טרור

4 יהודים נרצחו בבאר שבע

המחדל: בית המשפט המחוזי בבאר שבע לא קיבל את דרישת הפרקליטות לגזור על המחבל עונש מאסר ארוך. משטרת באר שבע סרבה לשחרר למנטרל המחבל את נשקו בחזרה

צבי סוכות

צבי סוכות

עם סגירת הגיליון התקבלו הידיעות על הפיגוע הרצחני בבאר שבע.
המחבל, מוחמד אבו אלקיעאן, תושב חורה שבנגב הוא נשוי, אב ל-5 ועבד כמורה בבית ספר תיכון בנגב ונואם במסגד מטעם ארגון הטרור הרצחני דעא"ש.
נכון לסגירת הגיליון עדיין לא פורסמו שמות שלושת הנשים והנער שנרצחו. מה שכן פורסם הוא עברו של המחבל: ביוני 2015 הוא נעצר לחקירה שבמהלכה הודה בתמיכה בדאע"ש ובהשתתפות במפגשים של תומכי הארגון. כמו כן, הודה כי תכנן לצאת ביולי 2015 לסוריה כדי להצטרף לדאע"ש, במסווה של יציאה לעומרה בסעודיה. ביוני 2015 הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגדו, בינואר 2016 בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר 4 שנות מאסר על אבו-אלקיעאן באשמת ניסיונו להצטרף לדאע"ש ואף להטיף לתמיכה בארגון הטרור הרצחני. מכתב האישום עולה כי אלקיעאן שימש לעיתים קרובות כנואם מטעם דאע"ש במסגד בחורה, ואף לקח חלק במפגשים סודיים שנערכו במקומות מסתור. עוד נכתב כי אלקיעאן שימש באותם מפגשים כ"מורה רוחני", שהעביר תכנים הקשורים לארגון הטרור..
בגזר הדין צוין כי "במסגרת הסדר טיעון ביטחון נידון הנאשם ל-4 שנות מאסר בפועל ו-12 חודשי מאסר על תנאי". עוד צוין כי "הנאשם הורשע בעבירות של קשירת קשר לפשע, ניסיון לפעילות בהתאחדות בלתי מותרת, השתתפות באסיפה של התאחדות בלתי מותרת, ניסיון ליציאה שלא כדין ופעולות מטעם התאחדות בלתי מותרת או כנציגה.
יחד עם זאת שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע יואל עדן לא מצא לנכון להחמיר בעונשו של המחבל.
"הנאשם מורה במקצועו, מוערך ומכובד בקהילתו, נשוי ואב ל-5 ילדים ועד לביצוע העבירות (התגייסות לדעא"ש צ.ס) ניכר כי ניהל אורח חיים נורמטיבי.
הנאשם נטל אחריות מלאה על מעשיו, הודה בכתב האישום המתוקן, הביע חרטה על מעשיו ואמר שהוא יודע שטעה ולא יחזור על כך.
"לאור האמור…. על הענישה להיות ברף הנמוך של מתחם העונש ההולם"
סקנדל נוסף התרחש בתחנת המשטרה עת התבקש האזרח שירה במחבל להשאיר את נשקו בתחנה לצורך בדיקה בליסטית. האזרח שתמונתו פורסמה ברשתות וחשש לחייו דרש מהמשטרה כי ילוו אותו לביתו או יחזירו לו את הנשק כדי לשמור על בטחונו. במשטרה סרבו והאזרח תושב הר חברון סירב לעזוב את התחנה ללא הנשק ובמשטרה איימו לעכב אותו כחשוד בשל סירובו לעזוב את התחנה.
עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שמסייע לתושב דרש מהמשטרה להשיב לאזרח את נשקו "‏המשטרה מסרבת להחזיר ליורה אשר נטרל את המחבל את נשקו האישי, חרף דרישתו והחשש שלו לאור העובדה שתמונתו מתנוססת בכל מקום, ואף מקום מגוריו פורסם. המשטרה התנהלה באופן לא מכבד, בכך שהפטירה אותו בכך שהוא יכול לשכור חברת אבטחה פרטית, היחס המחפיר שהוא זכה רק מחזק את הקושי מחוסר ההרתעה שהמשטרה מייצרת. הדברים חמורים", מסר קידר.
לאחר לחץ ציבורי נרחב בכלל הרשתות החברתיות הנחה מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי לפתוח את מעבדות הנשק במיוחד כבר בלילה כדי לבצע את הבדיקה במהירות ולהשיב את הנשק ליורים.

עוד במדור זה

איומים ברצח על חבר הכנסת צבי סוכות

איומים ברצח על חבר הכנסת צבי סוכות

ארגון טרור לבנוני המזדהה בשם "כוחות הגליל" (קואת אל-ג'ליל) פרסם…
"אנחנו דואגים שהחקלאים לא יישארו לבד"

"אנחנו דואגים שהחקלאים לא יישארו לבד"

שבת כי תישא. "בשעה שתיים לפנות בוקר התקבל דיווח במוקד…
״זה לא כל כך פשוט להיות כאן ילד״

״זה לא כל כך פשוט להיות כאן ילד״

הפיגועים המזעזעים שאירעו בשבת האחרונה בירושלים הזכירו לרבים תקופות קשות…
צינור החמצן של ארגוני הטרור

צינור החמצן של ארגוני הטרור

המלחמה כנגד העברת הכספים של האיחוד האירופי לרשות הפלשתינית ולמחבלים…
40 אירועי שוד בשנה

40 אירועי שוד בשנה

הילדים נשארו לבד ברכב כשאחד הערבים נכנס לתוכו, הם מספרים…
3 צעדים פשוטים למיגור הנשק הלא חוקי

3 צעדים פשוטים למיגור הנשק הלא חוקי

חוק העונשין, שבבסיסו ובהגיונו עדיין עומד פקודת החוק הפלילי הבריטי…
מה עושים עם גל הטרור?

מה עושים עם גל הטרור?

ד״ר שמואל יעקובסון עם הטרור מדברים בערבית אי אפשר לנצח…
איך עוצרים את טרור האבנים

איך עוצרים את טרור האבנים

זה אמור היה להיות יום כיף עם אמא לקראת בת…
Scroll to Top
גלילה למעלה