יעלי אליה מדי

נמר החיים

יעלי אליה מדי

יעלי אליה מדי

במהירות הבזק טיפס האיש על העץ כולו מפוחד ואמר לעצמו, איזה טיפש אני, אילו רק הייתי ממשיך להיות מרוצה ממה שיש לי ונהנה מכל הטוב שנקרה בדרכי, למה הייתי צריך להכניס לעצמי את המחשבה הרעה על הנמר? 

עובר אורח מותש וצמא הלך בדרך. הלוואי והייתי יכול להסתתר קצת מהחום הנורא, חשב לעצמו. מיד ראה עץ גדול וצלו מרובה וישב תחתיו לנוח. כל כך חם, חשב, אילו היו לי פה מים להרוות את צימאוני. מיד שמע פכפוך מים וראה מעין לידו. הרווה את צימאונו. אוכל היה משקיט את רעבוני, מיד שם לב שבנחל דגים טובים למאכל וזיק של אש בוערת נותר באזור, וליד המעיין שני עצי תאנה עם פירות בשלים. צלה את הדג על האש ואכל גם מהתאנים לשובע.
נשען האיש בהנאה על העץ וחש עייף, אם רק היה פה איזה מצע נעים לישון עליו. מיד שם לב לתלולית של אדמה רכה ונעימה, הוא פרס עליה את מעילו וישן שינה ערבה. לאחר ששקעה השמש והחלה חשכה מסביב, חושך החל לעטוף את היער ומחשבה של פחד חלפה בראשו – מה אם מתוך החשיכה יבוא נמר ויטרוף אותי? בא ברגע הופיע נמר.
במהירות הבזק טיפס האיש על העץ כולו מפוחד ואמר לעצמו, איזה טיפש אני, אילו רק הייתי ממשיך להיות מרוצה ממה שיש לי ונהנה מכל הטוב שנקרה בדרכי, למה הייתי צריך להכניס לעצמי את המחשבה הרעה על הנמר? בעודו העל העץ מפוחד החל להתפלל ולהודות על כל הטובות שהיו לו באותו היום , בעודו מודה ומצטער, באותו זמן הנמר נעלם והלך לדרכו.
כמה פעמים בחיינו אנחנו מקבלים בדיוק את מה שאנחנו מבקשים, רוצים צריכים, ואנחנו מקבלים זאת כמובן מאליו ושוכחים להודות ולהתפעל מהטובות והניסים שמתרחשים בחיינו, ורק כשמגיע איזה מכשול בדרך או נמר, אנחנו שמים לב וזוכרים להודות, לגרש את הפחד ולבטוח בטוב שיגיע אלינו. בדיוק בגלל זה אני אוהבת את חג הסוכות. בואו נודה על האמת, אני לא נהנית מכל הלוגיסטיקה סביב בניית הסוכה, בטח לא אהבתי כל חיי כשגרנו בבניינים עם קומות לסחוב את האוכל עד הסוכה, מעולם לא היה לי כיף לאכול בסוכה כשקר מידי או חם, מה רע לי בבית בפינת האוכל כשהכל נגיש ונוח… אבל, מצוות הישיבה בסוכה מזכירה לי להודות על המובן מאליו, על בית הקבע הנוח והנעים שלנו, על כל המתנות והניסים שהופכים לנו את החיים לקלים ונוחים, יש גם שסוברים כי הרעיון של בניית הסוכה היא הבעת אמונה בא-ל, אנחנו מתבקשים לעזוב את הבית הבטוח ולהתגורר בחוץ, דווקא בעונת המעבר ולשים את מבטחנו בה’.
חשוב שנזכור שכל עץ תאנה או מעין שאנחנו נתקלים בהם בדרך בדיוק כשאנחנו רעבים או צמאים, ובכלל כל צעד ושעל בחיינו, יד ה’ מכוונת אותנו אליו והלוואי ונאמין באמונה שלימה ללא פחד שה’ אבינו שבשמים שומר עלינו ומנחה את דרכינו.
שנשב בסוכה בשמחה!

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה