הילדה הביתה מאושרת ואמרה שכל התלמידות לא הפסיקו להחמיא על העוגה שאימא שלה אפתה. היא כמובן לא מיהרה לתקן אותן.

הבוקר שלחנו בעלי ואני פרחים למחנכת, שלא הייתה חייבת לנו כלום וגילתה רגישות גדולה כל כך.

אני מקווה שתמצא לנכון לפרסם את המקרה ושהוא יעשה טוב לאנשים לקראת שבת". 

שתפו

כתבות נוספות באותו נושא

בגרות

זוהי‭ ‬תקופת‭ ‬הבגרויות‭ ‬החשובה‭ ‬כלכך‭ ‬בחייו‭ ‬של‭ ‬כל‭ ‬תיכוניסט‭ ‬בישראל‭

שיטת‭ ‬הקנגרו

לפני‭ ‬35‭ ‬שנה‭ ‬עבדתי‭ ‬כרופאה‭ ‬פגיה‭ ‬בשערי‭ ‬צדק‭. ‬היינו‭ ‬דוקרים‭

אנא‭ ‬בכ"ח

דוד‭ ‬המלך‭, ‬מי‭ ‬שהניח‭ ‬את‭ ‬היסודות‭ ‬לבניין‭ ‬המקדש‭, ‬הוא‭ ‬גם‭

אבא‭ ‬בחופשת‭ ‬לידה

‮'‬מזל‭ ‬טוב‭! ‬נולד‭ ‬בן‭.‬‮'‬‭  ‬מילים‭ ‬קסומות‭ ‬שמקפלות‭ ‬בתוכם‭ ‬מסע‭ ‬ארוך‭

תקפצו‭ ‬לבקר‭!‬

במסכת‭ ‬נדרים‭ (‬מ‮'‬‭, ‬א‮'‬‭) ‬מובא‭ ‬סיפור‭ ‬הזכור‭ ‬לכולנו‭ ‬מאז‭ ‬ילדותנו‭,

Scroll to Top
גלילה למעלה