זהירות מקבוצות ההורים בוואטסאפ

אבינועם הרש - מחנך

אבינועם הרש - מחנך

קפה הפוך וחינוך סיפורים

בושה וחרפה!" כתבה אימא אחת. "איך לא מעיפים אותה על דבר כזה?" כתב אבא פעיל במיוחד בקבוצת ההורים. "לא הייתי נותנת לה לשמור על חיות", הוסיפה את הקיסם שלה למדורה אם דאגנית במיוחד

 

אומנם תשעה באב כבר חלף, אבל נזכרתי במקרה של מורה מקצועית, נקרא לה מיכל, שאחד התלמידים שלה חזר הביתה ואמר לאימא שלו שהמורה קראה לו שמן.
האם המזועזעת העדיפה לוותר על שיחת בירור מקדימה ורק כתבה בקבוצת ההורים בוואטסאפ מה היא חושבת על המורה מיכל שהעיזה לקרוא לילד שלה שמן, ואיך בכלל מעסיקים מורה כזו בבית הספר, והיא כבר תראה לה מה זה עם הפיקוח.
מכאן ואילך הגפרור ניצת והשמן נשפך והתגובות בוואטסאפ לא איחרו לבוא: "בושה וחרפה!" כתבה אימא אחת. "איך לא מעיפים אותה על דבר כזה?" כתב אבא פעיל במיוחד בקבוצת ההורים. "לא הייתי נותנת לה לשמור על חיות", הוסיפה את הקיסם שלה למדורה אם דאגנית במיוחד.

והמורה מיכל, שבמקרה הכרתי באופן אישי, כמובן לא ידעה מכלום. באותו ערב במכולת היא פגשה במקרה אימא אחת. והיא, נשמה טובה במיוחד, צקצקה ואמרה לה: "ככה לדבר אל תלמיד שלך? את חושבת שהוא אשם בזה שהוא שמן? את יודעת מה רץ עלייך בוואטסאפ?" "גברת, אין לי מושג על מה את מדברת, היום הייתי בכלל ביום חופשי".האימא לא הבינה על מה מיכל מדברת, הרי כבר הספיקו לפתוח לה בוואטסאפ חתיכת בית משפט שדה, כולל גרדום מפואר, ואפילו קראו לתליין מקצועי. אז מה קורה כאן?
מה אתם יודעים? התברר שאימו של התלמיד טעתה פשוט בשם המשפחה של המורה מיכל, כי היו שתי מורות מיכל. זה כנראה היה נמנע אילו הייתה מבררת לפני שהחליטה להוציא להורג את שמה של המורה.
לאחר בירור קצר, ואחרי שהאם הרגישה לא בנוח, היא התקשרה למורה מיכל שלשם שינוי כן הייתה בשיעור וביררה את העניין, והמורה מיכל ענתה לה שהיא בסך הכול אמרה לילד שכדאי לו לאכול דברים בריאים ושיתפה אותו שגם לה יש חולשה למתוקים, ושום שמן ושום נעליים, ואיזה מזל שהיו עוד תלמידים בכיתה ששמעו אותה, והאימא מוזמנת מחר בבוקר לבוא לבית הספר ולתשאל אותם.
רק בסוף הערב הבינה המורה מיכל ששמה כבר נשרף בוואטסאפ של ההורים, ואיזו הלבנת פנים וביוש עשו לה, והאימא שהתחילה הכול שחררה בקבוצה הודעה קצרה, משהו בסגנון של "אני מצטערת, אבל טעיתי בשם של המורה מיכל. התברר לי שמיכל שדיברנו עליה בכלל לא הייתה, והמורה השנייה לאחר בירור אמרה בכלל משהו אחר. טעות שלי", וכדי לצאת ידי חובה לכל הדעות הוסיפה סמיילי מתנצל. אבל החלק המבאס באמת היה שאחרי כל מבול התגובות והאש והגופרית ותימרות העשן לא יצאה איזו התנצלות כללית וחזקה על מורה תמימה שכבר שפכו את דמה. ועל מה? על זה שתלמיד בעל דמיון מפותח חזר הביתה והעליל עלילת שווא על המורה שלו, ואימו החליטה להסתער בלי לברר ולנסות לשמוע את הצד של המורה.
אז הורים, בחייאת, בפעם הבאה שאתם רואים שמישהו מעלה למוקד איזה מורה, פשוט תשאלו אותו: "תגיד, הורה יקר, ביררת ושאלת ותחקרת לפני שגזרת את הדין?"

להזמנת הרצאות לחדרי מורים ולנוער בנושא ההתמודדויות של דור ה-Z עם גיל ההתבגרות, מוזמנים לפנות לאבינועם הרש:
052-3273384,
avinoam811@gmail.com

שתפו

כתבות נוספות באותו נושא

ישועה‭…‬

לפעמים‭ ‬מזדמן‭ ‬לנו‭ ‬בחיים‭ ‬להיפגש‭ ‬עם‭ ‬מישהו‭ ‬שבסך‭ ‬הכל‭ ‬היה‭

הערמה

המשנה‭ ‬במסכת‭ ‬מעשר‭ ‬שני‭ ‬קובעת‭ ‬כי‭ ‬ניתן‭ ‬להערים‭! ‬על‭ ‬מעשר‭

לקח‭ ‬מאל"ף

אנו‭ ‬עומדים‭ ‬בפתחם‭ ‬של‭ ‬ימי‭ ‬הזיכרון‭ ‬לשואה‭ ‬ולגבורה‭ ‬ולחללי‭ ‬צה"ל‭

העקשנות משתלמת

01‭ ‬ מוחמד‭ (‬שם‭ ‬בדוי‭), ‬תושב‭ ‬מזרח‭ ‬ירושלים‭, ‬היה‭ ‬נוהג‭

הפרת‭ ‬החוזה

מזה‭ ‬עשורים‭ ‬רבים‭ ‬מהווים‭ ‬מתיישבי‭ ‬יו"ש‭ (‬ובעבר‭ ‬גם‭ ‬חבל‭ ‬עזה‭

התקווה

התקופה‭ ‬האחרונה‭ ‬מאופיינת‭ ‬אצל‭ ‬רבים‭ ‬וטובים‭ ‬בעצבות‭ ‬וביאוש‭, ‬המלחמה‭ ‬נראית‭

חום‭ ‬הקיץ

הקיץ‭ ‬בפתח‭ ‬והוא‭ ‬מביא‭ ‬אתו‭ ‬סוגיות‭ ‬בריאותיות‭ ‬כמו‭ ‬פריחות‭ ‬עונתיות‭,

Scroll to Top
גלילה למעלה