צבי סוכות

האמונה ניצחה

צבי סוכות

צבי סוכות

עורך גילוי דעת

צבי סוכות

צבי סוכות

עורך גילוי דעת

עורך גילוי דעת

01
ראש הממשלה האחרון לא היה סתם איש שמאל. לפני מספר שבועות הוא בחר לחתן את בנו בליל שבת קודש, ללא רב כמובן, עם כל הסמליות של ראש ממשלת ישראל. ביום הבחירות, בשונה מהמתמודדים לתפקיד במהלך השנים, בחר ללכת לקברו של אביו טומי ולא לכותל המערבי.
זה סמל.
"זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו".
פתח יו"ר המפלגה השלישית בגודלה בישראל בצלאל סמוטריץ' את נאומו במוצאי הבחירות. באולמי האווניו הסמוכים לנתב"ג נמצאים חברי הכנסת, צוות הקמפיין, אנשי השטח, הרכזים והמתנדבים הרבים שנתנו את כל כולם במלחמה הזו. מגיע להם בהחלט לחגוג.
אני לא מתיימר להיות אובייקטיבי. אבל כשהשירים שהרקידו באירוע היו שירי קודש, וכשבצלאל סמוטריץ' עלה לבמה כמנהיג המפלגה השלישית בגדלה בישראל והודה לקב"ה בלי אולי ובלי בערך, עם הבטחה שנשתדל לעשות רצונו, הייתה הרגשה שמשהו חדש קורה בעולם.
נהוג במטות המפלגות שרק יו"ר המפלגה מדבר בכנס סיום הבחירות. אבל פה, אחרי ההרפתקאות שעבר המחנה הלאומי בשנים האחרונות, אחרי בצלאל דיבר ראש ישיבת רמת גן, הרב יהושע שפירא, מרבני המפלגה.
גם זה סמל.
02
את יום הבחירות עצמו העברתי יחד עם אלפי פעילי מטה v22 שזכיתי ליצור יחד עם חברי יוסי דגן, ראש מועצת שומרון. עברנו מדלת לדלת, פגשנו משפחות קשות יום. יהודי שפותח את הדלת רק לחצי, כשהבית כולו חשוך ומלא עשן סיגריות, שותף יחד עמנו בתקווה להחלפת הממשלה, ועיניו בורקות כשאנחנו מספרים שבאנו מהשומרון לקרוא להם להצביע.
את השעות האחרונות העברנו בעיר לוד וכך בסיומו של יום ישבנו לראות את תוצאות המדגמים בבית הוריו של ראש העיר, יאיר רביבו. אחיו אליהו שממוקם במקום ה-19 ברשימת הליכוד הגיע גם הוא ואיתו בכיר הליכוד, חבר הכנסת ישראל כ"ץ.
והיה שם רגע של משק כנפי ההיסטוריה: מיד בסיום שידור המדגמים התאספה משפחת רביבו המורחבת עם צוותי ראש העיר וחבר הכנסת לעתיד, לאמירת "נשמת כל חי" מכל הלב ובכוונה. הנוכחים, עם כיפות ובלי, הצטרפו כולם מכל הלב להודאה לקב"ה. "נשמת בדבקות גדולה".
והסיפור ההיסטורי הזה קורה מול העיניים שלנו. היינו כחולמים.
במדינת ישראל 2022, כ-100 שנה אחרי שחלק ממייסדיה הבולטים של המדינה חשבו כי המאמינים בעוד כמה דורות יהיו במוזיאון, ישבו בערב אחד נציגי מפלגת השלטון ואמרו "נשמת כל חי" מיד עם שידור בשורת הניצחון.
03
נכון לכתיבת שורות אלו משיח עוד לא הגיע רוכב על חמור. הניצחון בקלפי נותן לנו את היכולת לממש בצורה משמעותית הרבה דברים ולהעלות עוד קומה את עם ישראל בדרך לגאולה השלמה אבל לא לעשות כל מה שהיינו רוצים.
מדינת ישראל היא פלא עצום ופסיפס של אנשים המרכיבים אותה יחד, וכמו יהודים טובים לא מסכימים על כל דבר. זו גם המדינה המאוימת ביותר בעולם, ובתנאים הללו החלומות שנוכל לממש יהיו רק בזהירות ובאחריות המתבקשת.
ולא בדיעבד. כך היא גאולתן של ישראל לכתחילה.
הממשלה הקרובה תהיה בע"ה טובה יותר לכל עם ישראל. ממש כולם. הקינות והפחדים ששוררים באולפנים היום, יעלמו בעוד ארבע שנים ונוכל לקנות את אמונם של אנשים רבים למהלכים משמעותיים יותר.
מעבר להכרות האישית שלי עם האנשים, אני כל כך בטוח בגלל מבחן מנהיגות פשוט – רמטכ"לים לשעבר התפללו בשבוע שעבר למעבר אחוז חסימה של תומכי טרור מושבעים כדי להישאר על הכיסא עוד קצת.
אני מספיק זקן לזכור איך בצלאל סמוטריץ' לא הסכים לפני שנה וחצי בשום תנאי להיכנס לממשלה עם רע"מ למרות לחצים אדירים מבית ומחוץ והליכה למדבר האופוזיציה.
ברית המאמינים ניצחה.

עוד במדור זה

מבצע צפון השומרון תחילה

מבצע צפון השומרון תחילה

בשבוע האחרון ביקרתי ביישוב אבני חפץ שבצפון מערב השומרון. היישוב…
לא טור פרידה

לא טור פרידה

01לפני שש שנים עזבתי את הישיבה לטובת החיים הציבוריים. זה…
זה דור לגאולה

זה דור לגאולה

הגעתי עם הבנות לעליות של תנועת נחלה בשבוע שעבר. סביבנו…
בין ויכוח לגיטימי לבין קמפיין הסתה

בין ויכוח לגיטימי לבין קמפיין הסתה

01שני חריגים יהיו בטור הזה: קודם כל הוא אישי, ובשונה…
חד ושנון: עידן חדש של ראש ממשלה

חד ושנון: עידן חדש של ראש ממשלה

01יאיר לפיד הוא אדם של מילים. חייל ב"במחנה", עיתונאי, פרשן,…
החיים הם לא כדורגל

החיים הם לא כדורגל

01חיי אף אחד לא ישתנו אם הכדור ייכנס לשער של…
"הארץ" השתמשו בי לנגח את צה"ל

"הארץ" השתמשו בי לנגח את צה"ל

01בתחילת השבוע הופנה מסע הציד העונתי כלפי מפקדי החטיבות ביהודה…
מצעד הענווה

מצעד הענווה

01שני מצעדים התקיימו בירושלים בתוך שלושה ימים. אחד אחרי השני…
עובדה – סכנה לדמוקרטיה

עובדה – סכנה לדמוקרטיה

גיל 16, שבת של בלגאן בחברון – תפילת ליל שבת…
הקרב על הדגל

הקרב על הדגל

גורמי השמאל בישראל מצאו להם עניין חדש בשבוע האחרון –…
ואם כהנא צדק

ואם כהנא צדק

בשבוע שעבר פרסם חבר הכנסת מתן כהנא, פוסט ברשת הפייסבוק…
כשהזיכרון הפך לתוכנית עבודה

כשהזיכרון הפך לתוכנית עבודה

סביר להניח שבעוד תקופה אף אחד לא יזכור את השם…
כשאנחנו מנשימים את הטרור

כשאנחנו מנשימים את הטרור

01בשבוע שעבר פינה מסוק צה"ל את אחד מהמחבלים הפצועים בג'נין.…
Scroll to Top
גלילה למעלה