גליון 511

שליפות

ריקה רזאל

מאת:יעלי אליה מדי

זמרת ויוצרת ירושלמית.
זכות לגור בירושלים, העיר הכי מגוונת בארץ, נחלאות היא השתקפות של זה, יש בה דתיים, חילונים, חרדים, אנשים שאינם יהודים ועולים מכל העולם. הירושלמים אנשים חמים וטובים. 

זמרת ויוצרת ירושלמית.
זכות לגור בירושלים, העיר הכי מגוונת בארץ, נחלאות היא השתקפות של זה, יש בה דתיים, חילונים, חרדים, אנשים שאינם יהודים ועולים מכל העולם. הירושלמים אנשים חמים וטובים. 

ההתחלה
נולדתי וגדלתי בשכונת נחלאות, ועדיין מתגוררת בשכונה. אבי, יליד ירושלים גדל ברחביה, אמא עלתה מארה”ב. גדלתי במשפחה מלוכדת ובה ארבעה ילדים: יונתן, אהרון, יהודה ואנוכי, בבית מוזיקאלי. נחלאות של פעם, הייתה שכונה בעיקר של מבוגרים, כמעט ולא היו ילדים בגילנו. מקום קצת מוזר לגור בו כילדה, אבל מאוד מיוחד. שם בעצם התחברנו לשורשים, ולתשובה. בית כנסת ספרדי קטן בקצה השכונה, דופקים בדלת ומבקשים מאבא לבוא להשלים מניין. אוירה שכונתית כיפית, מגוון רחב של אנשים ועדות. שכנות נכנסות עם סירי קובה ומאכלים ירושלמים, ילדות שמחה ומוזיקאלית ובית שתמיד היו בו מלא אורחים בשבתות. 
נחלאות
זכות לגור בירושלים, העיר הכי מגוונת בארץ, נחלאות היא השתקפות של זה, יש בה דתיים, חילונים, חרדים, אנשים שאינם יהודים ועולים מכל העולם. הירושלמים אנשים חמים וטובים. 
אני אוהבת את הקרבה לשוק “מחנה יהודה”, מרגישים ומריחים חזק את ההכנות לשבת ולחג. אווירת הקניות בשוק מאוד מיוחדת. היום יש תחושה של התחדשות בשכונה ובעיר בכלל.
ממוזיקה לנדל”ן וחזרה למוזיקה
בתיכון למדתי באקדמיה למוזיקה, אחרי הנישואים חיפשתי את עצמי, ומצאתי את עצמי בנדל”ן. אבא שלי הוא גם איש נדל”ן וזה תחום שספגתי מאוד בבית. במשך 15 שנה עסקתי בנדל”ן בעיקר בנחלאות, אהבתי לראות בתים ולפגוש אנשים. משבר גיל ה-40 הביא אותי לחישוב מסלול מחדש, הייתי מראה לאנשים בתים, בראש ניגנו לי מנגינות והתחלתי לבנות להם בתים. היה לי עסק מצליח ו-8 ילדים אבל הרגשתי שמשהו בפנים חסר לי, מן תחושה כזאת של חוסר מימוש. לאט לאט חזרתי לעולם המוזיקה והרגשתי שהלב שלי התמלא והגעתי למקום הנכון. 
המוזיקה מקום של ריפוי
בנדל”ן הרווחתי הרבה כסף וגרמתי לאנשים להרוויח הרבה כסף, אבל אף פעם לא הודו לי. לא גרמו לי להרגיש שאני עושה טוב. כשחזרתי לעולם המוזיקה, התחלתי להופיע בפני נשים, קבוצות, ישובים, ימי הולדת ועוד. פתאום מלא נשים היו מתקשרות ושולחות הודעות “תודה”. הרגשתי שהמופע עושה לאנשים טוב. אני שרה, מנגנת, מספרת את חיי, ומוצאת שהמוזיקה שלי היא כלי לריפוי. אני משתדלת בהופעות להעביר אנרגיה טובה, היא משפרת את מצב הרוח. נשים מודות לי, אומרות שנתתי להן דחיפה להגשים חלומות. למצות את עצמן, לעשות למען עצמן, לחיות את החיים בעוצמה, אני כל כך שמחה שחזרתי לעסוק במוזיקה ובעולם הרוח.
סיורים מוזיקליים בנחלאות 
לאחרונה אני מארחת קבוצות לסיורים בנחלאות, אני מכניסה אותם לשכונה, לאווירה. לפעמים אנו נכנסים לבית של ההורים או לבית האחים שלי שגרים בשכונה. אני מספרת להם את סיפורי ילדותי בשכונה. בסוף אני מארחת אותם בביתי למופע מוזיקאלי וארוחה ירושלמית, פיתות, חומוס עם בשר ועוד, שותים קצת יין, שרים, שמחים וזו חוויה ירושלמית מיוחדת.
שוק מחנה יהודה
אני מאוד אוהבת את השוק, את הריחות והטעמים והאנשים, יש לנו מסעדה עם מטבח שף אמריקאי בשוק, המבורגרים, כריכי בשר ועוד, אנחנו מאוד אוהבים את המפגש עם האנשים והאירוח. אוכל מחבר בין האנשים.
התפילה
לאחרונה הקלטתי את כל תפילת שחרית, בשילוב חזנות ושירה. אני כל כך שמחה לשמוע שנשים מתפללות איתי, בדרך כשהן נוהגות, עם ילדים קטנים בבית, זה פרויקט מרגש שאני מאוד מחוברת אליו. 
משפחת רזאל
אנחנו משפחה ירושלמית מאוד מחוברת, אנחנו נפגשים הרבה, שרים ומנגנים יחד. גם הילדים שלי מחוברים למוזיקה: הבן הבכור שר ומנגן בבר מצוות ומופיע, הבנות הללי ומיכל שרות מקסים ואנחנו שרות יחד בהופעות. המוזיקה, המשפחתיות וירושלים ממלאים מקום משמעותי בחיים שלי.
סבתא
בגיל 42 הפכתי לסבתא, מצד אחד זה “ואוו” ומרגש מאוד, וכיף גדול, מצד שני קצת מבלבל. זו תחושה של אולי אני מזדקנת ויאללה אין זמן, צריך למצות את החיים להספיק ולהתחבר למה שעושה טוב.
חלומות 
בריאות, שמחות, להמשיך לשיר, לנגן ולעשות טוב.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
גלילה למעלה