גליון 511

שליפות

אסף סלומון

אסף סלומון, אומן החושים שהדהים את כל המדינה כאשר ניבא מראש את תוצאות הבחירות במדויק שלוש פעמים ברציפות בשידור חי בטלוויזיה, חזר לעשות זאת גם הפעם

אסף סלומון, אומן החושים שהדהים את כל המדינה כאשר ניבא מראש את תוצאות הבחירות במדויק שלוש פעמים ברציפות בשידור חי בטלוויזיה, חזר לעשות זאת גם הפעם

 

השער לאומנות החושים
"כשהייתי נער כבן 14 צפיתי בהופעה של קוסם שהעלים חפצים בהינף יד וגרם להם להופיע משום מקום. באותו לילה לא נרדמתי ובמשך שעות ניסיתי לפצח את הטריק ואיך בדיוק הוא עשה את זה. זה היה הרגע שבו נשאבתי לעולם הזה. לאחר מכן הצטרפתי לאגודת הקוסמים הישראלית ולארגון אומני ישראל, שני ארגונים שאני חבר בהם עד היום.
"אחר כך התחלתי להתמקצע ולחקור את תחום הטלפתיה, שפת גוף, פסיכולוגיה. אחרי אין-ספור מאמרים שקראתי העוסקים בסוגסטיה, דמיון מודרך, השפעה על התת-מודע וכו' נכנסתי לתחום העל-חושי והתחלתי להופיע כאומן על-חושי במופעי טלפתיה למבוגרים".

ניחוש תוצאות הבחירות
"כבר שלוש מערכות בחירות אני מוזמן לערוצי התקשורת למיניהם ומנבא את תוצאות הבחירות, וברוך ה' מצליח.
"את ניבוי הבחירות האחרונות ביצעתי ממש בבוקר הבחירות: הגעתי לאחת מתוכניות הבוקר, השארתי שם כספת ובה מעטפה שהמנחה חתם עליה. המנחה קבע קוד לכספת, ויום אחרי הבחירות חזרתי לאולפן, ובשידור חי פתחנו את הכספת. הפלא ופלא: הכול תאם לניחוש שלי! עוד לפני כן הופעתי הרבה בטלוויזיה וברדיו, אבל מאז הניחושים מזמינים אותי הרבה יותר".

כוחות על-טבעיים
"אין לי כוחות על-טבעיים, לפחות לא ככל הידוע לי. בתחילת כל מופע אני מדגיש כי לא ניחנתי בכוחות מיוחדים ואיני שונה מכל אחד מהקהל שצופה בי, הכול מבוסס על טכניקות מתחום המודע והתת-מודע.
"עם השנים הבנתי שכנראה לצופים קשה לקבל את ההסבר הפשוט שמה שהם רואים על הבמה מבוסס בסך הכול על טריק, והם עדיין מעדיפים להאמין שהאדם העומד על הבמה הוא בעל כוחות על-טבעיים. לטענתם אין הסבר אחר המניח את הדעת איך ידעתי קוד סודי של כרטיס אשראי או שם של מישהו שאדם חושב עליו רק בליבו.
"באחת מהופעותיי אחרי שחשפתי שמות, ציורים ומספרים שאנשים חשבו עליהם ואחרי שהדגשתי כי אין לי כוחות על-טבעיים ניגשה אליי בכל זאת בחורה נרגשת ובקול מתחנן ביקשה שאברך אותה בזיווג הגון. מקרה מצחיק פחות היה כאשר ניגשה אליי אישה והתחננה שאביא מזור לאביה החולה.
"כפי שציינתי, לצופים קל לקבל את ההסבר הפשוט שיש כוחות ולא להאמין שמאחורי מה שהם ראו עומד סוד וטריק. מדי שבוע אני מקבל כמה פניות מאנשים אשר מחפשים דרכי מענה לצרות שלהם. מובן שלכולם אני מסביר שאני עושה את מה שאני עושה בשביל הבידור נטו, וחס ושלום לא לוקח את זה לכיוון רפואי".

קסמים ודת
"שאלת השאלות. כמובן, בכל ריאיון אני נשאל שאלה זו. ובכן, לפי הבנתי אין אדם בימינו הניחן בכוחות על-טבעיים; זה פשוט לא קיים, נקודה. מאחר שאני אדם דתי ושומר מצוות אני מקפיד תמיד להדגיש לפני הקהל שאין לי כוחות על-טבעיים והכול מבוסס על טכניקות ויכולות שרכשתי ופיתחתי עם הזמן, כגון דמיון מודרך, שפת גוף, פסיכולוגיה וכל מיני טריקים".
אורי גלר
"אחרי שאורי גלר חזר לארץ ונחשף לכמה קטעים שלי הוא הזמין אותי לפגישה. היא נמשכה כמה שעות, והראיתי לו בה דברים מטורפים ואף קראתי את מחשבותיו. אורי אמר שאין לו הסבר לדברים שעשיתי, ובאותו רגע הייתי המום שאורי גלר, אחד מהמייסדים ועמודי התווך של תחום אומנות החושים, יגיד דבר כזה. טירוף.  "מאותו רגע ועד היום אנחנו בקשר טוב, מסתמסים כמעט כבל יום ומדי פעם נפגשים לקפה".
החיים כסלב
"אין ספק שזה נחמד, וכיף גם כשמבקשים חתימות ולהצטלם יחד. מצד שני יש כאלו שלא מרפים, כי בדרך כלל אחרי הצילום והחתימה הקהל גם מבקש שתדהים אותו. 'אפשר שתקרא לי את המחשבות?' 'אני חושב על שם… על איזה שם אני חושב?' אני משתדל להיענות לכולם, אך לא תמיד זה פשוט.
"לפעמים יש מצבים מצחיקים: אנשים מזהים אותי אך לא יודעים מאיפה אני מוכר. מישהו פעם שאל אותי 'מאיפה אני מכיר אותך?' אמרתי לו 'ממאסטר שף בטלוויזיה', וכאן זה נגמר למזלי".
טלפתיה לעיוורים
"פעם הזמינה אותי להופיע יחידה צבאית המאמצת משפחות של עיוורים. ההופעה הייתה באמפיתיאטרון של לטרון לפני מאות צופים. תהיתי כיצד מעבירים מופע טלפתיה לפני עיוורים, אך דווקא את החיסרון של חוסר הראייה הפכתי ליתרון. בניתי מופע טלפתיה מיוחד לקהל זה, והוא התרכז בצורה מדהימה. את הקטעים שעשיתי הסברתי, כמובן, והשתדלתי לתאר מה אני עושה. זה סוג של יתרון בטלפתיה, שבמרבית המקרים צריך רק לחשוב. ההופעה הייתה מוצלחת מאוד. הופעה שלא תישכח!"

לנחש מה בתוך המעטפה
"אחד הסיפורים שאני זוכר היה באירוע השקה של חברת תרופות כלשהי. בהופעות אני קורא למתנדב לבמה, והוא אוטם את עיני במסקינג-טייפ עבה שחור, ומעליו עוד כיסוי עיניים. אי אפשר לראות כלום אחרי זה. לאחר מכן עולים לבמה מתנדבים מהקהל שחפץ בידם, ואני מנסה לחוש איזה חפץ הם מחזיקים.
"בדרך כלל החפצים בנליים – מפתחות, טלפון, ארנק וכו' – אלא שבאותה הופעה עלתה לבמה מתנדבת ובידה מעטפה סגורה. ניסיתי לקלוט מה יש במעטפה אך לא הייתי בטוח. הימרתי על צילום אולטרסאונד, והוספתי שלדעתי הוא של בת. הקהל נדהם שאכן זה מה שהיה במעטפה, מה גם שאחרי כמה חודשים אכן נודע לי שצדקתי".
חשיבה חיובית
"יש משפט שבדרך כלל אני מסיים בו את מופע הטלפתיה שלי. רבי נחמן מברסלב אומר: 'האדם נמצא היכן שמחשבותיו נמצאות'. זה משפט שאני מאוד מחובר אליו. תחשבו תמיד מחשבות חיוביות. בהופעות אני כמובן מוסיף בבדיחותא שבלי קשר כדאי לחשוב מחשבות חיוביות כי לכו תדעו, אולי אני בסביבה, וחבל שאקרא מחשבות שליליות". 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה