יעלי אליה מדי

מכתב לילדיי

יעלי אליה מדי

יעלי אליה מדי

תצאו החוצה, תנשמו אויר צח, תפגשו חברים, לכו למעיינות למחנות ולטיולים. תדליקו מדורות, תלמדו שירי ארץ ישראל ישנים, תפתחו תחביבים חדשים ותשקיעו בישנים.

אהובים שלי, אתם מתחילים היום את החופש הגדול, איזה כיף לכם, אף על פי שבשנה וחצי האחרונות לא באמת למדתם. מאז שהקורונה הפציעה בחיינו ולמדתם בכאילו בבית, הייתם די בחופש. לא התעוררתם תמיד בזמן, לפעמים נרדמתם מול המחשב, לא מעט פעמים בכלל לא נכנסתם לזום ולא מילאתם מטלות. הבנתי שקשה לכם לשבת בחדר לבד בלי מסגרת וחברים, ועם מורים שמדברים אתכם מרחוק.
אבא ואני ראינו שהנפש שלכם זקוקה להקלות וזרמנו אתכם והחלטנו לא להלחיץ, לא לדרוש יותר מידי בעניין הלימודים, הרגשנו שזה לא הזמן למצוינות ולציפיות גבוהות. אני חייבת לציין שהמורים של שניכם היו נפלאים, סופר מבינים קשובים ומכילים. וגם כשחזרתם לבית הספר, הם נתנו לכם לחזור לאט לאט ובקצב שלכם מתוך דאגה עמוקה לבריאותכם הנפשית. והנה עוד שנה הסתיימה לה, אני מניחה שבספרי ההיסטוריה תכתב ותיזכר, כשנת לימודים שלא למדתם בה יותר מידי. חשבתי שאחרי תקופה ארוכה של חופשת קורונה, ומעט מאוד חודשי לימודים השנה, לא תגיעו לחופש עם הלשון בחוץ ובציפייה גדולה. אבל מתברר שזה כמעט כמו שמגיעים לשבת אחרי שבוע, לא משנה אם עבדנו בו קשה או שזה היה שבוע רגוע, מגיע יום שישי והעייפות מצטברת ורק בא לנו שתגיע השבת ונוכל לנוח. אז החופש הגיע די מהר וגם אם לא עבדתם כל כך קשה השנה תנוחו, זה בסדר, מגיע לכם. אבל אני מבקשת עכשיו תשמרו אתם על הנפש שלכם.
תנצלו את החופש לדברים חיוביים. אל תגזימו בשינה, תתעוררו כל בוקר לתפילת הודיה, בכל מקום שתהיו תזכרו מי אתם ומאיפה באתם. תנהגו בכבוד ובנימוס. מצאו מקומות להתנדב, תקראו ספרים, גם פרקי תנ"ך והיסטוריה יהודית. תקשיבו גם קצת לחדשות, תהיו בעניינים, תפתרו תשבצים, תשחקו משחקי קופסה, תרחיבו את הידע הכללי שלכם, והלוואי שתלמדו גם קצת שפות. כל חופש אני מקווה מחדש שנמצא לזה את הזמן, זה כל כך חשוב. תצאו החוצה, תנשמו אויר צח, תפגשו חברים, לכו למעיינות למחנות ולטיולים. תדליקו מדורות, תלמדו שירי ארץ ישראל ישנים, תפתחו תחביבים חדשים ותשקיעו בישנים. תעשו ספורט, תיצרו יצירות, תהנו מהים מהשקיעה ומפרח יפה, מפיתה על הסאג' ותפוח אדמה שרוף. אל תשכחו לסדר את החדר, תהיו שותפים במטלות הבית, תכנסו למטבח, תאפו, תבשלו וגם תאכלו קצת בריא אל תגזימו עם הג'אנק. תשמרו על קשרים עם החברים מהכיתה, תזכרו להתקשר לסבא וסבתא לפחות ביום שישי. ותדעו שמותר שיהיה לכם גם קצת משעמם, אולי זה יגרום לכם לגלות דברים חדשים (חיוביים כמובן).
אני מתפללת שתצאו בשמחה לחופשה הזאת, תהנו ממנה, גם אני אוהבת את החופש הגדול. רק אל תשכחו לשמור על עצמכם וללכת בדרך הישר והאמת, תהנו ותצברו כוחות ותהיו טובים, בריאים ושמחים וברכת ה' עליכם.
אוהבת אמא

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה