יהדות עכשיו

התפלק למשטרה

זהו סיפורו של יונתן פולק. אדם אחד שמצליח בצורה שיטתית להתחמק מעונש על אין ספור עברות אותן ביצע לכאורה ואשר כלפיהן הוגשו כנגדו תלונות מגובות בראיות. לעיתים נדמה כי פולק ממש מתחנן לשבת בכלא הישראלי, תחנונים שנופלים על אוזניים עצלות בפרקליטות ובמשטרה

צבי סוכות

צבי סוכות

צבי סוכות

צבי סוכות

עוד יום שישי בכפר קדום שבשומרון. צעירים מקומיים מיידים אבנים על לוחמי צה"ל, מבעירים עשרות צמיגים כדי למרר את חיי תושבי הישוב קדומים הסמוך ומנסים להתפרע כמה שיותר קרוב לישוב היהודי. בין ההמונים מהלך אחד, ישראלי ויהודי, הוא לובש תמיד שחור, אורח קבוע בכפר ועל גבו צמיג בדרך למדורה. פולק בן ה-40 הוא שותף פעיל באירועים רבים בהם מתקיימת אלימות כלפי חיילי צה"ל. יחד עם אחרים הוא מנהל את ארגון "הוועדה לתיאום המאבק העממי" וממייסדי ארגון אנרכיסטים נגד הגדר. ארגון ״עד כאן״ שמבצע מעקב אחר פעילי שמאל ואנרכיסטים המסכנים את ביטחון ישראל ניהל מעקב ארוך מול יהונתן פולק. בעד כאן הכינו ראיות מסודרות עבור המשטרה וכל שנותר למשטרת ישראל הוא לזמן את פולק לחקירה ואחרי אימות הראיות להגיש כנגדו כתב אישום.
לא פחות מ-12 תלונות הגיש הארגון כנגד יונתן פולק בין השנים 2015–2017. הגישו וציפו לפעולה נחרצת של משטרת ישראל. הם הרי עשו בשבילם כבר את כל העבודה ולמשטרה נותר רק לקצור את הפירות. לתדהמת אנשי הארגון, למרות הראיות הברורות אותן הגישו למשטרה, פולק לא נאשם באף אירוע.
בצר להם פנו אנשי הארגון לאפיק מיוחד ונדיר בדין הפלילי.

ניהול קובלנה פלילית
קובלנה פלילית הוא הליך נדיר בו במקום שהמדינה תגיש בעצמה כתב אישום מגובה בראיות נגד עבריין, עושים זאת אזרחים טובי לב. הם אוספים בעצמם את חומר הראיות ומגישים לבית המשפט שם נקרא העבריין לדיון ועליו להתמודד מול הראיות שנאספו בעניינו. בארגון הגישו קובלנות נגד פעילים בתנועת "אנרכיסטים נגד גדרות", שפולק נמנה על שורותיה.

על פי עד כאן במסגרת שנות פעילותו של פולק במסגרת "אנרכיסטים נגד גדרות" כפעיל משמעותי ודומיננטי, לקח פולק חלק בהתפרעויות אלימות בכפרים קדום, נבי סאלח, נעלין ובלעין. הקובלנה אותה הם ניהלו כללה 12 אישומים כנגד פולק לבדו, בנוסף לאישומים נוספים כנגד שניים מחבריו. בכל הנוגע לפולק מוקדה הקובלנה באירועים אלו. כאן כבר היו בטוחים בארגון כי יעשה הצדק וכי בתי המשפט לא יוכלו להתעלם מחומר ראיות ברור כל כך.
אלא שפולק בחר לעשות לארגון את החיים קלים עוד יותר.
פולק סירב לשתף פעולה עם ביהמ"ש והודיע כי הוא אינו מכיר בסמכות בית המשפט הישראלי לשפוט מקרים שהתרחשו ביו"ש. בית המשפט התחנן לשחרר אותו אבל פולק לא היה מוכן לחתום על תנאי השחרור בשל אי ההכרה בסמכותו של בית המשפט. בהתאם לכך, הוא נעצר וישב במאסר במשך כחודש וחצי. או אז חבריו מארגוני שמאל אחרים פנו אל המשנה ליועמ"ש דאז, עו"ד נורית ליטמן, אשר עיכבה את הליכי הקובלנה בנימוק כי המדינה היא זו שצריכה להגיש את כתב האישום נגד פולק ולא ארגון פרטי.
״האחריות לנקוט הליכים פליליים בגין פעולות אלימות נגד כוחות צה"ל ומג"ב, היא של רשויות המדינה. המדינה היא האחראית להגן על מי שפועלים מטעמה ומחובתה לעשות כן", כתבה. "האינטרס הציבורי הוא שרשויות המדינה הן שיאכפו את החוק במקרים אלה, תוך שקילת מכלול השיקולים הרלוונטיים, וכי האכיפה לא תהיה בידי הצדדים למחלוקת הפוליטית העומדת ביסוד המחאה״, כך ליטמן.
פולק, שסירב כל העת להכיר בכלל בזכותו של בית המשפט הישראלי לדון בעניינו שוחרר ללא תנאי בעקבות חוות הדעת של המשנה ליועמ"ש.
יתכן שהיה זה הרעש הציבורי שהתעורר, אבל בפרקליטות נזכרו סוף סוף להגיש נגד פולק כתב אישום. רק על חלק מהעבירות אמנם אבל סוף סוף הליך משפטי אמיתי. פולק הורשע ונענש בחודש מאסר שקוזז עם החודש אותו ישב במעצר בשל סירובו להכיר בסמכות בית המשפט.
כך, בסופם של הדיונים בבית המשפט ואחרי שכבר הורשע, פולק לא ריצה אפילו דקת מאסר בתיק.
אבל זו רק ההתחלה: הכפר קדום שסמוך לישוב קדומים הוא מוקד להפרות סדר קבועות במשך שנים ארוכות. מידי יום שישי יוצאים צעירים מהכפר במטרה להתפרע ולהתעמת עם חיילי צה"ל.
פולק ידידנו גם הוא נוהג לבלות יחד עם צעירי הכפר במקום. כך ביום 06.12.19 תועד פולק כשהוא מגלגל צמיג בהפגנה. הפגנה בה נזרקו עשרות אבנים לעבר חיילי צה"ל והוצתו צמיגים.
בתאריך 06.01.2020 הוגשה תלונה במשטרת תל אביב, על האירוע הזה ועל אירוע נוסף בגין אירוע מיום 24.05.19, שכלל פעילות של פולק בכפר קדום. התלונה כללה בין היתר עבירה של יידוי אבנים ותקיפת חייל.

קדום 2
אם זה לא הספיק, ביום 23.02.2020 הוגשה תלונה נוספת, בתחנת משטרת אריאל, בגין השתתפות בהתפרעות – פעילות של פולק בכפר קדום באירוע שהתרחש בתאריך 21.02.2020.
התלונות על קדום המשיכו להיערם, גם הראיות, אבל פולק ממשיך כרגיל. תלונה נוספת הגיש הארגון ביום 31.05.21 לגבי אירוע שהתרחש ביום 28.05.21. במסגרת אירוע זה תועד פולק שותף להתפרעות אלימה בכפר קדום. בהתפרעות נראו עשרות מתפרעים שורפים צמיגים, זורקים אבנים ומיידים אבנים, בין היתר באמצעות קלעי דוד כנגד כוחות הביטחון. לטענת אנשי ״עד כאן״ פולק נצפה סוחב צמיגי רכבים לצורך הבערתם במסגרת ההתפרעות.

פולק מגלגל צמיג בקדום

עוד ועוד תלונות הוגשו כנגד פולק במשטרה. סמוך לכפר צוריף שבגוש עציון, יחד עם שני ישראלים נוספים התעמתו לטענת '״עד כאן״ עם שוטרי מג"ב וכן הפריעו לביצוע תפקידם תוך שהם חוצצים בגופם בין השוטרים לבין פורעים ערבים. גם את ההתפרעויות בשכונת שמעון הצדיק פולק לא זנח. אנשי עד כאן הגישו נגדו תלונה על תקיפת שוטרים וכן חסימת המעבר לחבר הכנסת סמוטריץ׳. הריטואל קבוע. אנשי הארגון אוספים במאמץ רב ראיות מפלילות, מעבירים אותן למשטרה אבל פולק ממשיך בשלו כל העת.
אירוע חמור נוסף התרחש בכפר תורמוס עייא. בתאריך 17.10.19 התפרעות אלימה של מאות ערבים בכפר שבבנימין, שבמשך שעות יידו אבנים על כוחות הביטחון. בתיעוד שהופץ ממהלך האירועים נראה ג׳יפ מג״ב שנקלע לתוך המון, נחסם ומותקף באבנים ובעיטות. יונתן פולק נצפה בקדמת חוסמי הג׳יפ וצועק קריאות יחד עם ההמון. במקביל מגיעים ערבים אשר מיידים אבנים ותוקפים את הג׳יפ.
בסדר. תגידו, האיש סחב קצת צמיגים פה ושם, הוא לא באמת חלק ממאבק אלים במדינה. אלא שלפולק היה חשוב מאוד להבהיר לכולם את עמדתו. את הבמה העניק עיתון ״הארץ״ ופולק פרסם מאמר שסופו היה:
"כדי לתרום לשינוי, על יהודים לוותר מרצון על השאיפה להנהיג את המאבק ולהובילו, ותחת זאת לתמוך במאבקם של הפלסטינים, לא בלב אלא בפועל. כן, עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק; למרות המחיר, עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה. עלינו לצעוד בעקבותיהם".
מכתבים נשלחו ליועמ"ש בעניין הסתה חמורה לטרור וקריאה למרי אזרחי מצידו של פולק. כמו כן הוגשו תלונות במשטרה על ידי ראש מועצת שומרון יוסי דגן ויאיר גרשון זיסווין.
כל אלו, בגין עבירות פרסום קריאה לעשיית מעשה אלימות, שבח, אהדה, עידוד למעשה אלימות, תמיכה והזדהות וכן הסתה לאי ציות. פולק נחקר על כך, אך שוחרר ללא כלום. בשל פעילותו הענפה זכה יונתן פולק בפרס לייבוביץ' מטעם תנועת יש דין.
בטקס המיוחד לקבלת הפרס חזר פולק ביום 27.06.2021 על הדברים אותם כתב בעיתון הארץ
"…אני רוצה להציע מודל אחר – של הדחייה של הישראליות במובן הפוליטי שלה, לא של שמאל ישראלי אלא של שמאל אנטי-ישראלי… כדי להצטרף באמת למאבק להפלת האפרטהייד הישראלי, מעט המתנחלים היהודים שמעוניינים בכך, יהיו חייבים לצאת נגד מהות המשטר הקולוניאליסטי, לא נגד סימפטום כזה או אחר שלו. אנחנו חייבים לחפש ולמצוא את דרכנו אל תוך תנועת השחרור הפלסטינית מתוך ההבנה שעל יהודים להיות במיעוט ושרק כך, תוך כדי ייצוג והכרת המציאות והפיכה מכוונת של מאזן הכוחות ניתן לפעול לשחרור ולשוויון אמיתיים… כדי להצטרף באמת למאבק למיטוט האפרטהייד הישראלי יהיה על המיעוט שלנו, המתנחלים היהודים, שמעוניינים להצטרף למאבק הפלסטיני, לוותר על השאיפה לצבוע את המאבק בצבעים שהם נוחים לחברה הישראלית ולהחליף אותה, את השאיפה הזאת, בהצטרפות אמיתית, בפועל, למאבק השחרור של הפלסטינים תחת הנהגתם".
לבסוף, חזר פולק על דבריו מעיתון הארץ, כאשר הקשר הדברים, כהמשך לדבריו לעיל, מבהיר היטב את משמעותם ותוך התרברבות כי המשטרה הסתפקה בלחקור אותו בלבד:
"על האמירה הזאת, שאני תכף אחזור אליה, על האמירה הזאת בדיוק נחקרתי במשטרה אחרי שהשתחררתי מהכלא בפעם הקודמת, אבל מה שנדרש מאיתנו הוא לחצות את הקווים ולצעוד לצידם של ילדי האבנים ובקבוקי התבערה נגד הדיכוי וחוסר הצדק בין אם בביתא, בבאב אל עמוד, או כמה קילומטרים מפה ביפו כשהמשטרה והמתנחלים משתוללים שם".

יונתן פולק (מוקף באדום) באירוע תורמוס עייא

יונתן פולק (מוקף באדום) באירוע תורמוס עייא

פולק לצד רעולי פנים

פולק לצד רעולי פנים

גלעד אך, מנכ״ל ארגון ״עד כאן״

מה שנדרש מאיתנו הוא לחצות את הקווים ולצעוד לצידם של ילדי האבנים ובקבוקי התבערה נגד הדיכוי וחוסר הצדק בין אם בביתא, בבאב אל עמוד, או כמה קילומטרים מפה ביפו כשהמשטרה והמתנחלים משתוללים שם

התפרעויות בביתא
מאז קם הישוב אביתר מתפרעים תושבי הכפר הסמוך, ביתא, כמעט ללא הפסקה סביב הישוב. משמרות התפרעות, גיוס אוכל ואנשים, משכורות למתפרעים ועשרת אלפי צמיגים שעלו באש הם רק ההתחלה של ההתפרעויות האלימות שם. תשעה ערבים נהרגו בהתפרעויות, אלפים נפצעו ומאות נעצרו. גם ידידנו יונתן פולק מסתבר לא יכול היה להפסיד הזדמנות לקחת חלק.
ביום 30 לינואר, 2022, פורסם ברשת הטוויטר, על ידי פעיל הימין עקיבא סיימון, תיעוד של יהונתן פולק הנ"ל כשהוא סוחב צמיגים שנועדו להבערתם במגמה למנוע ולשבש את הקמת היישוב אביתר.
בהמשך השרשור ציין סיימון כי במהלך ההפגנות הותקפו חיילי צה"ל ונרגמו באבנים על ידי המון פלסטיני, וזאת כאשר הם מקבלים סיוע מאת פולק וחבריו שהגיעו למקום. כתוצאה מכך לדברי סיימון – נאלצו הלוחמים לסגת ורכוש צה"לי בעל אופי לחימתי נפל בשטח לידי ההמון הפלסטיני.
ההפגנות בכפר ביתא מוכרות בהיותן מפעל ייחודי לייצור זיהום אוויר חריג בהיקפו ובכמותו באופן שמסכן חיים של ממש על ידי שריפה של עשרות ומאות צמיגים ויצירת מסך עשן אשר נועדה להקשות על קיומה של התיישבות סבירה באזור. על פי החשד והתיעוד, גם בטרור הסביבתי הזה נטל פולק חלק פעיל.
כמו כן לידי ארגון עד כאן הגיעו מספר עדויות נוספות שמתארות את השתתפותו של פולק בהפגנות השונות בכפר ביתא, ומתעדות את השתתפותו בהפגנות אלימות שנערכו בחודשים שונים במהלך שנת 2021.
בעקבות מכלול העדויות והראיות שנצטברו בארגון עד כאן, הוגשה כנגד פולק תלונה נוספת במשטרת ישראל ביום 09.02.2022.
בתמונה (העליונה) ניתן לראות את פולק, עומד בסמוך לחיילים שנדרשו לבצע שימוש באמצעים נגד הפגנות (מה שככל הנראה מעיד על קיומה של אלימות במקום) בחודש אוקטובר 2021, ככל הנראה ביום ה-30 לחודש, יחד עם אנרכיסטים נוספים.
בתמונה (התחתונה) מתועד פולק ברקע התפרעויות ושריפות בכניסה לכפר ביתא, בחודש דצמבר 2021, ככל הנראה ביום ה-13 לחודש
גלעד אך, מנכ"ל ארגון "עד כאן" מסר בתגובה: "אנו מצטרפים לקריאתם של נכי צה"ל להעמיד לדין בהקדם האפשרי את האנרכיסט פולק. לא יעלה על הדעת שאדם תוקף במשך 15 שנים חיילים ואזרחים ישראלים, מנהל התאגדות בלתי חוקית ומסית את הערבים לתקיפת חיילים, ורשויות המדינה לא מסוגלות להפעיל עליו שום סמכות ולהוציא אותו משטחי יו"ש. מציאות זו יוצרת מצב של חסינות בפועל לפולק ולכלל האנרכסיטים. פולק הוא ממארגני ההתקפות האלימות המתרחשות מדי יום ושבוע כנגד חיילים ותושבים, כפי שאנשי השטח של עד כאן תיעדו פעמים רבות. אנו בארגון עד כאן נמשיך לפעול ללא לאות כדי לעצור את תקיפת חיילי צהל ע"י האנרכסיטים האנטי ישראלים".
לירן ברוך וניב קשת מפורום "נכי צה"ל למען ביטחון ישראל" מסרו עם הגשת התלונה למשטרה כי "פעילותו האלימה של פולק אינה יכולה להישאר ללא מענה. הצורך באכיפת החוק מולו הוא אינטרס ציבורי ראשון במעלה. פולק מסוכן לציבור הישראלי ולחיילי צה"ל. הגיע הזמן שממשלת ישראל תעצור אותו ותעמידו לדין ויפה שעה אחת קודם".

בתמונה זו מתועד פולק ברקע התפרעויות ושריפות בכניסה לכפר ביתא

יונתן פולק (מוקף באדום) באירוע תורמוס עייא

בתמונה זו ניתן לראות את פולק, עומד בסמוך לחיילים שנדרשו לבצע שימוש באמצעים נגד הפגנות

בתמונה זו ניתן לראות את פולק, עומד בסמוך לחיילים שנדרשו לבצע שימוש באמצעים נגד הפגנות

התפרעויות בביתא
מאז קם הישוב אביתר מתפרעים תושבי הכפר הסמוך, ביתא, כמעט ללא הפסקה סביב הישוב. משמרות התפרעות, גיוס אוכל ואנשים, משכורות למתפרעים ועשרת אלפי צמיגים שעלו באש הם רק ההתחלה של ההתפרעויות האלימות שם. תשעה ערבים נהרגו בהתפרעויות, אלפים נפצעו ומאות נעצרו. גם ידידנו יונתן פולק מסתבר לא יכול היה להפסיד הזדמנות לקחת חלק.
ביום 30 לינואר, 2022, פורסם ברשת הטוויטר, על ידי פעיל הימין עקיבא סיימון, תיעוד של יהונתן פולק הנ"ל כשהוא סוחב צמיגים שנועדו להבערתם במגמה למנוע ולשבש את הקמת היישוב אביתר.
בהמשך השרשור ציין סיימון כי במהלך ההפגנות הותקפו חיילי צה"ל ונרגמו באבנים על ידי המון פלסטיני, וזאת כאשר הם מקבלים סיוע מאת פולק וחבריו שהגיעו למקום. כתוצאה מכך לדברי סיימון – נאלצו הלוחמים לסגת ורכוש צה"לי בעל אופי לחימתי נפל בשטח לידי ההמון הפלסטיני.
ההפגנות בכפר ביתא מוכרות בהיותן מפעל ייחודי לייצור זיהום אוויר חריג בהיקפו ובכמותו באופן שמסכן חיים של ממש על ידי שריפה של עשרות ומאות צמיגים ויצירת מסך עשן אשר נועדה להקשות על קיומה של התיישבות סבירה באזור. על פי החשד והתיעוד, גם בטרור הסביבתי הזה נטל פולק חלק פעיל.
כמו כן לידי ארגון עד כאן הגיעו מספר עדויות נוספות שמתארות את השתתפותו של פולק בהפגנות השונות בכפר ביתא, ומתעדות את השתתפותו בהפגנות אלימות שנערכו בחודשים שונים במהלך שנת 2021.
בעקבות מכלול העדויות והראיות שנצטברו בארגון עד כאן, הוגשה כנגד פולק תלונה נוספת במשטרת ישראל ביום 09.02.2022.
בתמונה (העליונה) ניתן לראות את פולק, עומד בסמוך לחיילים שנדרשו לבצע שימוש באמצעים נגד הפגנות (מה שככל הנראה מעיד על קיומה של אלימות במקום) בחודש אוקטובר 2021, ככל הנראה ביום ה-30 לחודש, יחד עם אנרכיסטים נוספים.
בתמונה (התחתונה) מתועד פולק ברקע התפרעויות ושריפות בכניסה לכפר ביתא, בחודש דצמבר 2021, ככל הנראה ביום ה-13 לחודש
גלעד אך, מנכ"ל ארגון "עד כאן" מסר בתגובה: "אנו מצטרפים לקריאתם של נכי צה"ל להעמיד לדין בהקדם האפשרי את האנרכיסט פולק. לא יעלה על הדעת שאדם תוקף במשך 15 שנים חיילים ואזרחים ישראלים, מנהל התאגדות בלתי חוקית ומסית את הערבים לתקיפת חיילים, ורשויות המדינה לא מסוגלות להפעיל עליו שום סמכות ולהוציא אותו משטחי יו"ש. מציאות זו יוצרת מצב של חסינות בפועל לפולק ולכלל האנרכסיטים. פולק הוא ממארגני ההתקפות האלימות המתרחשות מדי יום ושבוע כנגד חיילים ותושבים, כפי שאנשי השטח של עד כאן תיעדו פעמים רבות. אנו בארגון עד כאן נמשיך לפעול ללא לאות כדי לעצור את תקיפת חיילי צהל ע"י האנרכסיטים האנטי ישראלים".
לירן ברוך וניב קשת מפורום "נכי צה"ל למען ביטחון ישראל" מסרו עם הגשת התלונה למשטרה כי "פעילותו האלימה של פולק אינה יכולה להישאר ללא מענה. הצורך באכיפת החוק מולו הוא אינטרס ציבורי ראשון במעלה. פולק מסוכן לציבור הישראלי ולחיילי צה"ל. הגיע הזמן שממשלת ישראל תעצור אותו ותעמידו לדין ויפה שעה אחת קודם".

מראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שאף הגיש תלונה במשטרה נגד פולק נמסר "רשויות האכיפה מקלות עמו, בצורה מוזרה הוא ממשיך בשלו. אם פעיל ימין היה מתנהג כך, כבר מזמן הוא היה במעצר מנהלי והרחקות.  יש לשים גבול לאלימות השמאל הקיצוני שכל מטרתו פגיעה בתושבי יו"ש. הפרובוקציות של גורמים מסוגו של פולק, פוגעים הן בערבים מהרשות הפלסטינית והן בישראלים, כל מטרתם היא עצירת מגמת הדו קיום באיזור בכדי שיוכלו לסחוט כספים נוספים מאירופה בתואנות ל:"פעילות למען השלום".

