גליון 511

שליפות

אור אלון

מאת:ברל'ה קרומבי

ההרצאה הראשונה הייתה בדירת רווקים קטנה בגב”ש. היה מפוצץ. הקהל היה פשוט נפלא. צחקו. בכו. התרגשו. יום אחר כך, כבר קיבלנו הזמנה להרצאה בירושלים, ומשם זה התגלגל

ההרצאה הראשונה הייתה בדירת רווקים קטנה בגב”ש. היה מפוצץ. הקהל היה פשוט נפלא. צחקו. בכו. התרגשו. יום אחר כך, כבר קיבלנו הזמנה להרצאה בירושלים, ומשם זה התגלגל

מחבר הספר “ללכת עד החופה”

אבא
חיים. איש חכם ומדהים. החבר הכי טוב שלי. מדברים בערך כמעט כל יום. תמיד אופטימי ויודע ליהנות מהחיים. בשנים האחרונות, כשמגיעה השעה 12:00 הוא עוצר את השיחה ועובר לשיעור בדף היומי. לא פספס אפילו יום אחד מרגע שהתחיל. טוען שאני התיקון שלו. לאורך הילדות שלי הנחיל לי שני עקרונות שמנחים אותי עד היום בחיים ובבחירת החברים שלי: טוב לב ויושר.
אמא
אירית. אישה כשרונית וכריזמטית. מטפלת בחסד. לאורך כל הילדות שלי טיפחה את הצד היצירתי שבי, ועודדה אותי ללכת אחרי החלומות שלי. בזכותה זכיתי ללמוד כתיבה, לצייר קומיקס ולנגן על מספר כלי נגינה. היום המטפלת בקול הטובה בארץ. ראיתי אותה מחוללת ניסים באנשים. אדם שכולו נתינה.
עיר הולדתך
טכנית נולדתי בחולון, אבל גדלתי בכוכב יאיר. כל חברי הילדות שלי משם, וזה המקום שאני מגדיר כבית.
החצי השני
ציפי חוטובלי, שגרירת ישראל בלונדון וסגנית שר החוץ לשעבר. זכיתי להיות נשוי לאישה שהיא לא רק אהבת חיי אלא אדם מעורר השראה. החיים איתה ולצידה לא מפסיקים לרתק ולהדהים אותי. היא שילוב נדיר של יופי פנימי וחיצוני, טוב לב ויושר עם עמידה נחרצת ועיקשת על עקרונות. כל יום לומד ממנה להיות אדם טוב יותר, ויש לי עוד דרך ארוכה. יש בה אצילות וטוהר נדירים, שקשה במיוחד למצוא במקומות בהם היא כיהנה. כל פעם מחדש אני צוחק כשאנשים מתפלאים על הפער שבין הדמות הציבורית שהם מכירים, לבין האישה הנעימה, הכנה והחברותית שהם פוגשים במציאות. אני זוכר כמה זה הפתיע אותי. אחד הדברים שגרמו לי לאהוב אותה. ועוד דבר: עד היום, כשאני צופה בה מתראיינת, אני מתמלא בהשתאות ובגאווה.
רווקות מאוחרת
הייתי שם. לא מומלץ.
פועל ככל יכולתי כדי שאף אחד לא יגיע לשם, ושמי שכבר נמצא שם – יגיע לזוגיות טובה הכי מהר שאפשר.
• • •
הרצאות זוגיות
פנו לאשתי וביקשו ממנה שתעביר הרצאה על התובנות שלה מהרווקות המאוחרת ואיך להגיע לחתונה. היא ענתה שאין לה כל כך מה להגיד, אבל לבעלה יש כמה תובנות מעניינות. אז החלטנו לעשות הרצאה זוגית חד פעמית. ההרצאה הראשונה הייתה בדירת רווקים קטנה בגב”ש. היה מפוצץ. הקהל היה פשוט נפלא. צחקו. בכו. התרגשו. יום אחר כך, כבר קיבלנו הזמנה להרצאה בירושלים, ומשם זה התגלגל.
במשך 4-5 שנים, השתדלנו לפחות פעם בחודש לערוך הרצאה, והכל בהתנדבות מלאה. זה תפס בערך כל הזמן הפנוי שלנו יחד, אז היינו צוחקים שכל דייט שלנו הוא עם קהל של 200 איש. וכשהיו שואלים אותי כמה אני מרוויח להרצאה, הייתי עונה, שזה עולה לי 150 שקל. לבייביסיטר.
ללכת עד החופה
אחרי שהספר הצליח, לא הפסיקו לפנות אלי בבקשה לייעוץ. הבנתי שיש צורך גדול להעמקה ולליווי אישי בתהליך. אז בשניה שנחתנו בלונדון, הקמתי אולפן ביתי קטן וצילמתי תוכנית מלאה עם כל המידע והכלים שצריך להכיר כדי למצוא זוגיות.
את תוכנית הליווי ‘ללכת על כל החופה’ השקתי לפני פחות מחצי שנה, וכבר מעל 50 בוגרים וחתן אחד. בקרוב מאוד (לקראת סוף יולי) פותח מחזור חדש.
חוגגים הצלחות
מעל 60 זוגות עדכנו אותנו שנישאו בעקבות ההרצאה או הספר. בימים אלו ממש מתכוננים לחתונה הראשונה של בוגר הקורס. סיפור מדהים! הגיע לתוכנית מבולבל מאוד. בשבוע השלישי, בעקבות תרגילים וליווי אישי צמוד, פגש את בת זוגו. תוך חודש וחצי התארסו.
סיפור נוסף: הגיעה אלי מישהי מאורסת, נישואים שניים. מבועתת. בשיחה של חצי שעה הצלחנו לפרק את הפחדים שלה ולגרום לה לצלוח את החתונה. שנה אחר כך עדכנה אותי שכל הפחדים שניהלו אותה נעלמו כמה שבועות אחרי החתונה, ושהיא מאושרת.
החזון
החלום שלי הוא ש-1,000 רווקים בשנה יעברו את התוכנית שלי ויגיעו לזוגיות.
• • •

הביצה הירושלמית
מקום נעים וחמים. זהירות: ממכר!
תל אביב
מקום לברוח אליו עם אשתי. אף אחד לא מכיר אותה שם.
לונדון
מזג האוויר נורא. הרבה אנשים טובים. הבנות דוברות אנגלית שוטפת. והכי חשוב- גורם להעריך את הארץ שלנו ברמה אחרת.
אור אלון
משתדל לעשות טוב.

השאלון

שיר שגרם לך לבכות?

בין קודש לחול של שולי רנד ואמיר דדון. הייתי שומע אותו בלופ בדרך לעבודה ומרגיש שהנפש שלי מתפללת. ניגון חסידי של שני זמרי נשמה עם כאב אחד עצום שכל אדם מאמין חווה לפחות פעם בחיים. הקול הסדוק של רנד חודר דרך כל סדק בחומות הנפש.

נותנים לך יומיים לבזבז, מה אתה עושה איתם?
קופץ לצימר בארץ בראשית. כותב. מנגן. מתבודד.
 
 אתה מקבל כרטיס פתוח לכל העולם, לאיזה יעד אתה טס?
נפאל. עד היום היא מהלכת עלי קסם.
 
אחרי איזה דף פייסבוק / אושיית רשת אתה עוקב?
התוכניסטים. הדף הטוב ביותר ברשת ליוצרי תוכן.
 
קובע עיתים לתורה?
לא מספיק. צריך ללמוד מאב

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה