אלעד הומינר

11 ספורטאים יהודים

אלעד הומינר

אלעד הומינר

01
בואו נדבר על תקינות פוליטית, או בשמה הלועזי המוכר יותר – פוליטיקלי קורקט. לעתים רבות רמת השיח ברשתות החברתיות נמוכה מאוד, זה נכון לשמאל וזה נכון לימין. אבל לכל הקשור לפוליטיקלי קורקט השמאל מביס את הימין בגדול, ליגה אחרת. הנה אני מסביר.
השבוע ציינו בכאב רב 50 שנה לטבח י"א הספורטאים באולימפיאדת מינכן. הטבח באולימפיאדה ה-20 היה אירוע טרור אסלאמי שהתרחש ב-5–6 בספטמבר 1972, בו נרצחו אחד-עשר מאנשי המשלחת האולימפית שיצאה מישראל: ספורטאים, מאמנים ושופטים.
משום מה, במהלך השנים שחלפו כלי התקשורת כותבים על '11 הספורטאים הישראלים', ועל כך אני מוחה. 11 הקדושים לא נרצחו בשל היותם ישראלים. חברי המשלחת שנרצחו על ידי מחבלים מארגון "ספטמבר השחור" נרצחו בשל יהדותם, כמו שמוסלמים רבים נוהגים לעשות כבר כ-1,400 מאז ימי מוחמד נביא האסלאם, שאגב, היה המוסלמי הראשון שרצח יהודים.
אוסיף ואחדד: כל חברי המשלחת נרצחו בשל היותם יהודים וזה כלל לא משנה אם מי מהם לא היה יהודי, אלא רק ישראלי. המחבלים המוסלמים התכוונו לרצוח יהודים ומבחינתם אם במשלחת היה גם גוי זה לא משנה, הוא חלק מהמדינה היהודית ולכן הוא בן מוות.
02
חלק נוסף של התקינות הפוליטית היא לא לדבר על כך שלראש הרשות הערבית ביו"ש, מחמוד עבאס, אבו מאזן, היה חלק ברצח הספורטאים שלנו. צריך להשתיק את הדבר כדי שחס ושלום לא נפגע בפרטנר שלנו. מחמוד דאוד עודה (אבו דאוד), ראש ארגון ספטמבר השחור ומתכנן פעולת הטרור הקטלנית, טען בספרו האוטוביוגרפי, שאבו מאזן היה בין המעטים ששותפו בסוד העניין והוא זה שדאג למימון הטבח. עבאס טען שלא ידע למה עתיד לשמש הכסף. אבו מאזן הוא מכחיש שואה ורוצח יהודים שממשיך בימים אלה לממן טרור בחסות מדינת ישראל.
בתקשורת הישראלית אסור לדבר על כך ולחלק מהפוליטיקאים הישראלים אין כל בעיה עם אבו מאזן. יתרה מזאת, כאשר אבו מאזן הגיע לביקור בביתו של שר הביטחון בני גנץ בראש העין הוא קיבל חיבוק חם ואוהב, חיבוק שמקבל רק פרטנר אמיתי.
אבו מאזן לא היה היחיד שקיבל חיבוק שכזה. קדם לו רוצח היהודים יאסר ערפאת ימ"ש. כמה חודשים לאחר חתימת הסכם אוסלו הלך ערפאת ונשא נאום ג'יהאד במסגד ביוהנסבורג. ערפאת נשאל איך העז לתת שלום לציונים והשיב שהג'יהאד עודנו קיים ושריר ו"ההסכם הזה, אינני מחשיב אותו יותר מאשר ההסכם שנחתם בין נביאנו מוחמד לבין קורייש". ערפאת דיבר כמובן על הסכם חודייביה שמוחמד הפר בעצמו וממנו לומדים המוסלמים שכל הסכם הוא זמני.
זה היה חמור אף יותר. התקשורת הישראלית בחרה להסתיר את ההקלטה הזו מהציבור בישראל, למרות שראש הממשלה יצחק רבין ז"ל הכיר וידע את דבריו של ערפאת, ואמר בתגובה כי "אם ערפאת אכן אמר את הדברים, זה יעמיד בסימן שאלה את המשך התהליך בינינו ובין הפלסטינים".
03
עם סגירת הגיליון התבשרנו כי לתפקיד יו"ר מועצת יש״ע יתמנה ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן. הליך היבחרו היה קצר מאוד. הגשת המועמדות לתפקיד היו"ר הסתיימה ביום שני האחרון בשעה 20:00. נאמן הוא ראש המועצה היחידי שהגיש את מועמדותו, ולכן לא יתקיימו בחירות לתפקיד. שלמה נאמן יכנס לתפקיד בשבועות הקרובים ויחליף את יו"ר מועצת יש"ע היוצא, דויד אלחייני.
נאמן נולד בבירוביג'ן בירת המחוז היהודי האוטונומי שבברית המועצות (כיום ברוסיה). מגיל צעיר השתתף בפעילות יהודית וציונית בעירו ובגיל 16 ייסד את סניף תנועת בית"ר בעיר והפך למפקד מעו"ז. באותה שנה, 1990, עלה לישראל, התגורר בירושלים ומאז 1991 הוא תושב ישוב כרמי צור. עם נאמן ישבתי לשיחה פעם אחת ומדובר באיש נעים הליכות. לפי עשייתו הציבורית נאמן הוא איש ראוי ביותר ואני מקווה שיצליח להרים את מועצת יש"ע, ולאחד אותה.
שבת שלום.

בתמונה הראשית: נשיא המדינה יצחק הרצוג ונשיא גרמניה שטיינמאייר במעמד הנחת הזר באנדרטה לזכר י״א נרצחי הטבח במינכן

עוד במדור זה

שתי סליחות והתנצלות

שתי סליחות והתנצלות

״הוא היה עושהכל שביכולתו להרבות אהבה ואיחוד״ בנר שמיני של…
שתי סליחות והתנצלות

שתי סליחות והתנצלות

סליחה ראשונה.״מה כותבים בטור סוגר שנה? על סליחה, זה ברור.…
המהפחחחה המשפטית

המהפחחחה המשפטית

01רבות נכתב ונאמר על הרפורמה במערכת המשפט, כאן ובכלל. נדמה…
כמו במגילת רות

כמו במגילת רות

שלמה (סולומון) מולוגטה יחגוג בקרוב את יום הולדתו ה-23. הוא…
דבר כזה עוד לא קרה לי

דבר כזה עוד לא קרה לי

01לא בטוח שאני עושה את הדבר הנכון, ולמרות זאת אכתוב…
יש לנו פה הכול

יש לנו פה הכול

כילד וכנער, וגם כחייל, יצא לי לראות פעמים רבות את…
חובת מצוות כיבוד הורים

חובת מצוות כיבוד הורים

לא משנה באיזו שעה של היום, באיזה ערוץ, באיזו במה,…
הטובים למשטרה

הטובים למשטרה

לא משנה באיזו שעה של היום, באיזה ערוץ, באיזו במה,…
לא מתנצל על הסרטון<br>של בנות האולפנה

לא מתנצל על הסרטון
של בנות האולפנה

זה קרה בסוף שבוע שעבר, וזה עדיין מרגיז אותי. כמה…
אלפי תיירים יגיעו לשומרון בפסח לצפות באירוס השומרון הנדיר

אלפי תיירים יגיעו לשומרון בפסח לצפות באירוס השומרון הנדיר

זה קורה פעם בשנה ולמשך מספר שבועות בודדים בלבד: פריחת…
"פורום קהלת אוכלים נזלת"

"פורום קהלת אוכלים נזלת"

01מעולם לא כתבת על אופנה. מצד שני תמיד יש פעם…
קשה היא ההורות כקריעת ים סוף

קשה היא ההורות כקריעת ים סוף

01אין טעם להתחמק מזה. הורות. לכתוב על הורות. אז כמו…
הדיקטטורה הישראלית

הדיקטטורה הישראלית

01שלא ישקרו לכם. מה שקורה היום במדינת ישראל זה דיקטטורה.…
להחזיר את פעולות התגמול לשירות המדינה?

להחזיר את פעולות התגמול לשירות המדינה?

01רצח שני האחים לבית משפחת יניב, הלל מנחם ויגל יעקב…
תגיד לי מה אתה רוצה

תגיד לי מה אתה רוצה

01כשקמה עלינו ממשלת בנט-לפיד לא התחברתי בכלל לקריאות "המדינה היהודית…
כך נוטעים היח״צנים

כך נוטעים היח״צנים

01איזה חג יפה הוא ט״ו בשבט. לרוב הוא מספק לנו…
Scroll to Top
גלילה למעלה