ממשטרת ישראל נמסר: כל דיווח או תלונה המתקבלים במשטרה ומעלים חשד לביצוע עבירה פלילית, נבדקים ומטופלים ביסודיות ובמקצועיות.  

עוד במדור זה

כתיבה וחתימה (טובה)

כתיבה וחתימה (טובה)

לומדי הדף היומי ובכלל תלמידי חכמי ישראל, למדו כי ישנה…
מנקים אשליות לפסח

מנקים אשליות לפסח

פסח מתקרב אלינו בצעדי ענק, וביחד איתו כל נשות ישראל…
״מילדים ועד לשר גדול בישראל – החיבה הייתה אותה חיבה״

״מילדים ועד לשר גדול בישראל – החיבה הייתה אותה חיבה״

בליל יום שני האחרון, נר שמיני של חנוכה, ניצחו אראלים…
את המציאות הזאת צריך לשנות

את המציאות הזאת צריך לשנות

ההסכמים הקואליציוניים הולכים ונסגרים, והממשלה צפויה לקום בעוד פחות משבועיים,…
"איפה כל הקצינים שישנים על האף?!"

"איפה כל הקצינים שישנים על האף?!"

בהילולת ל"ג בעומר בקבר רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון…
״המוגבלות לא הייתה מגבלה״

״המוגבלות לא הייתה מגבלה״

אמנון ודניאלה וייס הם זוג מוכר – בשומרון בפרט וברחבי…
נשות החיל

נשות החיל

כולנו נחשפנו לתמונת ׳נשות הקואליציה׳, שזכתה לפרסום רב בשל העובדה…
ניפוח מלאכותי של 1.5 מיליון

ניפוח מלאכותי של 1.5 מיליון

לרוב, את יהודה ושומרון אנחנו מזכירים בעניין תשתיות לקויות או…
הגשמת חלום: משלחת ישראלית מיוחדת למונדיאל 2022

הגשמת חלום: משלחת ישראלית מיוחדת למונדיאל 2022

ברחבי העולם וגם כאן בישראל נרשמת התרגשות רבה לקראת מונדיאל…
״רבותיי, יש פה הפקרות״

״רבותיי, יש פה הפקרות״

במוצאי השבת האחרונה אירע פיגוע קשה בחברון שבו נרצח יהודי…
הכסף מועבר בשיטות מאוד מתוחכמות לעזה

הכסף מועבר בשיטות מאוד מתוחכמות לעזה

״אללה אסלאם״, ״איום דאעש״, ״היג’רה״, "דאעש: הדור הבא", "וידויים מדאע"ש",…
חלב פרווה אמיתי

חלב פרווה אמיתי

תעשיית המזון בעולם עומדת להשתנות בשנים הקרובות. זו לא שאלה…
אמת מה נהדר שחלק מחוכמתו ליראיו

אמת מה נהדר שחלק מחוכמתו ליראיו

הרב אברהם אלקנה כהנא שפירא זצ״ל, המוכר כ׳רב אברום׳, העמיד…
"אולי צריך להעריך דתיים-מבית יותר מחוזרים בתשובה"

"אולי צריך להעריך דתיים-מבית יותר מחוזרים בתשובה"

״הפעם הראשונה שבה שמרתי את יום כיפור וצמתי הייתה בגיל…
גם לסיום קשה יש התחלה חדשה

גם לסיום קשה יש התחלה חדשה

לקראת ראש השנה אנשים נוהגים לקבל על עצמם החלטות טובות,…
שגרירת ישראל האחרונה שפגשה את המלכה

שגרירת ישראל האחרונה שפגשה את המלכה

הממלכה המאוחדת של בריטניה הרכינה ראשה בשבוע שעבר, עת נודע…
Scroll to Top
גלילה למעלה